Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Własny sklep poniżej 18 lat - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Własny sklep poniżej 18 lat (/Temat-Wlasny-sklep-ponizej-18-lat-167505)



Własny sklep poniżej 18 lat - Squarenix21 - 13-04-2020 22:43

Witam
Napiszę krótko
Chciałbym założyć stronę z ofertami sprzedaży przedmiotów w grze. Na leniucha, żeby nie komplikować sobie płatności itd wystawiałbym wszystkie przedmioty na allegro i na stronie przy przycisku kup przekierowywałoby do allegro. Moje pytanie jest takie czy musiałbym odprowadzać podatek? Mam ponizej 18 lat a strona nie generowała by napewno przychodów nie większych niż 400zł miesięcznie myśle.


RE: Własny sklep poniżej 18 lat - milo - 13-04-2020 23:04

Poprawną odpowiedzią jest TAK. Musisz teoretycznie zapłacić podatek za każdą zarobioną złotówke.
Ale czy przy tak niskich obrotach, nie wiem czy jest sens zakładania działalności, tym bardziej że jesteś nie pełnoletni - co jest na stan obecny nierealne.


RE: Własny sklep poniżej 18 lat - Zarabiacz321 - 13-04-2020 23:52

O jakiej grze piszesz?


RE: Własny sklep poniżej 18 lat - rAzEET - 14-04-2020 00:05

Sprzedaż przez Allegro to nie jest zbyt dobry pomysł. Za dużo prowizji bierze te całe Alledrogo. Ogarnij sobie operatora płatności typu HotPay, PayU itp.
microsms.pl daje płatności bez konieczności posiadania działalności gospodarczej i z tego co widziałem to jakoś nie bardzo weryfikują pełnoletniość ale tego nie potwierdzam.


RE: Własny sklep poniżej 18 lat - itmaster - 15-04-2020 15:35

Nie wiem czy dla kilku stówek miesięcznie warto bawić się w sklep internetowy. Jeśli sklep to trzeba pamiętać o politykach prywatności, regulaminie, RODO bo przecież ludzie w formularzach zostawiają swoje dane osobowe, które powinny być odpowiednio zabezpieczone. Dużo zachodu według mnie.


RE: Własny sklep poniżej 18 lat - rachman - 16-04-2020 12:53

(14-04-2020 00:05)rAzEET napisał(a):  microsms.pl daje płatności bez konieczności posiadania działalności gospodarczej i z tego co widziałem to jakoś nie bardzo weryfikują pełnoletniość ale tego nie potwierdzam.
To że firma daje możliwość nie oznacza wcale że działalności mieć nie musi. Już to przerabiałem lata temu.
Inna podobna firma pozwalała i twierdziła że mogę z nimi zacząć współpracę i rozliczać się jako program partnerski ale fiskus widział to tak jak mówią przepisy - sprzedajesz coś swojego a nie tej firmy to jest ona TYLKO pośrednikiem płatności i masz obowiązek rejestrować działalność. Także nie sugerował bym się że ktoś Ci na coś pozwala... Ważne jak to fiskus widzi lub czy jest w stanie sprawdzić co sprzedajesz Wink

Obecnie istnieje coś takiego jak działalność nierejestrowana. Taka firma bez rejestrowania firmy w giga uproszczeniu Wink ale to też nie dotyczy jeśli pamiętam nielatów. Sprawdź do pewności może nielaty mogą na nierejestrowej lecieć. Kwoty przychodu jak nie przekroczysz to by stykło...