Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Metale szlachetne - oszczędzanie poprzez inwestowanie:) - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: Metale szlachetne - oszczędzanie poprzez inwestowanie:) (/Temat-Metale-szlachetne-oszczedzanie-poprzez-inwestowanie-166739)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Metale szlachetne - oszczędzanie poprzez inwestowanie:) - comanche - 11-05-2020 10:22

Witam po dwutygodniowej przerwie. Troszkę się działo tak że lecimy po koleiSmile

Kanał YouTube - tu sprawy się chyba najbardziej pokomplikowały, bo operator z którym współpracuję wylądował na kwarantannie. Ja w międzyczasie spędzałem tydzień na Mazurach, co znacznie utrudniło naszą pracę. Jednak eliminując wzajemny kontakt z sobą, udało się wrzucić dwa odcinki, czego efekty możecie podejrzeć poniżejWink
Przez ten czas, starałem się ciągle pracować nad uporządkowaniem kanału, oraz social mediów. Dużo pracy przede mną, ale już jest o niebo lepiej niż na samym początku. W dodatku niedługo wystartuje z całkiem nową serią na kanale. Nic podobnego nie widziałem na polskim YT jeszcze, więc zobaczymy.

Plus 500 - ropa miała zawirowania, ale wyszedłem z tego obronna ręką. Tylek uratowały mi oczywiście akcje Pan American Silver i polskiego CCC. Aktualnie jestem 100 zł nad kreską, tak że sporo musiałem się napocić żeby wrócić do żywych. Przyznam się że w momencie krytycznym byłem - 600Smile

BitBay - tu nie zmienia się nic, trzymam moje Liski długoterminowo, co miesiąc mam w planie dokładać tam po 50 złotych. Co z tego wyjdzie to zobaczymy.

Srebro fizyczne - z większymi zakupami spokój jak na razie. Co jakiś czas wpada jakaś monetka z premią, bo zwykłych bulionówek nie opłaca się kupować (są niejednokrotnie droższe niż monety z premią). Tak że na chwilę obecną posiadam 27 oz srebra i 1 g złota.





Kanał YouTube:

Ilość filmów: 19

Ilość subskrypcji: 181

Wyświetlenia łącznie: 8500

Czas oglądania kanału (godziny): 345,7



Giełda Bit Bay:

Ilość zainwestowanych pieniędzy: 100 zł

Saldo w chwili pisania posta: 34,5 Liska

Zysk/strata w chwili pisania posta: + 57 zł



Giełda Plus 500:

Ilość zainwestowanych pieniędzy: 2600 zł

Zysk/strata netto w momencie pisania posta: + 100 zł



Inwestycja gotówki:

Ilość srebra: 27 oz

Ilość złota: 1 gram

Łącznie zainwestowane: 2510,65 zł



RE: Metale szlachetne - oszczędzanie poprzez inwestowanie:) - Kokarda - 11-05-2020 11:02

Zainteresowales mnie tym. Masz jakis poradnik jak zaczac ze srebrem oraz jakies przydatne strony? Subskrybuje i powodzenia Huh


RE: Metale szlachetne - oszczędzanie poprzez inwestowanie:) - comanche - 11-05-2020 11:46

Ze srebrem fizycznym bardzo łatwo zacząć, polecam ten artykuł w celu zapoznania się z tematem: https://goldenmark.com/pl/mysaver/jak-inwestowac-w-srebro/

Jeśli masz jakieś pytania to zapraszam PRV, chętnie odpowiemSmile


RE: Metale szlachetne - oszczędzanie poprzez inwestowanie:) - tomant - 11-05-2020 21:49

Nie chciałbym ci się wtrącać w temat, ale nie mogę się z tobą zgodzić w kwestii bulionówek i monet premium. Mam wręcz odwrotne zdanie. Oczywiście nie dotyczy to małych nakładów, które kupione w odpowiednim czasie i sprzedane również w odpowiednim są inwestycję nie do przebicia (jeśli chodzi o metale szlachetne).
Trzymam kciuki za twoje inwestycje i rozwój kanału.


RE: Metale szlachetne - oszczędzanie poprzez inwestowanie:) - comanche - 17-05-2020 12:19

Lecimy z cotygodniowym podsumowaniem działańSmile

YouTube - z nowym filmem mam małą obsuwkę, mam nadzieję że uda się go opublikować najpóźniej w poniedziałek. Mimo tego stale przybywa mi subskrybentów, już osiągnąłem prawie próg 200 osób, tak że jestem dość zadowolony. Na 500 subskrypcji planuję już jakiś odcinek specjalny, tak że zobaczymy co i jak wyjdzie. W minionym tygodniu puściłem małą promocję na FB i Insta, coś tam się ruszyło. Zaczynam pomału odkrywać potęgę Instagrama jeśli chodzi o zasięgi. Plany na ten tydzień to dokończyć spóźniony odcinek, oraz przygotować kolejny na przyszły weekend. Jeśli chodzi o sociale, to planuję ruszyć w grupy dyskusyjne i tematyczne fora internetowe. Zobaczymy co z tego wyjdzieSmile

Bit Bay - Przelałem na kryptowaluty 50 złotych, za które dokupiłem Liska. Podjąłem decyzję, że miesięcznie będę doinwestowywać tą giełdę kwotą 50 - 100 złotych. Zobaczymy co wyjdzie z tego projektu, ale najważniejsze aby drobnymi sumami zbudować sobie tam małe zaplecze finansoweSmile

