Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Sklep internetowy z kursami programowania online? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Pomysły na biznes (/Forum-Pomysly-na-biznes-444)
+--- Wątek: Sklep internetowy z kursami programowania online? (/Temat-Sklep-internetowy-z-kursami-programowania-online-167090)



Sklep internetowy z kursami programowania online? - shf - 22-03-2020 20:15

Tak jak w temacie -> sklep internetowy z kursami programowania online? Myślę, że ma to potencjał, w świecie rozwijających się technologii. O zdobycie kursów video proszę się nie martwić, jedynie sam fakt pomysłu sklepu chcialbym aby został oceniony.

Sklep można podrzucić pod system płatności typu HotPay, a z HotPay umowa o dzieło, dzięki czemu unikniemy zakładania DG.


RE: Sklep internetowy z kursami programowania online? - Zły_Szeląg - 22-03-2020 20:35

1. Prowadziłem tego typu działalność 2-3 lata temu i zrezygnowałem, bo zysk nie był duży, a marketing zajmował sporo czasu. Moim zdaniem rynek jest trudny, jest sporo darmowych np na youtube i sporo tanich np na udemy. Nie jest łatwo dotrzeć do klienta. Gdybym teraz zabierał się za coś takiego to zacząłbym od zbudowania swojej marki osobistej np na youtube lub instagramie i wtedy dopiero przygotowywał kursy.

2. I tak będziesz musiał założyć działalność to nie jest tylko kwestia płatności

Moja rada - najpierw spróbuj pozyskać kilku pierwszych klientów zanim przygotujesz kursy - dzięki temu zaoszczędzisz mnóstwo czasu na robienie kursów, gdyby okazało się, że nie ma zainteresowania Big Grin


RE: Sklep internetowy z kursami programowania online? - rachman - 22-03-2020 21:42

Konkurencja w tej branży jest i ma już renomę więc musisz liczyć się z tym że musisz być konkurencyjny no a zarobki od razu nie będą zbyt duże.
Pomysł dobry ale nie wiem jak ta branża. Nie siedzę w tym ale promowałem kursy tego typu no i lekko nie jest jak kolega wyżej zauważył.


RE: Sklep internetowy z kursami programowania online? - shf - 22-03-2020 22:44

Wezmę uwagi do serca, dzięki wielkie za porady. Przydadzą się na pewno.

EDIT: poszło po repie!


RE: Sklep internetowy z kursami programowania online? - KingaSkyShop - 23-03-2020 15:52

Konkurencja jest, ale jeśli jesteś przekonany o wartości Twoich pomysłów to czemu nie Wink
Przynajmniej na początku nie musisz prowadzić działalności. Kursy online można sprzedawać przy pomocy działalności nierejestrowanej, gdzie jest limit przychodu miesięcznego równy 50% pensji minimalnej, czyli w tym roku 1300 zł.

Z osobami bez firmy współpracuje DotPay więc kwestia płatności do ogarnięcia.


RE: Sklep internetowy z kursami programowania online? - shf - 25-03-2020 23:43

(23-03-2020 15:52)KingaSkyShop napisał(a):  Konkurencja jest, ale jeśli jesteś przekonany o wartości Twoich pomysłów to czemu nie Wink
Przynajmniej na początku nie musisz prowadzić działalności. Kursy online można sprzedawać przy pomocy działalności nierejestrowanej, gdzie jest limit przychodu miesięcznego równy 50% pensji minimalnej, czyli w tym roku 1300 zł.

Z osobami bez firmy współpracuje DotPay więc kwestia płatności do ogarnięcia.

Właśnie to wyczytałem w necie i czekałem na potwierdzenie tego. Dziękuję bardzo za informację, te 1300 zł to jest właśnie takim polem rozruchowym, że jak się uda i będzie lepiej to można na poważnie do tego podejść i DG założyć. A no jeżeli nie pójdzie w dobrą stronę to można wtedy biznes zamknąć, bez papierkowych robótek.

Leci rep za pomoc Idea


RE: Sklep internetowy z kursami programowania online? - blitzer0 - 29-09-2023 11:37

I jak tam zarabianie online, czy ci się udało utrzymać?


RE: Sklep internetowy z kursami programowania online? - mariusz42 - 17-10-2023 22:00

Główny problem z kursami jest taki ze jest bardzo dużo darmowej wiedzy w internecie, pomijając to konkurencja w tym temacie jest ogromna, reklamowana dosłownie wszedzie (widziałeś te reklamy na fb "Ukończ kurs w 2 tygodnie i znajdz pierwsza prace"?) Mimo wszystko jestem ciekawy jak poszedł Ci biznes, jezeli jesteś w stanie odpisać na priv lub w tym temacie wal śmiało Smile