Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Kupujący - Oszust - jak sobie poradzić? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Konta Bankowe (/Forum-Konta-Bankowe-449)
+--- Dział: Systemy Płatności Internetowych (/Forum-Systemy-Platnosci-Internetowych-206)
+---- Dział: PayPal (/Forum-PayPal-335)
+---- Wątek: Kupujący - Oszust - jak sobie poradzić? (/Temat-Kupujacy-Oszust-jak-sobie-poradzic-166366)

Strony: 1 2 3


Kupujący - Oszust - jak sobie poradzić? - Vocuher - 05-02-2020 12:09

Witam dzisiaj około godziny 10 rano.Sprzedawałem konta do gier (3 konta).
Każde z nich 400e warte.Zgłosił się kupujący co mówi,że kupi wszystkie płaci PayPalem pierwszy i wyśle jako rodzinie i znajomym.
Wysłał pierwszy przelew -> dostał konto
Wysłał drugi przelew -> dostał konto
wysłał 3 przelew -> dostał konto
A potem otworzył 3 spory na kwotę 1200euro.
Dodam,że działo się to na zagranicznym forum wszystko.
Co teraz jak mam sobie poradzić,nie mogę opisać nigdzie sytuacji?
Pisać do paypala? miał ktoś podobną sytuację?

Jako powód mam :
Nieautoryzowana transakcja
Identyfikator sprawy: UKRYWAM

Analizujemy Twoją sprawę i wkrótce się z Tobą skontaktujemy.
Kupujący twierdzi, że ktoś inny złożył zamówienie bez jego zgody. Do momentu rozstrzygnięcia tej sprawy zablokowaliśmy kwotę tej transakcji.


RE: Kupujący - Oszust - jak sobie poradzić? - twardy - 05-02-2020 12:26

Najlepiej to nie robic transakcji przez paypala Lol Bo ruchanie sprzedajacych za pomoca paypala jest stare jak sam paypal.

Jedyne co mozesz zrobic to udokumentowac korespondencje z kupujacym i sie pomodlic.


RE: Kupujący - Oszust - jak sobie poradzić? - Vocuher - 05-02-2020 12:40

(05-02-2020 12:26)twardy napisał(a):  Najlepiej to nie robic transakcji przez paypala Lol Bo ruchanie sprzedajacych za pomoca paypala jest stare jak sam paypal.

Jedyne co mozesz zrobic to udokumentowac korespondencje z kupujacym i sie pomodlic.

Ale co to da w przypadku gdy zgłosił włamanie na konto?


RE: Kupujący - Oszust - jak sobie poradzić? - Noizzyy - 05-02-2020 12:43

(05-02-2020 12:40)Vocuher napisał(a):  
(05-02-2020 12:26)twardy napisał(a):  Najlepiej to nie robic transakcji przez paypala Lol Bo ruchanie sprzedajacych za pomoca paypala jest stare jak sam paypal.

Jedyne co mozesz zrobic to udokumentowac korespondencje z kupujacym i sie pomodlic.

Ale co to da w przypadku gdy zgłosił włamanie na konto?

Nie raz sprzedawałem konta na zagranicznych forach i próbowali ludzie okradać mnie w ten sposób. Za każdym razem wystarczyło wysłanie wszystkich rozmów i tego, ze konta zostały dostarczone.


RE: Kupujący - Oszust - jak sobie poradzić? - Vocuher - 05-02-2020 12:50

(05-02-2020 12:43)Noizzyy napisał(a):  
(05-02-2020 12:40)Vocuher napisał(a):  
(05-02-2020 12:26)twardy napisał(a):  Najlepiej to nie robic transakcji przez paypala Lol Bo ruchanie sprzedajacych za pomoca paypala jest stare jak sam paypal.

Jedyne co mozesz zrobic to udokumentowac korespondencje z kupujacym i sie pomodlic.

Ale co to da w przypadku gdy zgłosił włamanie na konto?

Nie raz sprzedawałem konta na zagranicznych forach i próbowali ludzie okradać mnie w ten sposób. Za każdym razem wystarczyło wysłanie wszystkich rozmów i tego, ze konta zostały dostarczone.

