Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Sklep internetowy, dofinansowanie z PUP - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Sklep internetowy, dofinansowanie z PUP (/Temat-Sklep-internetowy-dofinansowanie-z-PUP-166460)

Strony: 1 2


Sklep internetowy, dofinansowanie z PUP - Apps - 11-02-2020 13:06

Hej, mam pytanie czy ktoś z as korzystał może z dofinansowania PUP na założenie DG opierającej się na sklepie internetowym ?

U mnie w urzędzie dosyć dziwni ludzie pracują i ciężko konkretne informacje wyciągnąć :-)

Niby można dostać taką dotację zakładając sklep internetowy ale Pani stwierdziła, że nic nie można przeznaczyć na oprogramowanie, reklamę w internecie itp., tylko towar i wyposażenie.


RE: Sklep internetowy, dofinansowanie z PUP - twardy - 11-02-2020 13:38

Mozesz tez sprobowac w biurach, ktore prowadza szkolenia i staze z funduszy europejskich. Z tego co slyszalem latwiej stamtad dostac niz z PUPu.


RE: Sklep internetowy, dofinansowanie z PUP - Apps - 11-02-2020 14:56

(11-02-2020 13:38)twardy napisał(a):  Mozesz tez sprobowac w biurach, ktore prowadza szkolenia i staze z funduszy europejskich. Z tego co slyszalem latwiej stamtad dostac niz z PUPu.

Też o tym myślałem ale tu znowu słyszałem odwrotną opinię, że o takie dofinansowania jest trudniej jeśli chodzi o pomysł na firmę, musi być raczej innowacyjny przynajmniej w części.

Niestety mieszkam w małej miejscowości i w pobliżu nie ma takich biur, muszę poszukać czegoś zdalnie.


RE: Sklep internetowy, dofinansowanie z PUP - twardy - 11-02-2020 15:33

U mnie na wiosce ~20k ludzi takich biur jest moze z 8, pomijajac szkolenia i staze to te dofinansowania to jakby mogli to by Ci przez dupe wcisneli.

"Kupi pan kontener jakichs rzeczy z chin i bedzie pan sprzedawal przez internet, 20k dofinansowania na sprzet i jeszcze pomostowki zeby ZUS itp placic."

Mozliwe, ze im tak zalezy dopiero pod koniec roku kiedy trzeba projekty pozamykac i z pieniedzy sie rozliczyc.

Tak w ogole z tego co slyszalem o dofinansowaniach z urzedu to bardzo sa niechetni zeby dawac na sklepy internetowe itp, ale na dwudziestego fryzjera w miescie to jak najbardziej xD


RE: Sklep internetowy, dofinansowanie z PUP - trybulski - 11-02-2020 18:25

Widzisz, przyjacielu, bo tak naprawdę oni wszyscy mają rację i mówią ci prawdę.

Jeśli chodzi o urząd pracy: dają na to, co ci powiedziała.

Ogólnie jest kilka rodzajów dofinansowań i każde ma inny rodzaj wymagań.

Dofinansowanie to nie rodzaj firmy pożyczkowej, gdzie najważniejsza jest zdolność kredytowa.

Dofinansowanie to program, który ma swoje własne wymagania, które masz do spełnienia.


RE: Sklep internetowy, dofinansowanie z PUP - KingaSkyShop - 15-02-2020 17:01

Z tego, co widać po klientach Sky-Shop dofinansowanie na sklep internetowy się zdarzają. Dziwią mnie przekazane informacje o tym, że pieniądze nie mogą być przeznaczone na oprogramowanie, ponieważ to zwłaszcza na to potrzebne są środki (i to w głównej mierze na abonament sklepu, indywidualną grafikę, logo klienci pożytkują przyznane im pieniądze). Może warto jeszcze raz się upewnić? Zwłaszcza, że obecnie większość sklepów zaczyna działalność od dropshippingu i nie potrzebuje magazynu, towarów, kilkunastu rodzajów kartonów do przedmiotów o różnych rozmiarach.
Tu więcej info o tym modelu sprzedaży: https://blog.sky-shop.pl/co-to-jest-dropshipping-fakty-i-mity/
Dzięki znacznie mniejszym kosztom startu w e-commerce można rozważyć start bez dofinansowania.

Na pieniądze z UE na sklep internetowy nie ma co liczyć, bo wspierają one innowacyjne projekty, a o to już ciężko przy takim rodzaju działalności.


