Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Kara grzywny lub więzienie za konkurs na facebooku? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: SocialMedia (/Forum-SocialMedia-451)
+--- Dział: Facebook (/Forum-Facebook-452)
+--- Wątek: Kara grzywny lub więzienie za konkurs na facebooku? (/Temat-Kara-grzywny-lub-wiezienie-za-konkurs-na-facebooku-166049)

Strony: 1 2


Kara grzywny lub więzienie za konkurs na facebooku? - Soplica - 16-01-2020 18:29

Witam. Czy to prawda, że jeśli zorganizuję się konkurs na facebooku bez pozwolenia izby celnej można dostać karę grzywny a nawet pójść do więzienia. Organizuję konkurs w stylu polub post, udostępnij posta i dołącz do grupy by wygrać "jakaś rzecz". Oczywiście tej nagrody nie wręczam. Czy może spotkać mnie kara czy co najwyżej usunięcie fanpage'a?

Proszę o odpowiedź Smile


RE: Kara grzywny lub więzienie za konkurs na facebooku? - rachman - 16-01-2020 19:04

Przeczytaj:
https://www.smolar.pl/roznice-miedzy-loteria-a-konkursem

Odnośnie niewręczenia nagrody... Czyli co? Masz zamiar dokonać oszustwa? 8-/


RE: Kara grzywny lub więzienie za konkurs na facebooku? - Soplica - 16-01-2020 19:08

(16-01-2020 19:04)rachman napisał(a):  Przeczytaj:
https://www.smolar.pl/roznice-miedzy-loteria-a-konkursem

Odnośnie niewręczenia nagrody... Czyli co? Masz zamiar dokonać oszustwa? 8-/

No bo ja tworzę konkursy na zasadzie, że jeśli do jutra grupa osiągnie 20.000 członków zostanie wylosowana nagroda, a takie liczby są nierealne. A chętni i tak się znajdą do wzięcia udziału w konkursie. A więc zmierzam do tego, że nie wręczam nagrody jeśli cel nie zostanie spełniony.


RE: Kara grzywny lub więzienie za konkurs na facebooku? - Zły_Szeląg - 16-01-2020 19:26

Moim zdaniem mała szansa żebyś miał problemy tak działając, bo to nie jest loteria i nie dochodzi do losowania. Pewności nigdy mieć nie można, ale na 99% Ci się upiecze Big Grin


RE: Kara grzywny lub więzienie za konkurs na facebooku? - rachman - 16-01-2020 19:42

Czyli losowość a to tak oznaczać może kłopoty karno finansowe.
Druga sprawa skoro z góry zakładasz i to Twój cel by nie dać nagrody to w mojej ocenie też może być odebrane jako oszustwo. Wiesz ja też mogę wymyśleć konkurs obiecując dom na Seszelach organizując go tak by nikt nie mógł wygrać i na tym dużo zyskać... Ty robisz mniejszy kaliber oszustwa ale to i tak może zostać odebrane jako oszustwo jeśli nie ma szans na spełnienie kryteriów.
Czy ktoś to wyczai to inna sprawa ale bądź świadom po prostu jakieś ryzyko istnieje.


RE: Kara grzywny lub więzienie za konkurs na facebooku? - umpek - 16-01-2020 19:51

Ciekawe niby w jaki sposób będą to weryfikować, równie dobrze można podstawić własne osoby jako wygranych.


RE: Kara grzywny lub więzienie za konkurs na facebooku? - Soplica - 16-01-2020 19:52

(16-01-2020 19:51)umpek napisał(a):  Ciekawe niby w jaki sposób będą to weryfikować, równie dobrze można podstawić własne osoby jako wygranych.

No właśnie ludzie tak robią, ale samo w sobie zorganizowanie takiej loterii bądź konkursu jest nielegalne.


RE: Kara grzywny lub więzienie za konkurs na facebooku? - rachman - 16-01-2020 22:56

Pewnie że można... wszystko można... tylko niektóre rzeczy tylko raz Wink
Robią, kombinują na wiele sposobów... Nie oglądaj się na innych bo w razie wpady Ty będziesz udowadniać czy wszystko jest legal Wink Po prostu bądź świadom plusów i minusów, a jaką decyzję podejmiesz to Twoja prywatna sprawa Wink
Ryzyko wpadki malutkie ale zawsze jest. Grunt to działać świadomie by potem nie piszczeć jak .... że ja nie wiedziałem tylko brać na klatę 2


RE: Kara grzywny lub więzienie za konkurs na facebooku? - transformice100 - 16-01-2020 23:27

To, że komuś się udaje nie znaczy, że i Tobie się uda Wink

Szansa na to, że w ogóle komuś będzie się chciało zająć sprawą - weryfikować czy przeprowadzone jest legit itd. jest bardzo mała. Ale no jednak zawsze jest Wink


Ps. Chciałem pooglądać Twoje forum ale to link z FA Jerk2 Nice try


RE: Kara grzywny lub więzienie za konkurs na facebooku? - Soplica - 17-01-2020 19:49

(16-01-2020 23:27)transformice100 napisał(a):  Ps. Chciałem pooglądać Twoje forum ale to link z FA Jerk2 Nice try


Heh. Kiedyś jak próbowałem obejść blokowanie linku afiliacyjnego na faceboku to ustawiałem przekierowanie by sprawdzić czy się uda. Od tamtej pory nie chcę mi się tego usuwać ;p