Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Kupujący - Oszust - jak sobie poradzić? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Konta Bankowe (/Forum-Konta-Bankowe-449)
+--- Dział: Systemy Płatności Internetowych (/Forum-Systemy-Platnosci-Internetowych-206)
+---- Dział: PayPal (/Forum-PayPal-335)
+---- Wątek: Kupujący - Oszust - jak sobie poradzić? (/Temat-Kupujacy-Oszust-jak-sobie-poradzic-166366)

Strony: 1 2 3


RE: Kupujący - Oszust - jak sobie poradzić? - Vocuher - 05-02-2020 13:53

(05-02-2020 13:44)Prorok2712 napisał(a):  A co to za konta na jakim serwisie?

To nieważne te konta nie do odzyskania,bo zawartość dawno przerzucona na inne konto.


RE: Kupujący - Oszust - jak sobie poradzić? - Fricooo - 05-02-2020 13:53

Prawdopodobnie kupujący zgłosił nieautoryzowany dostęp do konta przez support lub infolinię. Oni po prostu z przymusu muszą zbadać sprawę, ale skoro jest jakaś tam rozmowa i inne detale to nie powinieneś się bać. Jedyne co to czas, więc w ogóle dziwie się że ludzie z tego korzystają skoro jest tyle oszustw lub wymuszeń. Wystarczy Revolut, czy inny portfel. Teraz natychmiastowe płatności to nie problem jak komuś zależy


RE: Kupujący - Oszust - jak sobie poradzić? - Vocuher - 06-02-2020 11:51

rogi Użytkowniku! (Adresatem tej wiadomości jest ...).

Zakończyliśmy rozpatrywanie sprawy nieautoryzowanego działania dotyczącego następującej transakcji:

Data transakcji: 5 lutego 2020
Kwota transakcji: 404,34 EUR
Numer transakcji: 8LX610207U812280S
Imię i nazwisko kupującego: Peter Nguyen
Potwierdziliśmy, że transakcja nie była autoryzowana i zwróciliśmy kupującemu pieniądze w kwocie 400,00 EUR. Kwota ta zostanie pobrana z Twojego konta PayPal. Nasza analiza wykazała, że transakcja nie była objęta programem ochrony sprzedających w systemie PayPal.

Rozumiemy, że taki obrót sprawy mógł być niespodziewany. Jeśli pobranie kwoty 400,00 EUR z Twojego konta PayPal skutkuje ujemnym saldem, zaloguj się do swojego konta i dodaj odpowiednie środki.

Aby uzyskać więcej informacji i sprawdzić status sprawy, zaloguj się do swojego konta PayPal i przejdź do Centrum rozstrzygania.

Pozdrawiamy

PayPal


RE: Kupujący - Oszust - jak sobie poradzić? - Fricooo - 06-02-2020 11:59

Niestety nauczka żeby omijać PayPal szerokim łukiem. No niestety. Ja bym dalej walczył, ale skoro tak szybko zwrócili kasę to już raczej ciężko będzie aby zmienili zdanie. Mimo wszystko jestem zdziwiony takim obrotem sprawy :/


RE: Kupujący - Oszust - jak sobie poradzić? - twardy - 06-02-2020 12:30

(06-02-2020 11:59)Fricooo napisał(a):  Mimo wszystko jestem zdziwiony takim obrotem sprawy :/

Chyba tylko Ty Xpokerface

Po prostu nie sprzedaje sie przedmiotow czy to wirtualnych czy realnych przez paypala. No po prostu nie.

I szczerze to obwinialbym tutaj paypala (Ropsont triggered), po prostu taki maja program ochrony kupujacych.

A to, ze jakies smiecie zrobily sobie z tego sposob na zarobek to juz zupelnie inna para kaloszy.


RE: Kupujący - Oszust - jak sobie poradzić? - Fricooo - 06-02-2020 13:19

Niby dlaczego? To pójście PayPal'a na łatwiznę.

Wystarczyłoby wprowadzić obowiązkowe logowanie dwuetapowe (2EL), jakieś potwierdzanie płatności przez SMS i wtedy nie ma żadnego wymyślonego "nieautoryzowanego dostępu" (przypuszczam że wystarczyło logowanie z innego IP oraz urządzenia).

Wtedy byłoby to po prostu niedopilnowanie bezpieczeństwa swojego konta. Ale masz rację @[twardy], bo dla mnie też PayPal to synonim cwaniactwa kupujących i częstego złodziejstwa. Są zdecydowanie bezpieczniejsze procesory płatnicze dla osób które nie potrzebują kombinowania


RE: Kupujący - Oszust - jak sobie poradzić? - twardy - 06-02-2020 14:31

(06-02-2020 13:19)Fricooo napisał(a):  Wystarczyłoby wprowadzić obowiązkowe logowanie dwuetapowe (2EL), jakieś potwierdzanie płatności przez SMS i wtedy nie ma żadnego wymyślonego "nieautoryzowanego dostępu" (przypuszczam że wystarczyło logowanie z innego IP oraz urządzenia).

No fajnie by bylo ale nie ma, wiec przyjmujac platnosci przez paypala narazasz sie na bycie Sex na kase. Nie mowie, ze to sprzedajaych wina bo takim zlodziejskim gnojom powinni rece przy samej dupie ucinac, ale to jak paypal postepuje przy sporach nie jest zadna tajemnica.


RE: Kupujący - Oszust - jak sobie poradzić? - Stworkowaty - 06-02-2020 16:06

Też kiedyś się dałem zrobić na Paypala w taki sposób, stwierdziłem że nie oddam im pieniędzy no i windykacja zaczęła wydzwaniać itp aż w końcu zapłaciłem dla świętego spokoju.. a PayPal nie obchodziło że wysłałem screeny że osoba towar otrzymała i rozmowy, nic ich nie obchodziło, co lepsze potem porobili jakieś zwroty na moim koncie PayPal i poblokowali też ludziom z którymi robiłem wymiany.. ogólnie nie polecam. Big Grin

PayPal i Paysafecard - dwie najgorsze firmy, robią walki na grube miliony i to bezkarnie Smile


RE: Kupujący - Oszust - jak sobie poradzić? - Prorok2712 - 06-02-2020 16:35

Paysafecard w jaki sposob


RE: Kupujący - Oszust - jak sobie poradzić? - Vocuher - 07-02-2020 23:51

Czyli on musiał mieć 1200euro na koncie ? aby wysłać je do mnie 3 razy ?