Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Sieci afilacyjne pytanie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Sieci afilacyjne pytanie (/Temat-Sieci-afilacyjne-pytanie-166742)



Sieci afilacyjne pytanie - robertebert90 - 29-02-2020 19:32

Cześć z racji iż dopiero zaczynam mam pytanie.

Chcę promować np ofertę sieci Plush. Zakładam stronę, krótkie info na stronie i np przycisk który przekieruje klienta do oferty na ich stronę więc wejdzie z mojego reflinka. Stronę chcę promować przez np google adwords. Plush zakacuje używania swojego brandu w słowach kluczowych. Jak wygląda weryfikowanie przez nich tego? Czy widzą, jaką drogę przeszedł klient (wpisał np "plush oferta") od początku przez moją stronę aż do nich? Czym to grozi? Nie będą zliczane sprzedaże, zablokują mi konto na money2money czy po prostu wywalą z tego akurat programu?


RE: Sieci afilacyjne pytanie - azzaz - 29-02-2020 20:50

Samo wykorzystanie brandu w słowach kluczowych w praktyce kończy się zazwyczaj tylko wyłączeniem kampanii i nawet bana za to nie ma. W google ads większość rzeczy sprawdzają ludzie. To nie fb gdzie od reklam po fp i grupki wszystko robi armia botów Jerk

Takie reklamy najczęściej przechodzą i po 2-3 dniach są wyłączane(można bez problemu wtedy zrobić drugą taką samą).

Natomiast tak z innej beczki patrząc po pytaniu nwm czy promowanie w google ads to dobry pomysł. Ja bym nie zaczynał od reklam bo można łatwo przepalić pieniądze, a nie zarobić(u początkujących najczęściej tak się dzieje, tak z 80% przypadków).


RE: Sieci afilacyjne pytanie - robertebert90 - 01-03-2020 13:18

(29-02-2020 20:50)azzaz napisał(a):  Samo wykorzystanie brandu w słowach kluczowych w praktyce kończy się zazwyczaj tylko wyłączeniem kampanii i nawet bana za to nie ma. W google ads większość rzeczy sprawdzają ludzie. To nie fb gdzie od reklam po fp i grupki wszystko robi armia botów Jerk

Takie reklamy najczęściej przechodzą i po 2-3 dniach są wyłączane(można bez problemu wtedy zrobić drugą taką samą).

Natomiast tak z innej beczki patrząc po pytaniu nwm czy promowanie w google ads to dobry pomysł. Ja bym nie zaczynał od reklam bo można łatwo przepalić pieniądze, a nie zarobić(u początkujących najczęściej tak się dzieje, tak z 80% przypadków).

Dzięki za odpowiedź Smile

Mówiąc o banie miałem na myśli, czy money2money może dać mi bana. W ogóle nie brałem pod uwagę tego że to GoogleAds może wyłączyć mi kampanię. Czyli jest to niezgodne z polityką google aby promować się na słowa z brandem innej firmy? Często zdarza się tak że wpisuję jakąś firmę a wyskakują mi inne. Wtedy tak to właśnie działa? Inne firmy mają właśnie po 2-3 dniach wyłączoną kampanię? nie mogą się swobodnie reklamować na innych brendach?


RE: Sieci afilacyjne pytanie - azzaz - 01-03-2020 14:51

W google to wygląda tak, że firmy, które same się również reklamują w adsach mogą zastrzec swoje słowa brandowe, żeby nie mieć konkurencji. Np. jeżeli serwis Plush sam również się reklamuje w google ads pod frazami typu: ,,plush" może zastrzec to słowo i podobne jako swoje, towarowe.

W przypadku sieci afiliacyjnych sytuacja już wygląda trochę gorzej. Nie wiem jakie dokladnie kary m2m daje za coś takiego, to zależy od wewnętrznej polityki sieci zawsze nie mniej jednak bana też można chyba na konkretny program wyłapać w większości przypadków.

Podczas weryfikacji nie sprawdzą czy chcesz się promować na google ads, ale jak Plush, który sam się tak reklamuje zauważy, że konkurujesz z nim samym o ruch na jego brand i zobaczy, że masz link afiliacyjny to najpewniej zgłosi to do sieci i zażąda wyłączenia kampanii.


RE: Sieci afilacyjne pytanie - robertebert90 - 01-03-2020 15:03

(01-03-2020 14:51)azzaz napisał(a):  W google to wygląda tak, że firmy, które same się również reklamują w adsach mogą zastrzec swoje słowa brandowe, żeby nie mieć konkurencji. Np. jeżeli serwis Plush sam również się reklamuje w google ads pod frazami typu: ,,plush" może zastrzec to słowo i podobne jako swoje, towarowe.

W przypadku sieci afiliacyjnych sytuacja już wygląda trochę gorzej. Nie wiem jakie dokladnie kary m2m daje za coś takiego, to zależy od wewnętrznej polityki sieci zawsze nie mniej jednak bana też można chyba na konkretny program wyłapać w większości przypadków.

Podczas weryfikacji nie sprawdzą czy chcesz się promować na google ads, ale jak Plush, który sam się tak reklamuje zauważy, że konkurujesz z nim samym o ruch na jego brand i zobaczy, że masz link afiliacyjny to najpewniej zgłosi to do sieci i zażąda wyłączenia kampanii.

Dzięki, trochę mi rozjaśniłeś.
To teraz mnie zaciekawiła inna kwestia. Czy jeżeli np na hasło "oponeo" reklamuje się właśnie "oponeo" oraz inna firma, można założyć że takie hasło nie jest zastrzeżone? Bo na wspomnianym wcześniej słowie "plush" wyświetla się własnie tylko oferta plusha co może oznaczać że mają właśnie zastrzeżone.


RE: Sieci afilacyjne pytanie - azzaz - 01-03-2020 15:16

Często w samym google ads się pojawia informacja, że słowo jest zastrzeżone. Jeśli się nie wyświetla zawsze można spróbować. Z mojego doświadczenia, a zdarzało mi się reklamować na cudzy brand wtedy google tylko wyłącza kampanie i nawet bana nie daje, więc można to bezpiecznie samemu sprawdzać co jest zastrzeżone, a co nie.


RE: Sieci afilacyjne pytanie - Zgon89 - 04-03-2020 12:54

Dzisiaj wszędzie mają statystyki śledzące ruch, że nie ma co ryzykować z adwordsami na ich zastrzeżone frazy, bo ban dla konta i kaska przepadnie