Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Czy trzeba mieć licencję na korzystanie z szablonu? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Wordpress (/Forum-Wordpress-360)
+--- Wątek: Czy trzeba mieć licencję na korzystanie z szablonu? (/Temat-Czy-trzeba-miec-licencje-na-korzystanie-z-szablonu-166897)



Czy trzeba mieć licencję na korzystanie z szablonu? - Soplica - 11-03-2020 16:16

Witam, pewna osoba zrobiła mi szablon na mojego bloga. Mogła mi tylko wystawić Fakturę VAT jako dowód zakupu, a jako że jestem osobą fizyczną to wolałem bez Vatu i jedyną możliwością był bezpośredni przelew na konto. Osoba wywiązała się z umowy i wykonała szablon, ale mam takie pytanie czy w świetle prawa potrzebuję podpisać z nią jakąś licencję, żebym nie miał problemów z powodu korzystania z szablonu?

Jak to wygląda np. jak bym wprowadzał jakieś zmiany lub poprosił inną osobę o zmianę wyglądu szablonu bazując na obecnym?


RE: Czy trzeba mieć licencję na korzystanie z szablonu? - rachman - 11-03-2020 17:12

Poproś by napisał Ci licencję/zgodę na edycję, modyfikację itd. w formie licencji żeby nie było esów w przyszłości że sprzedał produkt a nie zezwolił na modyfikacje Wink


RE: Czy trzeba mieć licencję na korzystanie z szablonu? - trybulski - 11-03-2020 19:47

Zapytaj tej osoby czy zrobiła Ci szablon na wyłączność, czy jedynie przekazała ci prawo do jego użytkowania.


RE: Czy trzeba mieć licencję na korzystanie z szablonu? - Soplica - 12-03-2020 17:08

(11-03-2020 19:47)trybulski napisał(a):  Zapytaj tej osoby czy zrobiła Ci szablon na wyłączność, czy jedynie przekazała ci prawo do jego użytkowania.

Powiedziała, że nie ma potrzeby udzielania licencji, gdyż zrobiła szablon tylko i wyłącznie dla mojej domeny.