Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zablokowane konto/administrator firmy - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: SocialMedia (/Forum-SocialMedia-451)
+--- Dział: Facebook (/Forum-Facebook-452)
+--- Wątek: Zablokowane konto/administrator firmy (/Temat-Zablokowane-konto-administrator-firmy-166515)



Zablokowane konto/administrator firmy - vanor - 14-02-2020 11:07

Witam wszystkich. W ostatnich dniach stała mi się bardzo nieprzyjemna rzecz, mianowicie podczas zwykłego korzystania z portalu (dbałem o konto, więc nie były na nim robione jakieś "podejrzane" rzeczy) zostało mi zablokowane moje konto główne, założone na moje realne dane. Sprawę komplikuje fakt, że konto to było jedynym adminem firmy w Business Managerze, pod którą podpięte miałem wszystkie fanpage, domeny itp. O ile administrowanie stronami nie jest większym problemem, tak problem pojawia się w przypadku FB Ads - nie mam dostepu do faktur, więc też nie mogę sobie tych wydatków rozliczyć.

Próbowałem wszystkich dostepnych opcji, w tym wniosku do ministerstwa - dostałem odpowiedź że Facebook nic z tym fantem nie zrobi. Czy w takim wypadku istnieje jakaś możliwość przekazania/przejęcia administrowania firmą, bądź w najgorszym wypadku tylko pobrania tych nieszczęsnych faktur? Wchodząc w Business Managera z poziomu konta pracownika zablokowane konto dalej jest widoczne jako administrator, jednak nie mam pojęcia co moge z tym fantem zrobić Undecided


RE: Zablokowane konto/administrator firmy - SalvatoreConte - 14-02-2020 22:38

Bardzo dobry przykład tego, że lepiej mieć swoją stronę, niżli prowadzić biznes na Facebooku.
Powoli wiara wraca do własnych projektów i stron www.


RE: Zablokowane konto/administrator firmy - azzaz - 15-02-2020 03:13

No niestety, ale faktur raczej nie odzyskasz. Co też nie znaczy, że przez sam fakt braku faktur jesteś też jakoś super-mocno poszkodowany. W Polsce działa coś takiego jak ,,czynny żal". Najlepiej niestety, ale udać się do dobrego księgowego, żeby to jakoś bez tych faktur rozliczyć.


RE: Zablokowane konto/administrator firmy - vanor - 15-02-2020 13:18

Brak faktur wiąże się w tym wypadku chyba raczej tylko z brakiem możliwości wliczenia kwot wydanych na reklamę w koszty po to by pomniejszyć podatek dochodowy, więc jedynie na tym tracę w ten sposób Tongue


RE: Zablokowane konto/administrator firmy - itmaster - 15-02-2020 13:39

(14-02-2020 22:38)SalvatoreConte napisał(a):  Bardzo dobry przykład tego, że lepiej mieć swoją stronę, niżli prowadzić biznes na Facebooku.
Powoli wiara wraca do własnych projektów i stron www.

No i nikt Ci tego nie zblokuje. A nawet jeśli jakaś firma hostingowa zablokuje (co jest rzadkością), to przeparkujesz domenę w inne miejsce i stawiasz od nowa stronę.

Bo z tym FB to żenada, niby firma ale nie można się z nią normalnie dogadać napisać do nich czy coś. Przecież jak można zablokować przedsiębiorcy dostęp do dokumentów księgowych, nie podpada to pod jakiś paragraf polskiego prawa? Rolleyes