Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Faktura, termin sprzedaży i wystawienia w takiej sytuacji - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Faktura, termin sprzedaży i wystawienia w takiej sytuacji (/Temat-Faktura-termin-sprzedazy-i-wystawienia-w-takiej-sytuacji-166999)



Faktura, termin sprzedaży i wystawienia w takiej sytuacji - Soplica - 17-03-2020 17:25

Witam. Powiedzmy, że od dzisiaj pewna firma wynajmuję reklamę na mojej stronie internetowej na okres 30 dni. Terminem wystawienia faktury i sprzedaży będzie 17.03 czy powinienem fakturę wystawić dopiero po okresie wynajmu reklamy?

Szczerze przy tego typu usłudze chyba raczej powinno się brać zaliczkę. Da się jakoś zobowiązać klienta do zapłaty faktury z góry?


RE: Faktura, termin sprzedaży i wystawienia w takiej sytuacji - Gremquen - 17-03-2020 18:20

Hej.
Prawnie zobowiązać go teraz nie mozesz - to już zależy jak się dogadacie.
Jak nie chcesz z dołu, on nie chce z góry to po prostu nie współpracujecie.

Wg mnie faktura powinna być wystawiona już dziś i teraz do dogadania - przedpłata, albo np termin płatności x dni, np 30 dni


RE: Faktura, termin sprzedaży i wystawienia w takiej sytuacji - Soplica - 17-03-2020 18:24

(17-03-2020 18:20)Gremquen napisał(a):  Hej.
Prawnie zobowiązać go teraz nie mozesz - to już zależy jak się dogadacie.
Jak nie chcesz z dołu, on nie chce z góry to po prostu nie współpracujecie.

Wg mnie faktura powinna być wystawiona już dziś i teraz do dogadania - przedpłata, albo np termin płatności x dni, np 30 dni

No bo na przykład podobnie jest w przypadków firm, które świadczą usługi hostingowe i można wykupić tam domenę. Wykupiłem domenę i hosting na rok, dostałem proformę z terminem płatności, opłaciłem ją i kiedy zaksięgowano na ich koncie pieniądze to z tą datą wystawili mi już fakturę, którą opłaciłem.

//Edit. Czyli jeśli nie wystawiam proformy, to mogę na przykład wystawić fakturę z terminem sprzedaży i datą wystawienia na dzień dzisiejszy i po prostu się dogadać z klientem, żeby dzisiaj opłacił, albo dać termin płatności na fakturze na dzień 21.03?


RE: Faktura, termin sprzedaży i wystawienia w takiej sytuacji - Gremquen - 17-03-2020 18:52

(17-03-2020 18:24)Soplica napisał(a):  
(17-03-2020 18:20)Gremquen napisał(a):  Hej.
Prawnie zobowiązać go teraz nie mozesz - to już zależy jak się dogadacie.
Jak nie chcesz z dołu, on nie chce z góry to po prostu nie współpracujecie.

Wg mnie faktura powinna być wystawiona już dziś i teraz do dogadania - przedpłata, albo np termin płatności x dni, np 30 dni

No bo na przykład podobnie jest w przypadków firm, które świadczą usługi hostingowe i można wykupić tam domenę. Wykupiłem domenę i hosting na rok, dostałem proformę z terminem płatności, opłaciłem ją i kiedy zaksięgowano na ich koncie pieniądze to z tą datą wystawili mi już fakturę, którą opłaciłem.

//Edit. Czyli jeśli nie wystawiam proformy, to mogę na przykład wystawić fakturę z terminem sprzedaży i datą wystawienia na dzień dzisiejszy i po prostu się dogadać z klientem, żeby dzisiaj opłacił, albo dać termin płatności na fakturze na dzień 21.03?
Dokładnie tak, tak wszystko działa Smile
Nie jest to regulowane czy on ma ci zapłacić przed czy po.
Jeśli chcesz mieć z góry płatność to wystaw mu od razu fv i niech ci opłaci.
A jakbyś np. obawiał się, bo nie jesteś pewien czy on ostatecznie zapłaci, to właśnie zrób mu proforme i jak wpłaci to wtedy przerabiasz na fakturę vat.

A jak pasuje ci zeby zaplacil po iluś dniach to wystawiasz fvat teraz ale z terminem płatności.


RE: Faktura, termin sprzedaży i wystawienia w takiej sytuacji - Soplica - 17-03-2020 19:07

A jeszcze jedna kwestia. Bo rubryce nazwa usługi/towaru mam wpisane powiedzmy Najem powierzchni reklamowej, adres strony internetowej i długość najmu podana w dniach to jakbym wysłał fakturę do opłacenia po realizacji to bym mógł sobie chyba kłopotów narobić? Bo by zażądali ode mnie reklamy od dnia wystawienia faktury chyba tak?

Ale dużo mi uświadomiłeś, to będę próbował się porozumieć co do płatności z góry, lub proforma. Jeśli jej nie opłaci to nie ma usługi.