Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Revolut a wynagrodzenie - przejdzie? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Konta Bankowe (/Forum-Konta-Bankowe-449)
+--- Dział: Systemy Płatności Internetowych (/Forum-Systemy-Platnosci-Internetowych-206)
+---- Dział: Revolut (/Forum-Revolut-457)
+---- Wątek: Revolut a wynagrodzenie - przejdzie? (/Temat-Revolut-a-wynagrodzenie-przejdzie-166888)

Strony: 1 2


RE: Revolut a wynagrodzenie - przejdzie? - trybulski - 11-03-2020 20:02

W takim przypadku to raczej nie ma większego sensu.

---

Jak już napisałem, to niech zostanie dla potomnych, którzy będą chcieli unikać komornika poprzez Revolut:

1. Mogę powróżyć - się zgodzi albo nie zgodzi. Jego sprawa i Twoja. Zależy jak to uargumentujesz i jak się dogadacie, i czy w ogóle mu powiesz, że to Revolut.

2. Inteligo - konto ma z automatu kwotę wolną od zajęcia.

3. [Tylko pytanie co ma do tego komornik? Komornik zajmuje wynagrodzenie.]

I tak i nie. Wiele banków nie ma z automatu kwoty wolnej od zajęcia. Dlatego jak wpłynie zajęcie do banku, to możesz zostać "chwilowo" bez kasy i będziesz musiał prosić komornika pisemnie [zazwyczaj] bądź w inny sposób o zwolnienie środków wolnych od zajęcia, które zostaną zajęte przez bank, w chwili gdy wpłynie do banku pismo zajęciu. Dlatego patrz punkt 2. Na chwilę obecną kwota wolna od zajęcia to: 1950,00 PLN


RE: Revolut a wynagrodzenie - przejdzie? - Fejster - 11-03-2020 20:21

(11-03-2020 20:02)trybulski napisał(a):  W takim przypadku to raczej nie ma większego sensu.

---

Jak już napisałem, to niech zostanie dla potomnych, którzy będą chcieli unikać komornika poprzez Revolut:

1. Mogę powróżyć - się zgodzi albo nie zgodzi. Jego sprawa i Twoja. Zależy jak to uargumentujesz i jak się dogadacie, i czy w ogóle mu powiesz, że to Revolut.

2. Inteligo - konto ma z automatu kwotę wolną od zajęcia.

3. [Tylko pytanie co ma do tego komornik? Komornik zajmuje wynagrodzenie.]

I tak i nie. Wiele banków nie ma z automatu kwoty wolnej od zajęcia. Dlatego jak wpłynie zajęcie do banku, to możesz zostać "chwilowo" bez kasy i będziesz musiał prosić komornika pisemnie [zazwyczaj] bądź w inny sposób o zwolnienie środków wolnych od zajęcia, które zostaną zajęte przez bank, w chwili gdy wpłynie do banku pismo zajęciu. Dlatego patrz punkt 2. Na chwilę obecną kwota wolna od zajęcia to: 1950,00 PLN
A możesz powiedzieć jaki no bank nie ma kwoty wolnej od zajęcia? Kwota którą podałeś zgadza się i mówiłem o tym wcześniej ale nie wydaje mi się żebyś znalazł polski bank bez kwoty wolnej od zajęcia.


RE: Revolut a wynagrodzenie - przejdzie? - trybulski - 11-03-2020 20:26

Nie o to chodzi że nie ma takiego banku, tylko o to, że nie idzie to z automatu.
Znajomi nie raz latali i wyjaśniali.


RE: Revolut a wynagrodzenie - przejdzie? - Fejster - 11-03-2020 21:21

(11-03-2020 20:26)trybulski napisał(a):  Nie o to chodzi że nie ma takiego banku, tylko o to, że nie idzie to z automatu.
Znajomi nie raz latali i wyjaśniali.

Nie spotkałem się ale wierzę na słowo. Millenium ING mBank PKO aliorbank Santander pekao Getin Bank nestbank
Te na pewno mają z automatu.

I powinno być to w każdym banku bo takie mamy prawo że jest kwota wolna od zajęcia aczkolwiek nie od każdego zajęcia...


