Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Dziwne zachowanie laptopa - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Informatyka (/Forum-Informatyka-121)
+---- Wątek: Dziwne zachowanie laptopa (/Temat-Dziwne-zachowanie-laptopa-165931)



Dziwne zachowanie laptopa - Pawlak093 - 06-01-2020 20:05

Hej.

Zakladam temat bardziej aby podyskutowac (o ile jest w ogole o czym) niz jako problem.

Otóż po jakims czasie użytkowania laptopa 2-3 latach zawsze po wlaczeniu odpalałem menadzer zadan ktory ladowal w pasku oraz mozille. nigdy nie ustawialem uruchomiania tego zaraz po starcie systemu oraz teraz sprawdziłem autostart i nic takiego nie ma a nadal mi sie mozilla i menadzer zadan uruchamia Big Grin tak jak by już sie nauczyl co bedzie mi potrzebne - taka ukryta sztuczna inteligencja Big Grin co o tym sadzicie?


RE: Dziwne zachowanie laptopa - TakieŻycie - 06-01-2020 20:13

Próbowałeś przez program cclener ? Jak dobrze pamiętam miał możliwość odhaczania autostartu różnych programów po uruchomieniu systemu Smile


RE: Dziwne zachowanie laptopa - eseles - 06-01-2020 20:21

Menu start
Uruchom...
Wpisujesz "msconfig" i klikasz enter

W tych nowszych windowsach chyba jak masz w menu start szukanie to poprostu piszesz msconfig i znajdzie. Nie powiem dokladnie bo aktualnie nie jestem uzytkownikiem Wink

Nastepnie wybierasz w otwartym oknie zakladke Startup i masz wszystko co Ci odpala na starcie, mozesz poodznaczac i potem akceptuj i reboot.


RE: Dziwne zachowanie laptopa - Pawlak093 - 07-01-2020 12:19

(06-01-2020 20:13)TakieŻycie napisał(a):  Próbowałeś przez program cclener ? Jak dobrze pamiętam miał możliwość odhaczania autostartu różnych programów po uruchomieniu systemu Smile
Sprawdziłem ponownie, nie ma i nigdy nie było Wink
(06-01-2020 20:21)eseles napisał(a):  Menu start
Uruchom...
Wpisujesz "msconfig" i klikasz enter

W tych nowszych windowsach chyba jak masz w menu start szukanie to poprostu piszesz msconfig i znajdzie. Nie powiem dokladnie bo aktualnie nie jestem uzytkownikiem Wink

Nastepnie wybierasz w otwartym oknie zakladke Startup i masz wszystko co Ci odpala na starcie, mozesz poodznaczac i potem akceptuj i reboot.
To mnie przekierowuje do menadżera zadań a tam nie ma i nigdy nie było.
Po za tym jak menadźer zadań byłby tam umieszczony? Lol


- dodam, że mozille nie zawsze odpali - zależy od humoru. Dzisiaj nie odpalił, zrobiłem rr żeby spr i dalej nie. Tylko menadżer zadań.


RE: Dziwne zachowanie laptopa - rachman - 07-01-2020 12:34

A masz je włączone przy wyłączaniu komputera? Jak masz uruchomione coś przy wyłączaniu to może uruchomić


RE: Dziwne zachowanie laptopa - Pawlak093 - 07-01-2020 12:46

(07-01-2020 12:34)rachman napisał(a):  A masz je włączone przy wyłączaniu komputera? Jak masz uruchomione coś przy wyłączaniu to może uruchomić
Menadźera zadań nigdy nie zamykam, mozille chyba zawsze zamknę; sprawdzę i dam znać.


RE: Dziwne zachowanie laptopa - rachman - 07-01-2020 12:50

No to może być jak piszę. Też tak mam na lapku. System zachowuje co masz otwarte i potem stara się odtworzyć to co mógłbyś utracić w przypadku niespodziewanego wyłączenia komputera np. zanik prądu itd. Jak masz otwarte okna to system może je zapamiętywać by przywracać właśnie dzięki temu mechanizmowi.


RE: Dziwne zachowanie laptopa - eseles - 07-01-2020 23:14

Prosze to taka funkcja niby ze wznawia aplikacje ktorych nie zamknales przed wylaczeniem kompa czy jakos tak. Tutaj masz opis i rozwiazania https://www.kapilarya.com/fix-apps-re-open-automatically-after-restart-in-windows-10


Dziwne zachowanie laptopa - transformice100 - 08-01-2020 00:18

Zapewne nie odcina Ci zasilania i zapisuje sie w pamieci (w Widnows 10 jest opcja szybkiego startu)

Wejdz w menadzer zadan, procesor i zobacz jaki jest czas pracy procesora.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka


RE: Dziwne zachowanie laptopa - Pawlak093 - 08-01-2020 04:37

(08-01-2020 00:18)transformice100 napisał(a):  Zapewne nie odcina Ci zasilania i zapisuje sie w pamieci (w Widnows 10 jest opcja szybkiego startu)

Wejdz w menadzer zadan, procesor i zobacz jaki jest czas pracy procesora.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
Mozliwe bo kiedys widzialem dlugi czas procesora zaraz po wlaczeniu.