Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
PIZZA SEROWA (keto, LCHF, bez glutenu) - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Kulinaria (/Forum-Kulinaria-119)
+---- Wątek: PIZZA SEROWA (keto, LCHF, bez glutenu) (/Temat-PIZZA-SEROWA-keto-LCHF-bez-glutenu-166746)



PIZZA SEROWA (keto, LCHF, bez glutenu) - archi996 - 29-02-2020 22:33

Składniki – pizza serowa:
Składniki na „ciasto”:
4 jajka
30 g (2 łyżki) majonezu dobrej jakości lub gęstej tłustej śmietany z dodatkiem przypraw (u mnie majonez)
350 g dobrej jakości żółtego sera lub mozzarella w kostce lub tartego – nie tego w zalewie (patrz na skład)
Wybrane przykładowe dodatki:
150 g sera mozzarella
120 g salami lub chorizo (dobrej jakości)
100 g papryki żółtej i/lub czerwonej ( mnie pół na pół)
100 g przecieru pomidorowego
sól himalajska lub kłodawska
pieprz czarny świeżo mielony
zioła prowansalskie
oregano
bazylia
inne ulubione zioła lub przyprawy
świeża bazylia, rukola, roszponka
Ser żółty zetrzeć na tarce o dużych oczkach.

Dodać całe jajka i majonez, który można pominąć albo zastąpić gęstą tłustą śmietaną z dodatkiem ulubionych przypraw. Całość dokładnie wymieszać.

Masę wyjąć na dużą blachę wyłożoną papierem do pieczenia.

Piec ok 20 minut w temperaturze 180 °C.

Na gotowym spodzie ułożyć ulubione dodatki. U mnie jest to tutaj sos pomidorowy (przecier pomidorowy + bazylia + sól + pieprz), ser mozzarella, chorizo i salami oraz papryka. Całość oprószona ziołami prowansalskimi, oregano i bazylią.

Gotową pizzę piec przez kolejne 5-10 minut do momentu roztopienia się sera.

Najlepiej kroić na kawałki, gdy pizza serowa jest chwilkę przestudzona – ok 3 minut.

Pizza serowa świetnie komponuje się także z innymi dodatkami jak pieczarki, boczek, szynka, oliwki oraz sosami np. czosnkowym, BBQ czy pomidorowym. U mnie zawsze jest serwowana z zieleniną czyli rukolą, roszponką i bazylią.

Smacznego!



BTW samego spodu pizzy:620 g, 1755 kcal, B 122 g, T 138 g, W 5 g. W 100g: 283 kcal, B 20 g, T 22 g, W 1 g.

BTW pizzy z wymienionymi składnikami bez zieleniny: 1090 g, 2921 kcal, B 191 g, T 228 g, W 19 g. W 100 g: 268 kcal, B 18 g, T 21 g, 2 g.
[Obrazek: bb.jpg]