Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Sprzedaż na allegro - Import z Chin - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: Sprzedaż na allegro - Import z Chin (/Temat-Sprzedaz-na-allegro-Import-z-Chin-166236)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Sprzedaż na allegro - Import z Chin - wob - 29-01-2020 17:19

Witajcie, uruchamiam dziennik pracy dotyczący importu z Chin i sprzedaży na Allegro. Opieram się tylko na tym co sam importuję i sam sprzedaję, wszystko opisuję na YouTube w formie dziennika pracy.

Sprzedaż rozpocząłem 3 miesiące temu, wysłałem jak na razie 980 przesyłek co wygenerowało przychód ok. 19 000zł

CEL:
Moim celem jest wysłanie 10 000 przesyłek do 31.05.2019

Chcę aby dziennik był moim motywatorem, chcę poznać ludzi z branży lub poznać inną branżę aby dobrze zarobić, chcę zarobić milion złotych.

YOUTUBE
Kanał: https://www.youtube.com/WszystkooBiznesieTV
Ostatni odcinek: https://youtu.be/4CyDjfz6iCA

Najgorszym problemem i hamulcem jest brak środków, obracam kwotą może 10 000zł, z czego przesyłka z Chin idzie np. 30dni to pieniądze są długo zamrożone, zdarzają się towary nietrafione które leżą, ale jakoś się z tym uporam.

Śledzicie może jakieś kanały na YouTube o podobnej tematyce?


RE: Sprzedaż na allegro - Import z Chin - adi_hq - 29-01-2020 17:25

Ciekawe filmiki. Sam myślałem nad sprzedażą na allegro ale te wszystkie prowizje trochę odstraszają.
Powodzenia!


RE: Sprzedaż na allegro - Import z Chin - trybulski - 29-01-2020 18:17

Fajne filmiki.

Na co potrzebujesz tego miliona?


RE: Sprzedaż na allegro - Import z Chin - Oliwa98 - 29-01-2020 18:46

Z tego co widziałem na yt to sprzedajesz kolczyki, z tego 90% twojego asortymentu kosztuje poniżej 5 zł
Wliczając 980 przesyłek musiałbyś je chyba liczyć z przesyłką żeby wyszło 19 000 zł przychodu
Także jestem ciekawy jaki masz z tego dochód jeśli można wiedzieć


RE: Sprzedaż na allegro - Import z Chin - wob - 29-01-2020 21:27

Łoo...co do miliona to mam kilka planów, najbardziej interesuje mnie emerytura przed 35 rokiem życia.

Tak tak przychody liczę razem z przesyłkami, liczę po prostu przychód firmy, lada dzień dodam odcinek jakie są koszty przy sprzedaży. O dochodzie też odcinek nagrałem, aktualnie na każdej paczce zarabiam ok. 2zł brutto. Czyli 1000 paczek to ok 2000zł brutto zarobku na czysto jakieś 1300zł.

Planuję iść w ilość, stąd mój cel czyli wysłanie 10 000 przesyłek. Przy takiej ilości dochód będzie już lepiej wyglądał.


RE: Sprzedaż na allegro - Import z Chin - PremAccHack - 30-01-2020 14:24

Nie lubię drobnicy :/ A nie myślałeś żeby wprowadzić na rynek lepsze jakościowo i cenowo produkty ?
Sam zajmujesz się wysyłka ? Dużo Ci przy tym schodzi ile dziennie masz zamówień?

PS. Czytałeś o nowych prowizjach allegro od przesyłek?


RE: Sprzedaż na allegro - Import z Chin - wob - 30-01-2020 14:54

Dziennie ok 10-20 przesyłek schodzi mi tak na prawdę pół godzinki jak na razie. Aktualnie buduję sobie całą logistykę, związaną z magazynowaniem, pakowaniem itp. W miarę rozwoju chcę przejść na produkty o większej marży, ale tak na prawdę zaczynam z niewielkim kapitałem czyli praktycznie w tym wypadku mogę powiedzieć że od 0 mam nadzieje do milionera.

Czytałem o nowej prowizji, zobaczę tak na prawdę jak w tym temacie zareaguje konkurencja. Myślę że odbije to się klientom po prostu podwyższeniem cen.
Prowizja np 10% od 5,9zł za polecony allegro to będzie 59gr jakoś bym to przetrawił. Jednak jeśli klient wybierze jakieś pobranie za np 14zł to 1,4zł przy mojej drobnicy to już będzie problem.


RE: Sprzedaż na allegro - Import z Chin - markos1995 - 30-01-2020 19:03

Wob wyprzedaj się do kwietnia z całej drobnicy inaczej nowa prowizja Cię zniszczy Smile
Jaka konkurencja na polskim rynku? OLX? XD
Nie ma żadnej, Amazon przejmie dużą część tortu ale za parę lat - na razie tworzy całą infrastrukturę, a gdy ruszy z Prime'em to Allegro nawet z obniżką prowizji się schowa. Producenci z Chin, od których kupujesz towar będą trzymać jego palety w Amazonie - dostawa nawet w parę godzin i cena porównywalna z Aliexpress zrobi swoje. A na Allegro zostaną producenci/hurtownie sprzedający w detalu.

Jest masa towaru, który kosztuje grosze na ali* i można go sprzedawać z marżą 200-300% - wygoogluj sobie silikonowe zaparzacze do herbaty w kształcie kota/psa/jednorożca i porównaj z aktualnymi cenami na Alledrogo Smile Takich nisz jest pełno wystarczy poszukać.

A jeżeli myślisz o normalnym zarobku to zapraszam na Amazon.


RE: Sprzedaż na allegro - Import z Chin - wob - 30-01-2020 21:00

Handlujesz na Amazonie? Mam pewien plan dotyczący tej nowej prowizji, szkoda że tak szybko ją wprowadzają. Mam nadzieję że dużo osób zrezygnuje wtedy ja więcej zarobię Big Grin


RE: Sprzedaż na allegro - Import z Chin - arturito - 30-01-2020 22:22

Powodzenia z handlem rzeczami z Chin w czasie pandemii Coronovirusa xD

Sam musiałem zrezygnować na ten moment z Dropshipa (międzynarodowo). Obstawiam, że co najmniej dobre 2-3 miechy cała branża tego typu będzie leżeć.