Mam pisać do paypala czy sami się odezwą?


RE: Kupujący - Oszust - jak sobie poradzić? - Noizzyy - 05-02-2020 12:56

(05-02-2020 12:50)Vocuher napisał(a):  
(05-02-2020 12:43)Noizzyy napisał(a):  
(05-02-2020 12:40)Vocuher napisał(a):  
(05-02-2020 12:26)twardy napisał(a):  Najlepiej to nie robic transakcji przez paypala Lol Bo ruchanie sprzedajacych za pomoca paypala jest stare jak sam paypal.

Jedyne co mozesz zrobic to udokumentowac korespondencje z kupujacym i sie pomodlic.

Ale co to da w przypadku gdy zgłosił włamanie na konto?

Nie raz sprzedawałem konta na zagranicznych forach i próbowali ludzie okradać mnie w ten sposób. Za każdym razem wystarczyło wysłanie wszystkich rozmów i tego, ze konta zostały dostarczone.

Mam pisać do paypala czy sami się odezwą?

Musisz poczekać na ich ruch teraz


RE: Kupujący - Oszust - jak sobie poradzić? - Vocuher - 05-02-2020 13:01

(05-02-2020 12:56)Noizzyy napisał(a):  
(05-02-2020 12:50)Vocuher napisał(a):  
(05-02-2020 12:43)Noizzyy napisał(a):  
(05-02-2020 12:40)Vocuher napisał(a):  
(05-02-2020 12:26)twardy napisał(a):  Najlepiej to nie robic transakcji przez paypala Lol Bo ruchanie sprzedajacych za pomoca paypala jest stare jak sam paypal.

Jedyne co mozesz zrobic to udokumentowac korespondencje z kupujacym i sie pomodlic.

Ale co to da w przypadku gdy zgłosił włamanie na konto?

Nie raz sprzedawałem konta na zagranicznych forach i próbowali ludzie okradać mnie w ten sposób. Za każdym razem wystarczyło wysłanie wszystkich rozmów i tego, ze konta zostały dostarczone.

Mam pisać do paypala czy sami się odezwą?

Musisz poczekać na ich ruch teraz

Ok dzieki bede opisywał na bieżąco sytułacje.


RE: Kupujący - Oszust - jak sobie poradzić? - kotek34 - 05-02-2020 13:17

Czegos nie rozumiem

Jezeli faktycznie wyslal jako platnosc krewni/znajomi to jak otworzyl sprawe? Kiedys nie dalo sie otworzyc sporu przy takiej transakcji, zmienilo sie cos?
Jezeli otworzyl spor to powinienes widziec te sprawy w centrum rozstrzygania i tam powinna byc opcja opisania sytuacji i np. dolaczenia screenow.

Z mojego doswiadczenia nie chce Cie martwic, ale szansa na pozytywne rozpatrzenie tego po Twojej stronie raczej marna.. Niestety PayPal i towary cyfrowe to najgorsze polaczenie dla sprzedawcy.


RE: Kupujący - Oszust - jak sobie poradzić? - Vocuher - 05-02-2020 13:23

(05-02-2020 13:17)kotek34 napisał(a):  Czegos nie rozumiem

Jezeli faktycznie wyslal jako platnosc krewni/znajomi to jak otworzyl sprawe? Kiedys nie dalo sie otworzyc sporu przy takiej transakcji, zmienilo sie cos?
Jezeli otworzyl spor to powinienes widziec te sprawy w centrum rozstrzygania i tam powinna byc opcja opisania sytuacji i np. dolaczenia screenow.

Z mojego doswiadczenia nie chce Cie martwic, ale szansa na pozytywne rozpatrzenie tego po Twojej stronie raczej marna.. Niestety PayPal i towary cyfrowe to najgorsze polaczenie dla sprzedawcy.

Nie mam pojęcia,nie pojmuje tego jak wgl to działa :/


RE: Kupujący - Oszust - jak sobie poradzić? - Prorok2712 - 05-02-2020 13:44

A co to za konta na jakim serwisie?