Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Próba zbudowania dochodu pasywnego - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: Próba zbudowania dochodu pasywnego (/Temat-Proba-zbudowania-dochodu-pasywnego-166448)

Strony: 1 2


Próba zbudowania dochodu pasywnego - dewe - 10-02-2020 14:01

Witam Smile nie wiem, które to już moje "podejście" do zarabiania przez Internet, ale na pewno było ich dużo. Dlaczego się poddawałem? Wydaje mi się, że przez wygodę - mieszkanie u rodziców, zero wydatków itp itd.
Teraz mam troszkę większy zapał i chęci działania, ponieważ jestem aktualnie bez pracy etatowej, prawdopodobnie do końcówki kwietnia jestem w domu, więc warto by to było wykorzystać i podziałać w internetach Smile Jakie są moje główne problemy z zarabianiem przez internet?
1. Motywacja - tak, wiadomo, że każdy jest leniwy, ale u mnie jest to aż przesada, zastanawiam się, czy nie zacząć brać laptopa ze sobą i "pracować" w innych miejscach, na przykład kawiarnia/miejsca coworkingowe - może to w czymś pomoże,
2. Koncentracja - często nie potrafię skupić się na tym, co robię, o czym chcę napisać artykuł, lub co ma się w nim znajdować. Zastanawiam się nad kupieniem jakiś tabletek/witamin lub czegoś w tym stylu na koncentrację.

Na czym będę próbował zarobić?

1. Strona internetowa póki co jedno-niszowa, pod sprzedaż ebooka. Skąd będę chciał brać ruch? Głównie SEO, lecz nieuniknione jest również, że spróbuję kupić kampanię na FBads, gdy odpowiednio rozbuduję fanpage'a, by wzbudzał zaufanie.
Nisza jest dość popularna (jest konkurencja) lecz raczej powinno się udać wbić w top1 pod główne frazy. Aktualnie strona nie posiada żadnych backlinków, pozycje są z samej treści na stronie. Pomysł na niszę podsunął mi @[mysc], swoją drogą polecam mentoring u tego Pana. Mam zakupionych mentoringów już wiele i Adam przedstawia najwyższą wartość w swoich poradnikach i zawsze pomaga w razie problemach - na PW Smile
Obecne pozycje strony dla landingpage, którego chcę pozycjonować:
[Obrazek: yTKV7cY.png]

Czy będą inne źródła dochodu? Nie wiem, póki co brak pomysłów, chce się skupić na stronie z punktu 1 i rozbudować ją o kolejne nisze - ebooki.

Zastanawiam się również coraz bardziej nad założeniem AIP (Inkubator Przedsiębiorczości), by wszystko było prostsze do opodatkowania, ale i by był większy kop motywacyjny do pracy.


RE: Próba zbudowania dochodu pasywnego - trybulski - 10-02-2020 19:02

Moim zdaniem najpierw zajmij się zarabianiem. Jak już będziesz miał regularne wpływy, dopiero zajmuj się innymi rzeczami typu inkubatory.


RE: Próba zbudowania dochodu pasywnego - dewe - 10-02-2020 19:42

(10-02-2020 19:02)trybulski napisał(a):  Moim zdaniem najpierw zajmij się zarabianiem. Jak już będziesz miał regularne wpływy, dopiero zajmuj się innymi rzeczami typu inkubatory.

tak, tylko teraz dochodzi sprawa jak ugryźć to prawnie, by opodatkować sprzedaż ebooka. Muszę przejść się do darmowego prawnika (mam 20lat) więc porada będzie bezpłatna, ewentualnie do jakiegoś doradcy podatkowego, bo kompletnie jestem w tym temacie świeży.


RE: Próba zbudowania dochodu pasywnego - czuć piniądz - 10-02-2020 22:35

Poczytaj o działalności nierejestrowanej Smile


RE: Próba zbudowania dochodu pasywnego - dewe - 10-02-2020 22:39

(10-02-2020 22:35)czuć piniądz napisał(a):  Poczytaj o działalności nierejestrowanej Smile

czytałem, czytałem, ale nadal teoria to niewiele, kompletnie nie wiem jak się za to zabrać, bo podatek zapłacić trzeba Tongue muszę udać się do prawnika/doradcy podatkowego


RE: Próba zbudowania dochodu pasywnego - wrzochal11 - 10-02-2020 22:50

W 2020r. możesz mieć miesięcznie 1300zł przychodu, bez rejestrowania działalności. Oczywiście podatek dochodowy w wysokości 17% musisz zapłacić, nie wliczając w to kwoty wolnej od podatku. Zdaje się, że rozlicza się to w picie rocznym.. ale to już musisz doczytać Smile


RE: Próba zbudowania dochodu pasywnego - Captain - 11-02-2020 03:55

(10-02-2020 22:50)wrzochal11 napisał(a):  W 2020r. możesz mieć miesięcznie 1300zł przychodu, bez rejestrowania działalności. Oczywiście podatek dochodowy w wysokości 17% musisz zapłacić, nie wliczając w to kwoty wolnej od podatku. Zdaje się, że rozlicza się to w picie rocznym.. ale to już musisz doczytać Smile

Przychodu czy dochodu? Bo to duża różnica.


RE: Próba zbudowania dochodu pasywnego - danoneksss - 11-02-2020 05:12

Przecież jest wyraźnie napisane, że przychodu.


RE: Próba zbudowania dochodu pasywnego - cezar78 - 12-02-2020 16:18

Jeszcze nie zacząłeś zarabiać a już o podatki się martwisz. Zarób najpierw pierwszy hajs. Sprzedając ebooka to nie zbudujesz pasywnego dochodu. Promuj adult kamerki albo fiverr - ostatnio wprowadzili hybrydowe revshare - dostajesz 10$ za pierwszy zakup poleconego i 10% revshare przez rok. Tu możesz zarobić dobrą kasę pasywną jak nałapiesz poleconych a nie jakieś ebooki


RE: Próba zbudowania dochodu pasywnego - kubex001 - 25-02-2020 16:27

I jak? Widzę, że nic się nie rusza.