Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
PC do pracy - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Informatyka (/Forum-Informatyka-121)
+---- Wątek: PC do pracy (/Temat-PC-do-pracy-166093)

Strony: 1 2


PC do pracy - radek0389 - 19-01-2020 20:16

Witajcie, potrzebuję wymienić komputer aby optymalniej pracować. Szukam jakieś stacjonarki. Nie będę odpalał tam żadnych gier, zależy mi tylko na swobodnej, szybkiej pracy, przeglądarka, programy do obróbki grafiki czy filmów (dosyć amatorskie oczywiście), edytory pod kod stron itp. Na allegro znalazłem takie np.:
https://allegro.pl/oferta/komputer-do-gier-12rdzeni-ryzen-3-120ssd-radeon-16-8359433650
https://allegro.pl/oferta/do-gier-core-i5-8gb-ram-geforce-gtx-1050-win7-7639921049
https://allegro.pl/oferta/komputer-stacjonarny-pc-dell-7010-i5-16gb-nowy-ssd-8436113931

Chciałbym zainwestować jakoś ~1000 zł. Ewentualnie potem dokupić większy dysk SSD.

Coś polecicie?


RE: PC do pracy - badii - 19-01-2020 20:32

Nie kupuj gotowców. Poskładaj sobie sam komputer o ile się na tym znasz. Jeżeli nie to mogę Ci pomóc. Zasada jest prosta że gotowców się nie kupuje Smile


RE: PC do pracy - radek0389 - 19-01-2020 20:35

(19-01-2020 20:32)badii napisał(a):  Nie kupuj gotowców. Poskładaj sobie sam komputer o ile się na tym znasz. Jeżeli nie to mogę Ci pomóc. Zasada jest prosta że gotowców się nie kupuje Smile

Możesz coś zaproponować? Smile


RE: PC do pracy - xmaniek6 - 19-01-2020 20:55

ten pierwszy pc to jakiś geniusz opisywał Big Grin


RE: PC do pracy - radek0389 - 19-01-2020 21:24

(19-01-2020 20:55)xmaniek6 napisał(a):  ten pierwszy pc to jakiś geniusz opisywał Big Grin

Może i takBig Grin. Szczerze mówiąc wkleiłem linki do bardziej randomowych aukcji (bo jest ich od groma) licząc na jakąś rekomendacje. Wyleciałem z obiegu, bo ostatni komputer stacjonarny kupowałem jakąś dekadę temu. A obecny laptop coraz bardziej daje się we znaki.


RE: PC do pracy - Zawik - 19-01-2020 21:32

https://techlipton.pl/polecane-zestawy-komputerowe/
Starczy i nawet ten zestaw za 900 zł Wink
Możesz ew. zamiast 4 GB RAM dać 8 GB, wtedy wyjdzie ~1000 zł. 4 GB to już takie minimum na ten rok.
Komputerów z aukcji nie kupuj, to szrot, najczęściej poskładany z używanych części.


RE: PC do pracy - DDK - 19-01-2020 22:51

(19-01-2020 20:32)badii napisał(a):  Nie kupuj gotowców. Poskładaj sobie sam komputer o ile się na tym znasz. Jeżeli nie to mogę Ci pomóc. Zasada jest prosta że gotowców się nie kupuje Smile

Te dwa delle to markowe komputery serii biznes i nie opowiadaj głupot i nie wsadzaj wszystkich gotowców do jednego wora. To dobre i cierpliwe sprzęty aczkolwiek te które wysłał trochę za drogie jak na swoje parametry. Za 1000zl spokojnie znajdziesz jakiegoś i5 na 4 albo 5 generacji z dyskiem ssd i 8gb ram. I jeżeli szukasz kompa do pracy a nie grania to szczerze ci polecę ten trop. Możesz poszukać jeszcze czegoś podobnego z Fujitsu. Będziesz zadowolony z bezawaryjnego sprzętu Wink


RE: PC do pracy - Urias - 19-01-2020 23:31

Kup sobie coś na używanych częściach. Najwydajniej pewnie wyjdzie na jakimś Xeonie z ali + RX 470 używany to grosze aktualnie. I na takim kompie na luzie będziesz mogł obrabiać grafike itd. A i wszystko będzie płyniutke a i o jakiegoś SSDka na system itd to dużo przyśpiesza prace i poprawia sporo responsywnosc systemu Wink