Revolut a wynagrodzenie - przejdzie? - Kaspirek - 12-03-2020 06:56

Nie każdy komornik zajmuje wynagrodzenie Wink "człowiek zero" miał 2 komorników i tylko z konta.bankowego mu zabierali a 3 komornik wszedł na konto bankowe i wynagrodzenie wiec nie wiem skąd te informacje że każdy komornik zabiera wynagrodzenie a nie tylko konta bankowe są leniwi i mniej leniwi komornicy

Wysłane z mojego SH-Z01 przy użyciu Tapatalka


RE: Revolut a wynagrodzenie - przejdzie? - Fejster - 12-03-2020 21:19

A propos revoluta.


[Obrazek: Screenshot-20200312-210913.png]


Trzecia blokada w tym roku.


Revolut a wynagrodzenie - przejdzie? - Kaspirek - 13-03-2020 00:31

Jak fake dane to tak masz

Wysłane z mojego SH-Z01 przy użyciu Tapatalka


RE: Revolut a wynagrodzenie - przejdzie? - Fejster - 13-03-2020 00:55

Jakie fake dane? Konto na mnie tylko że podpięte karty banków z różnych stron świata... I to im się nie podoba. Mam Litwę wielką Brytanię USA Niemcy Grecję i kilka innych...


RE: Revolut a wynagrodzenie - przejdzie? - nik5pl - 14-03-2020 17:59

(13-03-2020 00:55)Fejster napisał(a):  Jakie fake dane? Konto na mnie tylko że podpięte karty banków z różnych stron świata... I to im się nie podoba. Mam Litwę wielką Brytanię USA Niemcy Grecję i kilka innych...

Również tak miałem, trzeba powysyłać wszystkie zdjęcia kart dodanych do konta... Jeśli są to karty fizyczne, nie powinni robić problemów. Jeśli są to karty wirtualne, będzie trzeba wysłać zdjęcie z aplikacji/lub i statement, co nie zawsze będzie możliwe. Dla mnie jest to trochę nie poważne, żeby od tak blokować całe konto ze środkami do wyjaśnienia. Po tej sytuacji zaprzestałem trzymać jakieś większe środki w tym pseudo banku.

A propos pracodawcy, on dostaje od Ciebie numer konta, nie powinno mieć to dla niego znaczenia skąd go masz.


RE: Revolut a wynagrodzenie - przejdzie? - Fejster - 16-03-2020 21:47

(14-03-2020 17:59)nik5pl napisał(a):  
(13-03-2020 00:55)Fejster napisał(a):  Jakie fake dane? Konto na mnie tylko że podpięte karty banków z różnych stron świata... I to im się nie podoba. Mam Litwę wielką Brytanię USA Niemcy Grecję i kilka innych...

Również tak miałem, trzeba powysyłać wszystkie zdjęcia kart dodanych do konta... Jeśli są to karty fizyczne, nie powinni robić problemów. Jeśli są to karty wirtualne, będzie trzeba wysłać zdjęcie z aplikacji/lub i statement, co nie zawsze będzie możliwe. Dla mnie jest to trochę nie poważne, żeby od tak blokować całe konto ze środkami do wyjaśnienia. Po tej sytuacji zaprzestałem trzymać jakieś większe środki w tym pseudo banku.

A propos pracodawcy, on dostaje od Ciebie numer konta, nie powinno mieć to dla niego znaczenia skąd go masz.

U mnie sprawa się wyjaśniła. Wysłałem zdjęcia kilkunastu kart i dokumenty potwierdzające dochody. Dodatkowo selfie z dokumentem pit11 za 2019 rok który okazał się niewystarczający bo przecież Polacy muszą trzymać pity za 5 lat więc tego również zażądali. Na koniec (pomimo że wysłałem im potwierdzenia z banku pity i inne duperele to poprosili mnie o zaświadczenie od pracodawcy (?) bo wszystko było niewystarczające. Po tej informacji powiedziałem że nie zrobię tego bo dostali wszystkie możliwe dokumenty.
Nadmienię tylko że wysyłałem to wszystko 7 razy bo tyłu było konsultantów każdy od czegoś innego.

Sprawa stanęła na tym że revolut (jak to okreslili) daje mi szansę na wypłatę środków z konta. Mam możliwość dokonania jednej transakcji kartowej lub wypłaty na rachunek bankowy. Po tym moje konto zostanie zablokowane bo nie dałem im zaświadczenia
Parodia.