Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Najem powierzchni reklamowej programy partnerskie a działalność gospodarcza. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Najem powierzchni reklamowej programy partnerskie a działalność gospodarcza. (/Temat-Najem-powierzchni-reklamowej-programy-partnerskie-a-dzialalnosc-gospodarcza-165876)

Strony: 1 2


Najem powierzchni reklamowej programy partnerskie a działalność gospodarcza. - Soplica - 02-01-2020 20:50

Witam. Czy działając w takich programach partnerskich jak eforsa czy m2money, gdzie na rachunku jest wystawiane najem powierzchni reklamowej możemy jako osoba fizyczna zarabiać jedynie do maksymalnej kwoty 1125zł jaką daję możliwość działalność nierejestrowana? - Czytałem w internecie, że jak wynajmujemy mieszkania i zarabiamy powyżej tej kwoty to działalność gospodarcza jest już potrzebna. Tyle, że chyba wynajem powierzchni reklamowej w internecie to trochę inny przypadek, tak mi się przynajmniej zdaję.

https://prakreacja.pl/czy-bloger-musi-miec-firme/ - Czytałem też w tym artykule na blogu, że nawet bloger mimo, że może rozliczać się ryczałtem 8,5% to jeśli będzie zarabiał regularnie albo będzie to jego główne źródło przychodu to może się US przyczepić o brak DG.

Co o tym sądzicie, bardzo intryguje mnie ta kwestia. Wiadomo, że DG jest najbezpieczniejsza bo urząd skarbowy ma problem z interpretacją zarabiania w internecie. Moją mamuśkę trochę wtajemniczyłem w moje zarabianie niedawno i ostatnio załatwiając coś w urzędzie podpytała a umowę najmu, tyle, że urzędnik jej wytłumaczył na przykładzie wynajmowania mieszkań.

Pozdrawiam.


RE: Najem powierzchni reklamowej programy partnerskie a działalność gospodarcza. - rachman - 02-01-2020 21:19

Najem to najem. US może to różnie interpretować bo ciągłość itd. nie jest jakoś dokładnie unormowana w definicji w przepisów.


RE: Najem powierzchni reklamowej programy partnerskie a działalność gospodarcza. - Soplica - 02-01-2020 21:27

(02-01-2020 21:19)rachman napisał(a):  Najem to najem. US może to różnie interpretować bo ciągłość itd. nie jest jakoś dokładnie unormowana w definicji w przepisów.

A jak bym na przykład wypłacał rzadziej np: co 3 miesiące ale kwoty z rzędu 3-4 tysięcy?


RE: Najem powierzchni reklamowej programy partnerskie a działalność gospodarcza. - rachman - 02-01-2020 21:34

Jednemu się przyczepią nawet o jednorazowe a innemu o wiele nic nie powiedzą. Wszystko zależy od konkretnego urzędu... Dupochron to ORDiN a tak poza nim to loteria...


RE: Najem powierzchni reklamowej programy partnerskie a działalność gospodarcza. - Soplica - 02-01-2020 21:48

(02-01-2020 21:34)rachman napisał(a):  Jednemu się przyczepią nawet o jednorazowe a innemu o wiele nic nie powiedzą. Wszystko zależy od konkretnego urzędu... Dupochron to ORDiN a tak poza nim to loteria...

Niby tak, ale doczytałem że w niektórych sytuacjach nawet to nie pomoże... No cóż trzeba kiedyś będzie pomyśleć o DG Big Grin


RE: Najem powierzchni reklamowej programy partnerskie a działalność gospodarcza. - Fejster - 02-01-2020 23:24

Kiedyś miałem problem z rozliczeniem najmu powierzchni reklamowej (2006 rok więc mogło coś się zmienić). W urzędzie skarbowym powiedzieli mi żeby rozliczać to jako normalny dochód i tak też zrobiłem. Po 3 latach dostałem od naczelnika urzędu wezwanie do wyjaśnienia dlaczego nie rozliczyłem się z najmu. Co prawda udało mi się uniknąć odpowiedzialności za błędne rozliczenie z US tylko dlatego że odprowadziłem podatek dochodowy a pomyliłem jedynie rubryki przy wypełnianiu rocznego rozliczenia. Prawo podatkowe jest dość elastyczne (chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się sztywne). Najlepiej będzie jak zrobisz to co mówi Rachman - złożysz wniosek o dupochron i będziesz się rozliczał tak jak Ci napiszą.
Tu masz druk wniosku o indywidualną interpretację:

https://www.kis.gov.pl/documents/6609173/6783581/ord-in+-+ca%C5%82y.pdf

(02-01-2020 21:48)Soplica napisał(a):  Niby tak, ale doczytałem że w niektórych sytuacjach nawet to nie pomoże... No cóż trzeba kiedyś będzie pomyśleć o DG Big Grin

Najem powierzchni reklamowej nie jest niczym nowym w polskim prawie podatkowym i myślę że urzędnicy dobrze będą wiedzieć jaką dać Ci odpowiedź, więc w tym przypadku powinno pomóc.


RE: Najem powierzchni reklamowej programy partnerskie a działalność gospodarcza. - EfectiveWork - 03-01-2020 09:59

Zarabiam na etacie + 2 lata rozliczam się z Us forma ryczałtu działając w programach affiliacyjnych. Nie ma z tym żadnego problemu.


RE: Najem powierzchni reklamowej programy partnerskie a działalność gospodarcza. - itmaster - 03-01-2020 10:57

Jest też opcja podpisania z tymi firmami Umowy o dzieło albo Umowy zlecenie i wtedy nie potrzeba działalności.
Oczywiście jeśli firmy to gwarantują, bo wtedy dla ich księgowych to więcej zabawy. Ale dla Ciebie wygodniej.


RE: Najem powierzchni reklamowej programy partnerskie a działalność gospodarcza. - bilo22 - 03-01-2020 18:01

Wystarczy indywidualna interpretacja podatkowa i masz święty spokój, niezależnie od zarobionej kwoty nie mogą cię wtedy zmusić do założenia DG


RE: Najem powierzchni reklamowej programy partnerskie a działalność gospodarcza. - Soplica - 03-01-2020 18:02

(03-01-2020 09:59)EfectiveWork napisał(a):  Zarabiam na etacie + 2 lata rozliczam się z Us forma ryczałtu działając w programach affiliacyjnych. Nie ma z tym żadnego problemu.

No niby tak, ale jak kiedyś wpadniesz.. Różnie bywa. Zależy pewnie jakie kwoty zarabiasz.