RE: PC do pracy - transformice100 - 20-01-2020 16:44

(19-01-2020 22:51)DDK napisał(a):  
(19-01-2020 20:32)badii napisał(a):  Nie kupuj gotowców. Poskładaj sobie sam komputer o ile się na tym znasz. Jeżeli nie to mogę Ci pomóc. Zasada jest prosta że gotowców się nie kupuje Smile

Te dwa delle to markowe komputery serii biznes i nie opowiadaj głupot i nie wsadzaj wszystkich gotowców do jednego wora. To dobre i cierpliwe sprzęty aczkolwiek te które wysłał trochę za drogie jak na swoje parametry. Za 1000zl spokojnie znajdziesz jakiegoś i5 na 4 albo 5 generacji z dyskiem ssd i 8gb ram. I jeżeli szukasz kompa do pracy a nie grania to szczerze ci polecę ten trop. Możesz poszukać jeszcze czegoś podobnego z Fujitsu. Będziesz zadowolony z bezawaryjnego sprzętu Wink

Osobiście miałem okazje pracować w serwisie zajmującym się sprzedażą takiego sprzętu. Po tym jak zobaczyłem jak rzuca się komponentami to nigdy nikomu nie polecę takich zestawów. "Jak nie idzie sposobem to użyj młotka" - jak twierdził główny "specjalista" przy napierdzielaniu młotkiem w czy to laptopa czy komputer Wink A sam sprzęt przychodził na euro palecie owinięty folią scratch.
Sam sprzęt na papierze może i nie jest najgorszy, jednak stan części może przynieść dość duże rozczarowanie, gdy okaże się że coś padło Wink

Oczywiście nie mówię, że jest tak wszędzie jednak pryzmat doświadczeń na prawdę odniósł ogromne znaczenie na ogólnym postrzeganiu tego typu firm.

Co do samego zestawu, najlepiej to poszukaj części używanych na OLX. Często można znaleźć fajne zestawiki w rozsądnych cenach od osób prywatnych.

Przy zamawianiu od Liptona bądź świadom tego, że musisz złożyć komputer sam. Usługa składania komputera na X-kom z tego co pamiętam jest dodatkowo płatna.


RE: PC do pracy - DDK - 20-01-2020 18:23

(20-01-2020 16:44)transformice100 napisał(a):  
(19-01-2020 22:51)DDK napisał(a):  
(19-01-2020 20:32)badii napisał(a):  Nie kupuj gotowców. Poskładaj sobie sam komputer o ile się na tym znasz. Jeżeli nie to mogę Ci pomóc. Zasada jest prosta że gotowców się nie kupuje Smile

Te dwa delle to markowe komputery serii biznes i nie opowiadaj głupot i nie wsadzaj wszystkich gotowców do jednego wora. To dobre i cierpliwe sprzęty aczkolwiek te które wysłał trochę za drogie jak na swoje parametry. Za 1000zl spokojnie znajdziesz jakiegoś i5 na 4 albo 5 generacji z dyskiem ssd i 8gb ram. I jeżeli szukasz kompa do pracy a nie grania to szczerze ci polecę ten trop. Możesz poszukać jeszcze czegoś podobnego z Fujitsu. Będziesz zadowolony z bezawaryjnego sprzętu Wink

Osobiście miałem okazje pracować w serwisie zajmującym się sprzedażą takiego sprzętu. Po tym jak zobaczyłem jak rzuca się komponentami to nigdy nikomu nie polecę takich zestawów. "Jak nie idzie sposobem to użyj młotka" - jak twierdził główny "specjalista" przy napierdzielaniu młotkiem w czy to laptopa czy komputer Wink A sam sprzęt przychodził na euro palecie owinięty folią scratch.
Sam sprzęt na papierze może i nie jest najgorszy, jednak stan części może przynieść dość duże rozczarowanie, gdy okaże się że coś padło Wink

Oczywiście nie mówię, że jest tak wszędzie jednak pryzmat doświadczeń na prawdę odniósł ogromne znaczenie na ogólnym postrzeganiu tego typu firm.

Co do samego zestawu, najlepiej to poszukaj części używanych na OLX. Często można znaleźć fajne zestawiki w rozsądnych cenach od osób prywatnych.

Przy zamawianiu od Liptona bądź świadom tego, że musisz złożyć komputer sam. Usługa składania komputera na X-kom z tego co pamiętam jest dodatkowo płatna.

Na kilkaset sprzedanych egzemplarzy komputerów po leasingu trzy sztuki wróciły na gwarancje ( w dwóch siadla płyta główna, w jednym dysk) więc nie wiem gdzie pracowałeś ale pozdrów szefa Wink