Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Trading 212 a podatki - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Trading 212 a podatki (/Temat-Trading-212-a-podatki-166247)



Trading 212 a podatki - Stachu - 30-01-2020 10:19

Siema. Co w sytuacji, gdy zarabiamy już spore pieniądze na giełdzie Trading 212. Chodzi tu o bonusowe, darmowe akcje - w przypadku zaproszenia 20 osób, łączna kwota akcji jest dość wysoka. Podejrzewam, że trzeba się z tego rozliczyć, ale czy ktoś może napisać dokładnie w jaki sposób to zrobić?

Gdy jest się studentem sytuacja jest taka sama?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Trading 212 a podatki - mistrzuniu4791 - 30-01-2020 10:40

Przelewasz sobie kasę na skrilla i po problemie


RE: Trading 212 a podatki - rachman - 30-01-2020 11:54

On nie pyta jak się można ukryć z kasą tylko jak się rozliczyć i czy w ogóle trzeba... Sposób tylko utrudnia ewentualne namierzenie ale nie zmniejsza odpowiedzialności w razie czegoś więc wiesz...

Na rozliczaniu z giełdy się nie znam ale jak coś to KIS wyjaśni, jakoś się kiedyś PIT składało po prostu dodatkowy czy jakoś tak.

Ale tu raczej nie ma znaczenia że to giełda bo rozumiem że nie biega o zarabianie na giełdzie tylko o zarabianie w ich programie partnerskim?
Sprawdź ich regulamin. Mają zapisy o najmie powierzchni reklamowej czy podobne?


RE: Trading 212 a podatki - mistrzuniu4791 - 30-01-2020 12:34

Pieniądze ma za sprzedaż akcji


RE: Trading 212 a podatki - rachman - 30-01-2020 12:44

Acha no to jednak giełda itp.
To nie doradze ale kiedyś był oddzielny formularz a potem coś zmieniali i jest w jakimś rubryka po prostu się wpisywało ewentualne koszty i dochody.
W sieci są informacje jak się rozliczać jakby nikt nie podpowiedział tu albo na KIS tyrknąć i wyjaśnią, od tego są.

Edit:
Chociaż w sumie to jeśli kojarzę dostaje się te akcje za polecanie? Więc tu można by 2 opodatkowania nawet robić ... Otrzymuje się wynagrodzenie w formie akcji - poczytać regulamin czy to zwolnione z opodatkowania jeśli to zagraniczne może tak nie być - i tu jakoś to by rozliczyć a potem jeszcze dochód ze sprzedaży. No mniej więcej tak chyba było by prawilnie. Pewności nie mam ale raczej jakoś tak.


RE: Trading 212 a podatki - Komandos823 - 30-01-2020 13:40

Dostałeś akcję i musisz to rozliczyć w PIT-38. Nie ważne w jaki sposób.


Trading 212 a podatki - Stachu - 30-01-2020 18:49

No okej. Załóżmy, że dzięki poleceniom zarobiłem 300€. Ile z tego muszę oddać państwu? I oczywiście muszę to zrobić w następnym roku podatkowym?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Trading 212 a podatki - Komandos823 - 30-01-2020 19:03

19%. Nie ma tutaj kwoty wolnej od podatku czy żadnych ulg. Jeżeli akcję sprzedałeś w tym roku to na 2021 rok się rozliczasz a jeśli jakąś akcję sprzedałeś w 2019 to musisz się rozliczyć do 30 kwietnia tego roku. Na koniec roku popytaj ich o zestawienie z konta inwestycyjnego i na tej podstawie się rozliczasz.


RE: Trading 212 a podatki - OskarStanoszek - 19-03-2021 18:45

Ja mam podobny problem.

Czy jeśli dostałem bonus za rejestracje i używałem tych pieniędzy na akcjach, to też muszę się rozliczyć ? Od jakieś kwoty trzeba się rozliczać z akcji?


RE: Trading 212 a podatki - itmaster - 19-03-2021 19:28

(19-03-2021 18:45)OskarStanoszek napisał(a):  Od jakieś kwoty trzeba się rozliczać z akcji?

Niestety od każdej sprzedanej akcji, nie ma tutaj kwoty wolnej od podatku, jak przy pitach z pracy. Oczywiście płacisz podatek jeśli zarobiłeś na tej sprzedaży, jeśli straciłeś to nic nie płacisz, tylko wykazujesz stratę, którą potem możesz sobie odliczyć (w kolejnych 5 latach).

Tutaj masz ciekawie opisane, jak wygląda naliczanie podatku od zysków kapitałowych - https://wilknagpw.pl/2017/03/29/przebieg-transakcji-gieldowej-od-a-do-z-prowizja-podatek-na-przykladzie-energi/