Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Problem z organizacją pracy - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Problem z organizacją pracy (/Temat-Problem-z-organizacja-pracy-166395)



Problem z organizacją pracy - Apps - 06-02-2020 20:04

Hej,
Być może uznacie mój post za śmieszny ale szczerze mówiąc widząc zaangażowanie niektórych użytkowników na forum liczę na szczerą poradę, a temat jest całkowicie luźny więc proszę bez zbędnych uwag :-)

Od kilka lat prowadzę DG ( programista PHP etc. ) ale ostatnio niestety zaczęły się spore problemy z uwagą i skupieniem się na pracy, powód jest dosyć prosty, a mianowicie lenistwo i biuro w salonie, gdzie obecnie bawi się dwójka dzieci, którym nie potrafię odmówić wzięcia na kolana czy odpowiedzi na 100 z rzędu pytanie... I tak się ciągnie już prawie dwa lata...Prawdopodobnie za 2-3 miesiące będę musiał ze schowka zrobić biuro ( 1,5m/1.5m) i muszę zdecydować jaką drogę pracy podjąć.

I tutaj pytanie do was, czym według was warto na chwilę obecną zainteresować się aby móc wykorzystać wiedzę jako programista i osiągnąć przyzwoity dochód.

Prowadzę obecnie 3 strony internetowe, coś podobne do popularne.pl, oczywiście w mniejszej skali + kilka Fanpage około 1m fanów.

Myślałem o:
- sklep ( dropshipping ), tematyka bardzo znana ale sklepu w tej tematyce nie ma żadnego
- napisanie skryptu do sprzedaży, tylko tutaj kompletnie nie mam pojęcia jaki bo jest teraz tego masa, ogłoszeniowe, randkowe itp., prowadziłem już kiedyś taką sprzedaż ale była to nowość na rynku
- ppa,ppi itp. niestety kompletnie nie znam, mógł bym stworzyć dowolny landing, generator itp. ale na chwilę obecną to dla mnie czarna magia

Pozdrawiam


RE: Problem z życiem i jego losami - Fricooo - 06-02-2020 20:12

Dam stwierdziłeś że problemem jest nie to jaką pracę wykonujesz, ale to że są problemy z miejscem. Praca biurowa jest specyficzna, a tym bardziej w wersji Home Office.
Raczej nie ma sensu pchać się w etat skoro masz tyle obowiązków, ale po prostu proponowałbym powrócić do wcześniejszego trybu czyli lekko oddzielić pracę od rodziny.
Ostatnio często popularność zyskują "biurka na wynajem". Są to duże biura w których do wynajęcia sa pojedyncze miejsca dla osób pracujących indywidualnie. Są to zawsze mniejsze koszta niz cale biuro, a zdecydowanie łatwiej jest się skupić. Ustalasz sobie jakies godziny, nie koniecznie 8 czy 12, ale przynajmniej w okolo nie masz żadnych pokus i chcąc nie chcąc bedziesz nad czymś pracował.


RE: Problem z życiem i jego losami - radek0389 - 06-02-2020 20:21

Tak jak napisano powyżej, fundament, to znalezienie miejsca pracy poza domem. Choćby ulice dalej. Wynajmij jakieś pomieszczenie, biuro i działaj. Pozwoli to na skupieniu i rozdzieleniu praca-domSmile.
Powodzenia Smile.


RE: Problem z życiem i jego losami - Apps - 06-02-2020 21:10

Dzięki Panowie za porady. Niestety ale cokolwiek poza domem odpada bo mieszkam w bardzo małym mieście i nie ma mowy o wynajmie czegokolwiek :-)
Na wiosnę ruszę z remontem małego schowka w którym zrobię sobie jakieś miejsce ale teraz jeszcze muszę się męczyć.

Najbardziej chodzi mi o opinie na temat kierunku rozwoju, który waszym zdaniem przyniesie najlepsze profity :-)


RE: Problem z życiem i jego losami - Fricooo - 06-02-2020 21:30

Wymieniłeś bardzo ciekawe i ambitne plany ale dam musisz poczuć w czym czujesz sie najlepiej. Nikt nie da ci gotowej recepty na sukces a np. samo pojęcie dropshippingu jest zbyt rozległe- jednemu sie udaje, innemu nie. Musisz próbować wszystkiego po trochu i sam znaleźć jakąś niszę dla siebie. Równie dobrze możesz zostać przy samym programowaniu. Łap jakies male zlecenia - strony internetowe dla małych przedsiębiorstw, jakies skrypty, moze blogi. Zawsze to jest stały zarobek i przede wszystkim wyrobisz czy tam polepszysz swoja marke.
Ciekawie brzmi posiadanie dużych stron i fanpage. Może jakieś sieci partnerskie, otworzenie sklepu z gadzetami/koszulkami


RE: Problem z organizacją pracy - Apps - 07-02-2020 09:42

(06-02-2020 21:30)Fricooo napisał(a):  Wymieniłeś bardzo ciekawe i ambitne plany ale dam musisz poczuć w czym czujesz sie najlepiej. Nikt nie da ci gotowej recepty na sukces a np. samo pojęcie dropshippingu jest zbyt rozległe- jednemu sie udaje, innemu nie. Musisz próbować wszystkiego po trochu i sam znaleźć jakąś niszę dla siebie. Równie dobrze możesz zostać przy samym programowaniu. Łap jakies male zlecenia - strony internetowe dla małych przedsiębiorstw, jakies skrypty, moze blogi. Zawsze to jest stały zarobek i przede wszystkim wyrobisz czy tam polepszysz swoja marke.
Ciekawie brzmi posiadanie dużych stron i fanpage. Może jakieś sieci partnerskie, otworzenie sklepu z gadzetami/koszulkami

No właśnie ze zlecenia jest taki problem, że nie mam ustalonych godzin pracy i szczerze wątpię abym na tyle się kiedyś zorganizował, a biorąc zlecenia trzeba liczyć się z terminowością.

Strony i FP zarabiają całkiem nieźle ale są prowadzone na spółkę i otrzymuję tylko część zysków. Chciałem rozwijać temat, co pozwoliło by zwiększyć znacznie zyski ale niestety tylko ja mam chęć reinwestować, drugi współwłaściciel ciągnie każdą złotówkę i nawet z opłaceniem serwera marudzi :-)
Jako ciekawostkę powiem, że gdybyśmy poszli moją drogą byli byśmy lepiej ustawienia niż grupa popularne.pl bo byliśmy z tematem wcześniej i lepszym zapleczem :-)


RE: Problem z organizacją pracy - Begrezen - 07-02-2020 17:10

moze czas pozbyc sie niewygodnego wspolwlascicielaSex


RE: Problem z organizacją pracy - Apps - 07-02-2020 19:15

(07-02-2020 17:10)Begrezen napisał(a):  moze czas pozbyc sie niewygodnego wspolwlascicielaSex

No niestety nie miał bym sumienia :-)