Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Używanie czyichś zdjęć - jak to jest z banami? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: SocialMedia (/Forum-SocialMedia-451)
+--- Dział: Social Media (/Forum-Social-Media-356)
+--- Wątek: Używanie czyichś zdjęć - jak to jest z banami? (/Temat-Uzywanie-czyichs-zdjec-jak-to-jest-z-banami-166081)

Strony: 1 2


Używanie czyichś zdjęć - jak to jest z banami? - Guxinimod - 19-01-2020 11:19

Hejka, parę kwestii, które mnie nurtuje. Mam kilkutysięczny fanpage gdzie dodaję fotki lasek głównie z instagrama. Jak to jest z banami w praktyce? Można to zgłosić jakoś? Jak na to reagują boty, bo z tego co wiem to facebooka moderuje komputer? Padają Wam większe fanpage? Nie chcę stracić coś w co angażuję dużo czasu, więc nie wiem czy działać na zasadzie póki działa to spoko i budować też inne źródła dochodu, czy może jest jakiś sposób, żeby bezpiecznie umieszczać czyjeś fotki? Chodzi mi o coś takiego jak na instagramie - reupload z oznaczeniem i wszystko jest git.

Pzdr


RE: Używanie czyichś zdjęć - jak to jest z banami? - Fejster - 19-01-2020 11:34

Najpierw zapoznaj się z tym artykułem...

https://www.infor.pl/prawo/prawo-karne/ciekawostki/298801,Bezprawne-uzycie-wizerunku-kiedy-stanowi-naruszenie-dobr-osobistych.html


RE: Używanie czyichś zdjęć - jak to jest z banami? - KombinatorGumiok - 19-01-2020 11:55

Najlepiej umieszczaj swoje fotki, na 99% nie wyłapiesz bana.


RE: Używanie czyichś zdjęć - jak to jest z banami? - Guxinimod - 19-01-2020 13:34

(19-01-2020 11:55)KombinatorGumiok napisał(a):  Najlepiej umieszczaj swoje fotki, na 99% nie wyłapiesz bana.

ok ale ja nie jestem sexi laską xD


RE: Używanie czyichś zdjęć - jak to jest z banami? - transformice100 - 19-01-2020 14:56

Z tego co widziałem na przykładzie instagrama to tego typu profile pisały, czy to na priv czy w komentarzu, o zgodę na umieszczenie zdjęcia u nich. Po uzyskaniu zgody zamieszczali zdjęcie wraz z linkiem do profilu modelki.


RE: Używanie czyichś zdjęć - jak to jest z banami? - Guxinimod - 19-01-2020 15:38

(19-01-2020 14:56)transformice100 napisał(a):  Z tego co widziałem na przykładzie instagrama to tego typu profile pisały, czy to na priv czy w komentarzu, o zgodę na umieszczenie zdjęcia u nich. Po uzyskaniu zgody zamieszczali zdjęcie wraz z linkiem do profilu modelki.

Znaczy z tego co wiem to repostując na instagramie nie jest potrzebna zgoda. Tylko oznaczenie w opisie.


RE: Używanie czyichś zdjęć - jak to jest z banami? - rachman - 19-01-2020 18:45

To w końcu insta czy fanpage na fejsie masz ... To 2 różne media i regulaminy. Nie chcesz bana to nie wiem ale jak zgłosi się jakaś to pewne problemy może Ci narobić jak nie masz zgody.


RE: Używanie czyichś zdjęć - jak to jest z banami? - Guxinimod - 19-01-2020 18:56

(19-01-2020 18:45)rachman napisał(a):  To w końcu insta czy fanpage na fejsie masz ... To 2 różne media i regulaminy. Nie chcesz bana to nie wiem ale jak zgłosi się jakaś to pewne problemy może Ci narobić jak nie masz zgody.

Przeczytaj pierwszy post. Mówię o instagramie, że repostowanie jest zgodne z regulaminem, a zastanawiam się jak to jest z FB. Mam fanpage blisko 4k fanów i na razie się trzyma.


RE: Używanie czyichś zdjęć - jak to jest z banami? - rachman - 19-01-2020 19:05

No właśnie tak zrozumiałem. Tylko dziwie się że coś z insta na fejs myślisz może być jak z insta na insta. Napisano Ci już że musisz mieć zgodę wcześniej przecież.

Nie wiem ale wątpię by fejs z insta współpracował czy komuś foty kradniesz. Ban raczej tylko jak zaczną zgłaszać fp. Bardziej bym się obawiał żeby nie trafić laski która nie da sobie tak i jest uparta bo może domagać się swoich praw itd. Lepiej unikaj modelek nawet amatorek bo raczej wiedzą że mogą do sądu iść i o kasę zawalczyć.


RE: Używanie czyichś zdjęć - jak to jest z banami? - Hopekk94 - 19-01-2020 20:32

Aby tego uniknac musis unikac grupy ludzi ktorzy mogli by to zglosic. Uzywajac zdjec z google wpisujac np "ladna pani" na 99% nie wylapiesz bana