Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Dofinansowanie z ZUS/UP - koronawirus - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Dofinansowanie z ZUS/UP - koronawirus (/Temat-Dofinansowanie-z-ZUS-UP-koronawirus-167461)



Dofinansowanie z ZUS/UP - koronawirus - cyfr0n - 11-04-2020 19:04

Czy ktoś z Was składał wniosek o wsparcie pomocowe z ZUS z powodu przestoju działalności? Można bez większych formalności wnioskować o 2 tys.
Podobnie działa pożyczka z urzędu pracy, do 5 tys można wnioskować, łatwo ją później umorzyć.


RE: Dofinansowanie z ZUS/UP - koronawirus - Twarzy - 15-06-2020 12:15

(11-04-2020 19:04)cyfr0n napisał(a):  Czy ktoś z Was składał wniosek o wsparcie pomocowe z ZUS z powodu przestoju działalności? Można bez większych formalności wnioskować o 2 tys.
Podobnie działa pożyczka z urzędu pracy, do 5 tys można wnioskować, łatwo ją później umorzyć.

Postojowe jest dosyć sprawnie wypłacane na oświadczenie, tzn. nikt nie kontroluje jakie przychody w poszczególnych miesiącach wpiszesz we wniosku. Przynajmniej w tym momencie, bo ZUS już zapowiedział, że we współpracy z KAS po epidemiii będą kontrolować czy komuś nie pomyliły się cyferki przy przepisywaniu z KPiR Lol


RE: Dofinansowanie z ZUS/UP - koronawirus - joanna78 - 29-06-2020 14:52

Ja dostałam postojowe po tygodniu, na pożyczkę 5K czekałam około 4-5 tygodni.


RE: Dofinansowanie z ZUS/UP - koronawirus - Markate - 10-08-2020 14:52

Mam założoną działalność od 2 maja niestety, gdybym wiedział. że rząd będzie tak szczodry to bym to wcześniej ogarnął, ma ktoś jakieś informację albo dostał jakieś benefity związku z koronawirusem niespełniająca tego warunku odnośnie daty założenia, podatku płacę dosyć sporo wychodzi 1,5k + zus jeśli to ma jakieś znaczenie.