Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak zmonetyzować ruch na instagramie 30+tyś followersów - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: SocialMedia (/Forum-SocialMedia-451)
+--- Dział: Instagram (/Forum-Instagram-453)
+--- Wątek: Jak zmonetyzować ruch na instagramie 30+tyś followersów (/Temat-Jak-zmonetyzowac-ruch-na-instagramie-30-tys-followersow-166151)



Jak zmonetyzować ruch na instagramie 30+tyś followersów - gnatj4 - 22-01-2020 20:44

Witam. Posiadam swoje prywatne konto na instagramie na chwile obecną posiadające 31.5 tyś obserwujących. Jest to konto związane z tematyką fitness. Obserwujący pochodzą z całego świata, średnia ilość wejść w relacje to 1500 wyświetleń, po około 1000 lików pod zdjęciami. Generalnie miało to wszystko służyć do pozyskiwania Polaków za sprawą hashtagów i rozpisywania im diet i planów treningowych, ale ciężko się przebić przez wysyp trenerów personalnych i reklamy na każdym kroku. Jest możliwość jakiegoś zarobku na tych ludziach zza granicy? Dodam, że zależałoby mi na tym aby nie robić z konta listy sieci afilacyjnych na każdym kroku itp. przez to, że to moje prywatne konto z moją osobą i chciałbym żeby to było ze mną spójne. Pozdrawiam


RE: Jak zmonetyzować ruch na instagramie 30+tyś followersów - Dante_/ - 22-01-2020 21:09

@[gnatj4] Wszystko zależy od demografii Twoich odbiorców. Osobiście poleciłbym Tobie zainteresowanie się "Influence Marketing'iem". W skrócie możesz sprzedawać "shoutout'y", klientów możesz pozyskiwać poprzez poinformowanie potencjalnych klientów o tym, że jesteś otwarty na współpracę ( np. poprzez notkę w bio ), możesz również skorzystać z stron typu ShoutCart, Fiverr.

Ogólnie 3-4% engagement rate przy 30k followers'ów to nie jest dobry wynik, więc klientów może być mniej. Strzelam, że dalej korzystasz z hashtag'ów, które "podbijają" liczbę like'ów ( pamiętaj o tym, że dużo osób korzystających z bot'ów scrape'uje profile do follow/like bierze własnie z hashtag'ów ), więc nie wiadomo jak wygląda "prawdziwy" engagement rate Twojego profilu.


RE: Jak zmonetyzować ruch na instagramie 30+tyś followersów - gnatj4 - 22-01-2020 21:53

Na chwilę obecną nie korzystam z żadnych hashtagów, wszystkie like należą do moich obserwujących. Engagement rate niestety jest niski z powodu braku aktywności przez długi czas. Staram się to trochę poprawić. Myślałem też o stworzeniu swojej strony internetowej na której udostępniałbym swoje plany treningowe i podłączyłbym to wszystko pod Ogads. Plany co jakiś czas pojawiały by się nowe, więc zainteresowani obserwujący pobierali by kilkukrotnie, co pozwoliłoby mi stworzyć jakiś w miarę stały dochód. Dostaje multum wiadomości odnośnie tego jak trenuje itp. Tylko pytanie czy takie coś będzie miało rację bytu?