Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Pomoc, sprzedaż, działalnośc niezarejestrowana. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Pomoc, sprzedaż, działalnośc niezarejestrowana. (/Temat-Pomoc-sprzedaz-dzialalnosc-niezarejestrowana-166919)



Pomoc, sprzedaż, działalnośc niezarejestrowana. - adi_hq - 12-03-2020 20:35

Chciałbym zacząć z działalnością nierejestrowaną.
Zaczął bym handel grami fizycznymi, akcesoriami do pc i przedmiotami wirtualnymi. I tu mam kilka pytań.

Czytałem, że podatek płacimy dopiero w pit 36 pod koniec roku prawda ?
Ludzie na forach radzą by odkładać 17% przychodu co miesiąc.
Skąd mam wiedzieć czy podatek będzie 18% czy 32% ?
Ktoś wie od czego to zależy ?

Plan mam taki by:
Sprzedawać tyle by nie przekroczyć 1300 zł PRZYCHODU
Do każdej sprzedaży wystawić rachunek/fakture na życzenie


RE: Pomoc, sprzedaż, działalnośc niezarejestrowana. - twardy - 12-03-2020 22:20

32% to jest drugi prog podatkowy - 85 528 zł Wink Troche niemozliwe przy takiej dzialalnosci.


RE: Pomoc, sprzedaż, działalnośc niezarejestrowana. - rachman - 12-03-2020 23:09

Pit-36 składa się po roku podatkowym - do końca kwietnia zazwyczaj - a nie pod koniec roku...

Radzą odkładać? Mało odkrywcze Wink Skoro chcesz płacić podatek to wiadomo że musisz tą kasę mieć... Wink To wręcz przymus odkładać a nie że ktoś radzi - bo z czego podatek zapłacisz... no chyba że tata da albo w skarpetce odłożone Wink

Próg 32% chcesz osiągać? Na nierejestrowanej? Serio? To się wyklucza. Tak jak Twardy napisał to próg dość wysoki kwotowo i Ty nie masz prawa go osiągać jeśli chcesz pozostać na nierejestrowanej Wink

Nie przekraczaj kwoty o której mówią wytyczne bo z automatu musisz wtedy firmę rejestrować nawet jak o grosza przekroczysz kwotę. Bodajże dwa tygodnie wtedy masz.


RE: Pomoc, sprzedaż, działalnośc niezarejestrowana. - KingaSkyShop - 13-03-2020 10:09

Tu znajdziesz wszystkie informacje o takiej sprzedaży: https://blog.sky-shop.pl/dzialalnosc-nierejestrowana-i-twoj-pierwszy-sklep-internetowy/

Tak, jak piszą wyżej - 32% to drugi próg podatkowy, który przy samej działalności nierejestrowanej jest niemożliwy do osiągnięcia.
Sprawdź, czy wśród tych akcesoriów, o których piszesz nie ma elektroniki, bo może okazać się, że musisz rejestrować sprzedaż na kasie fiskalnej.


RE: Pomoc, sprzedaż, działalnośc niezarejestrowana. - JakubZakrzewski - 23-03-2021 00:33

Tak rozliczasz się w PIT-36 po zakończonym roku podatkowym.
Musisz prowadzić uproszczoną ewidencję i z niej będziesz wiedział na bieżąco ile masz do zapłaty podatku.