Plus 500 - Pozbyłem się wszystkiego i zakupiłem po cenie 41,80 i 42,30 akcje CCC. Widzę że już są fajne podrygi w górę, więc myślę, że wraz ze ściąganiem kolejnych obostrzeń w końcu ruch w sklepach się zwiększy, za granicą salony się otworzą w całości, a wykres CCC odbije do tych upragnionych 60 zł za akcjęSmile

Srebro fizyczne - niczego nowego nie dokupiłem, bo nie było żadnej okazyjnej ceny. Rozpocząłem mały eksperyment i wystawiłem na sprzedaż jedną sztabkę o wadze jednej uncji. Zobaczymy za 7 dni czy uda mi się ją sprzedać z zyskiem. Kwotę ze sprzedaży tej sztabki oczywiście zainwestuje ponownie w metal fizycznySmile

Kanał YouTube:

Ilość filmów: 19

Ilość subskrypcji: 195

Wyświetlenia łącznie: 9121

Czas oglądania kanału (godziny): 362,5



Giełda Bit Bay:

Ilość zainwestowanych pieniędzy: 150 zł

Saldo w chwili pisania posta: 45,5 Liska

Zysk/strata w chwili pisania posta: + 61 zł



Giełda Plus 500:

Ilość zainwestowanych pieniędzy: 2600 zł

Zysk/strata netto w momencie pisania posta: + 131 zł



Inwestycja gotówki:

Ilość srebra: 27 oz

Ilość złota: 1 gram

Łącznie zainwestowane: 2510,65 zł



RE: Metale szlachetne - oszczędzanie poprzez inwestowanie:) - pshemko666 - 17-05-2020 12:53

Nie lepiej skupić się na złocie niżeli na srebrze? Myślę, że długoterminowo bardziej można zyskać.


RE: Metale szlachetne - oszczędzanie poprzez inwestowanie:) - comanche - 17-05-2020 12:57

Cytat:Nie lepiej skupić się na złocie niżeli na srebrze? Myślę, że długoterminowo bardziej można zyskać.

Myślę, że złoto jest w górce aktualnie i nie warto go kupować. Złoto przyjdzie z czasem, jak rynek się uspokoi i stosunek srebra do złota zmaleje. Co nie zmienia faktu, że docelowo planuję inwestować w oba te metale.


RE: Metale szlachetne - oszczędzanie poprzez inwestowanie:) - comanche - 24-05-2020 12:35

Dziś zaczynamy od Plus 500 - pozbyłem się akcji CCC z lekkim zyskiem, bo po miesięcznej przerwie spowodowanej koronawirusem, ponownie chińskie Luckin Coffee zaczęło być notowane na giełdzie. Zakupiłem w trzech transakcjach 200 akcji tej firmy, zobaczymy co z tego wyjdzie. Kto nie ryzykuje, szampana nie pijeBig Grin

Bit Bay - tutaj bez zmian, w kolejnym miesiącu ponownie doinwestuję 50/100 złotych.

YouTube - Od ostatniego wpisu został opublikowany jeden film. Pierwszy raz poszedłem w coś stricte poradnikowego i myślę, że jeśli chodzi o inwestycje na giełdach, postaram się w 80% odcinków utrzymać tą formę. Jest to dużo bardziej ciekawsze, niż co odcinek oglądanie mojego ekranu i wykresów.
Sociale nad którymi obiecałem sobie pracować nieco ruszyły, co przełożyło się na więcej pytań do mnie i większy ruch w owych serwisach - co mnie bardzo cieszySmile
Jestem w trakcie dopinania szczegółów, w sprawie pewnej formy współpracy z jedną firmą. Jaka to będzie współpraca i na jakich zasadach - okaże się na dniach. Myślę, że jest to jak dla mnie milowy krok do przodu!
Plan na ten tydzień to:
1. dalsza praca nad rozwojem social media
2. ogarnięcie sprawy współpracy do końca
3. jeśli dostanę dzień wolnego w pracy, to może uda się rozpocząć nagrywanie nowej serii na kanał

Srebro fizyczne - czekam na jedną paczkę, niewielki zakup choć cieszy, bo cena którą uzyskałem jak na obecne czasy była rewelacyjna (81,5zł/oz). Zaznaczam, że nie był to rynek wtórny, tylko dealerSmile Powoli myślę nad kolejnym większym zakupem, może w czerwcu się uda.





Kanał YouTube:

Ilość filmów: 20

Ilość subskrypcji: 223

Wyświetlenia łącznie: 9500

Czas oglądania kanału (godziny): 383,7


Giełda Bit Bay:

Ilość zainwestowanych pieniędzy: 150 zł

Saldo w chwili pisania posta: 45,5 Liska

Zysk/strata w chwili pisania posta: + 80 zł



Giełda Plus 500:

Ilość zainwestowanych pieniędzy: 2600 zł

Zysk/strata netto w momencie pisania posta: - 1300 zł



Inwestycja gotówki:

Ilość srebra: 27 oz

Ilość złota: 1 gram

Łącznie zainwestowane: 2510,65 zł



RE: Metale szlachetne - oszczędzanie poprzez inwestowanie:) - tomant - 24-05-2020 15:07

W piątek pod poznańskim oddziałem NBP zobaczyłem dawno nie widzianą kolejkę. O co chodzi, pomyślałem. Internet, zapytanie i po chwili już wiedziałem - emisja monet silver/gold z JP2. Takie kolejki występowały przed tym bankiem w czasie ostatniej hossy na kruszcach. Czyżby szykowała się powtórka z rozrywki?


RE: Metale szlachetne - oszczędzanie poprzez inwestowanie:) - comanche - 24-05-2020 20:09

Jest to nieuniknione, ale nie teraz jeszcze myślę. A co do monety, to w ten sam dzień gdy się wyprzedała w NBP, to jej cena ładnie skoczyła ?