Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Najem powierzchni reklamowej programy partnerskie a działalność gospodarcza. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Najem powierzchni reklamowej programy partnerskie a działalność gospodarcza. (/Temat-Najem-powierzchni-reklamowej-programy-partnerskie-a-dzialalnosc-gospodarcza-165876)

Strony: 1 2


RE: Najem powierzchni reklamowej programy partnerskie a działalność gospodarcza. - twardy - 03-01-2020 18:21

Ale na czym ma wpasc? Ma umowe, na ktorej ma napisane "najem powierzchni reklamowej". To jest dokladnie to samo co wynajem garazu czy mieszkania.

Jak wynajmujesz mieszkanie za 1000zl to Cie nikt z US nie sciga i nie kaze zakladac dg xD

https://ksiegowosc.infor.pl/podatki/pit/700083,Udostepnienie-strony-internetowej-do-celow-reklamowych-a-PIT.html


RE: Najem powierzchni reklamowej programy partnerskie a działalność gospodarcza. - EfectiveWork - 03-01-2020 20:22

Kurde ludzie słuchajcie co czyta Twardy !

Ja zarabiam na etacie + afiliację. Są to duże sumy i rozliczam się ryczałtowo i nie ma problemu. Wpłacam co miesiąc na mikro rachunek od tego roku i to wszystko. Rachunki mam w sieciach itp. Masz problem ? Idz kurde do urzędu i przedstaw im swoje obawy o tyle.


RE: Najem powierzchni reklamowej programy partnerskie a działalność gospodarcza. - rachman - 03-01-2020 22:03

Najem 1 mieszkania ok. Gorzej jak udowodnią że bierzesz kredyty na kolejne i w ten sposób finansujesz i najmujesz kolejne - tak wtedy najem też uznają że powinieneś mieć dg.
Są w necie artykuły o tym na stronach porad prawnych. Polecam poczytać. Najem nie zawsze oznacza braku przymusu rejestracji działalności.


RE: Najem powierzchni reklamowej programy partnerskie a działalność gospodarcza. - Soplica - 03-01-2020 23:35

(03-01-2020 18:21)twardy napisał(a):  Jak wynajmujesz mieszkanie za 1000zl to Cie nikt z US nie sciga i nie kaze zakladac dg xD

Ale mi chodzi właśnie o większe kwoty rzędu 3-4k


RE: Najem powierzchni reklamowej programy partnerskie a działalność gospodarcza. - szykiryki - 04-01-2020 08:59

Rozliczałam najem powierzchni reklamowej, jako ryczałt, przez jakieś 5 lat i były to kwoty większe niż 3,4k zlotych. Dostałam info w swoim urzedzie, że mogą tak robić, więc robiłam.
Teraz mam DG, ale gdybym nie robiła innych rzeczy podciągnietych pod firme, pewnie nadal bym rozliczała afiliacje w ten sposób.


RE: Najem powierzchni reklamowej programy partnerskie a działalność gospodarcza. - rachman - 04-01-2020 10:36

Ano wszystko zależy od konkretnego urzędu. Trzeba w swoim pytać albo ORDiN. Inaczej to zawsze tylko gdybanie. Jednolitość interpretacji to raczej życzenie niż fakt tym bardziej że każda sytuacja trochę się różni i jest oceniana indywidualnie... skąd też nazwa wniosku ORDiN Wink


RE: Najem powierzchni reklamowej programy partnerskie a działalność gospodarcza. - reew - 16-01-2020 12:50

Czyli trzeba zgłosić do US o wynajem powierzchni reklamowej nawet jeśli przychód by nie przekroczył 1100zł?


RE: Najem powierzchni reklamowej programy partnerskie a działalność gospodarcza. - mysc - 16-01-2020 13:58

@[reew] Z tego co się orientuję już nawet nie trzeba zgłaszać - ale na wszelki wypadek po prostu zadzwoń do US i zapytaj. W każdym US są inne "procedury" tak naprawdę i chociaż nie powinno być już żadnego zgłaszania - zapytać nie zaszkodzi.

BTW. Ta kwota "1125zł" jest już nieaktualna -> w tym roku limit dla DG nierejestrowanej wynosi 1300zł Smile

.


RE: Najem powierzchni reklamowej programy partnerskie a działalność gospodarcza. - transformice100 - 16-01-2020 18:06

Teoretycznie zgłaszać nie trzeba jednak ja płacąc podatek od ryczałtu dostałem wezwanie do wstawienia się w US z wyjaśnieniami za co te wpłaty są - pomimo iż na wpłatach było jasno napisane. Więc wychodzi na jedno i to samo. Lepiej pójść i mieć spokojny sen Wink


RE: Najem powierzchni reklamowej programy partnerskie a działalność gospodarcza. - reew - 25-01-2020 22:44

Byłem osobiście, odsyłali mnie 3 razy... Ostatecznie mogę się rozliczać na 8,5% i nawet żadnego oświadczenia nie muszę składać. Ale wolałem osobiście zapytać żeby później nie było problemów.