Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Wystawianie faktur na usługi niezwiązane z działalnośćią firmy - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Wystawianie faktur na usługi niezwiązane z działalnośćią firmy (/Temat-Wystawianie-faktur-na-uslugi-niezwiazane-z-dzialalnoscia-firmy-165861)



Wystawianie faktur na usługi niezwiązane z działalnośćią firmy - Soplica - 01-01-2020 18:51

Witam. Na wstępie napiszę, że nie mam firmy. Od jakiegoś czasu ciekawi mnie kwestia czy np: właściciel firmy remontowo-budowlanej, który prowadzi hobbistycznie stronę/bloga może np: wystawiać faktury na usługi marketingowe związane z np wpisem sponsorowanym, wynajmem powierzchni reklamowej? - Czy jakoś nie gryzie się to jeśli chodzi o rozliczenie się z US?

Z góry dzięki za odpowiedź Smile


RE: Wystawianie faktur na usługi niezwiązane z działalnośćią firmy - Zły_Szeląg - 01-01-2020 19:15

Bez problemu. Musisz tylko dodać odpowiednie kody pkd


RE: Wystawianie faktur na usługi niezwiązane z działalnośćią firmy - Soplica - 01-01-2020 19:35

(01-01-2020 19:15)Zły_Szeląg napisał(a):  Bez problemu. Musisz tylko dodać odpowiednie kody pkd

Ale opłaca się dodać ten kod pkd jak bardzo rzadko będziemy świadczyć takie usługi? - Ile można maksymalnie mieć takich kodów PKD w jednej DG?


RE: Wystawianie faktur na usługi niezwiązane z działalnośćią firmy - Zły_Szeląg - 01-01-2020 19:43

1. Jasne możesz dodać to nic nie kosztuje. Jako przeważającą działalność gospodarczą wybierasz swoją główną działalność i jako wykonywaną dopisujesz sobie dodatkowe
2. Nie wiem czy są jakieś limity ja mam około 20