RE: Sklep internetowy, dofinansowanie z PUP - Itachi198 - 15-02-2020 18:02

W Mielcu dają tylko na działalność stacjonarną, sam składałem i nie ma opcji.

Ja wpisałem regał, komputer, towar za 6 tys (30%).. ciężko było coś wymyślić xd


RE: Sklep internetowy, dofinansowanie z PUP - Apps - 16-02-2020 22:17

(15-02-2020 17:01)KingaSkyShop napisał(a):  Z tego, co widać po klientach Sky-Shop dofinansowanie na sklep internetowy się zdarzają. Dziwią mnie przekazane informacje o tym, że pieniądze nie mogą być przeznaczone na oprogramowanie, ponieważ to zwłaszcza na to potrzebne są środki (i to w głównej mierze na abonament sklepu, indywidualną grafikę, logo klienci pożytkują przyznane im pieniądze). Może warto jeszcze raz się upewnić? Zwłaszcza, że obecnie większość sklepów zaczyna działalność od dropshippingu i nie potrzebuje magazynu, towarów, kilkunastu rodzajów kartonów do przedmiotów o różnych rozmiarach.
Tu więcej info o tym modelu sprzedaży: https://blog.sky-shop.pl/co-to-jest-dropshipping-fakty-i-mity/
Dzięki znacznie mniejszym kosztom startu w e-commerce można rozważyć start bez dofinansowania.

Na pieniądze z UE na sklep internetowy nie ma co liczyć, bo wspierają one innowacyjne projekty, a o to już ciężko przy takim rodzaju działalności.


Byliśmy kolejny raz w UP i rzeczywiście można przeznaczyć na taki cel ale trzeba pamiętać aby w tytule faktury nie używać zwrotów online/internetowy/abonament, najlepiej "Oprogramowanie sklepu" :-)

Co do UE to pomysł mamy właśnie dosyć ciekawy, którego jeszcze na rynku nie ma choć dotyczy bardzo popularnego tematu i chyba uderzymy w tą stronę bo kasa znacznie większa i można osiągnąć lepsze efekty, choć niestety kryteria są znacznie bardziej wyśrubowane :-)


(15-02-2020 18:02)Itachi198 napisał(a):  W Mielcu dają tylko na działalność stacjonarną, sam składałem i nie ma opcji.

Ja wpisałem regał, komputer, towar za 6 tys (30%).. ciężko było coś wymyślić xd

U nas dają ale jest tylko 18k z kawałkiem i nie można nic z tego przeznaczyć na żadną reklamę czy usługi w internecie, co mija się z celem :-)


RE: Sklep internetowy, dofinansowanie z PUP - rachman - 17-02-2020 12:41

"którego jeszcze na rynku nie ma choć dotyczy bardzo popularnego tematu"
Weź pod uwagę, że jeśli to dochodowa nisza to zaraz pojawi siew konkurencja z niezłym budżetem i zapleczem. Jest wiele osób z kasą nie potrzebujących dofinansowań ale szukających pomysłu/niszy. Dlatego nim wskoczysz rozeznaj się i przygotuj by jak zaistniejesz za szybko konkurencja Cię nie wyprzedziła. Buduj już zaplecze pod SEO itp. by nie ruszyć hulajnogą do wyścigu podczas gdy gdzieś tam czają się bolidy formuły 1 i tylko czekaja Wink Powodzenia


RE: Sklep internetowy, dofinansowanie z PUP - Apps - 17-02-2020 15:33

(17-02-2020 12:41)rachman napisał(a):  "którego jeszcze na rynku nie ma choć dotyczy bardzo popularnego tematu"
Weź pod uwagę, że jeśli to dochodowa nisza to zaraz pojawi siew konkurencja z niezłym budżetem i zapleczem. Jest wiele osób z kasą nie potrzebujących dofinansowań ale szukających pomysłu/niszy. Dlatego nim wskoczysz rozeznaj się i przygotuj by jak zaistniejesz za szybko konkurencja Cię nie wyprzedziła. Buduj już zaplecze pod SEO itp. by nie ruszyć hulajnogą do wyścigu podczas gdy gdzieś tam czają się bolidy formuły 1 i tylko czekaja Wink Powodzenia

Właśnie dlatego potrzebuję dofinansowania bo bez tego może to się tak właśnie skończyć, jedna osoba bez kasy nie zdziała zbyt wiele w temacie.