Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zniesławienie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Zniesławienie (/Temat-Znieslawienie-167123)



Zniesławienie - SKOR514 - 24-03-2020 18:49

Witajcie.
Mam pewien problem. Kilku życzliwych uparło się, że nieco namiesza mi w biznesie i masowo zaczęli wrzucać nieprawdziwe informacje o tym, że oszukuje osoby na różne grupy zarobkowe na FB. Normalnie bym to olał, jednak sprawa idzie o to, że ludzie tracą do mnie zaufanie, a sam prowadzę pewny biznes. Sądzić się w takich sprawach- wiadomo jak to wygląda. Macie jakieś wzory podań w takich sytuacjach, aby nieco ich postraszyć? Jakieś inne wyjście?


RE: Zniesławienie - trybulski - 24-03-2020 19:15

Olać to!~Jak robisz coś fajnego, i odnosisz na tym polu jakieś sukcesy, zawsze znajdzie się ktoś, komu nie będzie się to podobać i będzie na prawo i lewo rozpowiadał jaki to ty jesteś fe, zły i w ogóle jakiś taki brzydki, a to co robisz to jakieś oszukiwanie i inne podobne rzeczy.

Im bardziej będziesz z nimi walczyć, tym bardziej będą na ciebie wkurzeni i będą starali ci się dokuczyć.

Omijając fakt, że rzeczywiście mogą myśleć, że kogoś oszukiwać, to prawda jest taka, że możesz mieć zarówno przeciwnków jak i zwolenników.

A na hejt z tego co wiem, nikt chyba lekarstwa jeszcze nie wynalazł.

No chyba że są to pomówienia na tle prasy i telewizji, ale nawet wówczas będzie ci cokolwiek z tym zrobić trudno.


RE: Zniesławienie - Dante_/ - 24-03-2020 19:46

@[SKOR514] Jeżeli jest to oczernianie, które się powtarza ciągle, a nie zwykła pojedyńcza "opinia" nt. Twojej działalności i jeżeli masz pewność odnośnie tego, że te profile na Facebook'u są prawdziwe ( jeżeli są fałszywe to zapewne odpowiednim organom nie będzie się zbytnio chciało doszukiwać kto to jest, chociaż mogę się mylić ) to udaj się po prostu na komisariat, a tam przedstawią Tobie w jaki sposób masz zgłosić pozew o zniesławienie ( zależy na jakiego "Pana policjanta" natrafisz ), ewentualnie możesz udać się do punktu darmowej pomocy prawnej ( w większych miastach jest ich parę ), a adwokat albo inna osoba zajmująca się tym udzieli Tobie nieodpłatnej pomocy prawnej.

@[trybulski] Czasami mam wrażenie, że piszesz tylko posty po to, żeby liczba post'ów była +1.
Cytat:No chyba że są to pomówienia na tle prasy i telewizji
Czyli dla Ciebie internet jest słabym medium komunikacyjnym i można przez internet każdą firmę oczerniać i nie ponosić żadnych konsekwencji? Jeżeli dla Ciebie oczernianie, które może mieć wpływ ( negatywny ) na firmę to norma według Ciebie i takie rzeczy powinno się ignorować to się mylisz, ponieważ takie coś może zrujnować firmę. Pierwszy przykład, który wpadł mi na myśl to "głupie" zachowanie znanego patostreamer'a ( Daniel Magical ) wpłynęło wystarczająco na firmę, którą oczerniał na transmisji online i z tego co mi wiadomo to musiał on wypłacić właścicielowi "zadośćuczynienie".


RE: Zniesławienie - rachman - 24-03-2020 21:26

Oczywiście że reagować należy. Pytanie tylko jak i ile w to wysiłku/kasy warto włożyć.

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-znieslawienie-przedsiebiorcy-z-czym-sie-wiaze