Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Witajcie, pytanie od początkującego :) - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Witajcie, pytanie od początkującego :) (/Temat-Witajcie-pytanie-od-poczatkujacego-165828)

Strony: 1 2


RE: Witajcie, pytanie od początkującego :) - wrzochal11 - 03-01-2020 22:06

(03-01-2020 09:11)e-nauta napisał(a):  TWORZENIE wielu FP na FB itp pozyskiwanie klientów wydaje mi się długotrwałe. Jak szybko wprawić maszynę w ruch bez horrendalnych kosztów reklamy? Stworzyć program afiliacyjny ?

Program afiliacyjny może być nie najgorszym pomysłem.
Niemniej najszybciej rozkręcić maszynę myślę, że można by było reklamą na Facebook-u. Fanpage oczywiście. Przynajmniej ja bym to polecał. Tylko to też trzeba rozważnie robić. Testować małe grupy, małym budżetem reklamowym.. tak by nie przepalać pieniędzy.. i też nie od razu w sprzedaż, tylko w pierwszej kolejności warto gromadzić społeczność wokół marki.
Mówić, pokazywać.. jakie zastosowania ma produkt, w czym pomaga, itd. - bo zakładam, że sprzedajesz wartościowe rzeczy Smile
Komunikacja z klientem jest ważna, bo ich obchodzi to co oni mogą zyskać po zakupie i to trzeba uwzględniać w tejże komunikacji.
Dopiero następnie kierować reklamę remarketingową (sprzedażową), ale to już do osób, które rozpoznają, co nieco, markę. To tak pare słów ode mnie Smile


RE: Witajcie, pytanie od początkującego :) - e-nauta - 04-01-2020 16:17

(03-01-2020 18:31)Kapka napisał(a):  Wydaje mi się że sieci affiliacyjne będą dobra i bezpieczna metoda reklamy.

Czy dla tej branży, powiedzmy Health&Beauty i Wellness polecasz jakieś sieci szczególnie?
Myślę, że produkt mogę sprzedawać w PL i EU bez problemu.


Witajcie, pytanie od początkującego :) - patrolpxd - 04-01-2020 23:01

Szczerze mówiąc to według mnie- do im większe ilości sieci napiszesz tym więcej potencjalnych klientów możesz zdobyć. IMO nie ma się co ograniczać, że taka a taka sieć będzie najlepsza. W różnych sieciach działają różni wydawcy - a może akurat w sieci której wcale nie będziesz brać pod uwagę jest ktoś kto posiada idealną grupę odbiorców pod Twój produkt Smile

Powodzenia

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


RE: Witajcie, pytanie od początkującego :) - mysc - 05-01-2020 22:05

@[e-nauta]

Zanim zaczniesz działać, warto zdawać sobie sprawę że rebranding na cudzych produktach jest nielegalny. Jeśli to produkt kosmetyczny i działanie odbywa się na małą skalę, pewnie szanse na problemy z tego tytułu są bardzo niewielkie - no ale są Smile

Art. 10.
1. Czynem nieuczciwej konkurencji jest takie oznaczenie towarów lub usług albo jego brak, które może wprowadzić klientów w błąd co do pochodzenia, ilości, jakości, składników, sposobu wykonania, przydatności, możliwości zastosowania, naprawy, konserwacji lub innych istotnych cech towarów albo usług, a także zatajenie ryzyka, jakie wiąże się z korzystaniem z nich.
2. Czynem nieuczciwej konkurencji jest również wprowadzenie do obrotu towarów w opakowaniu mogącym wywołać skutki określone w ust. 1, chyba że zastosowanie takiego opakowania jest uzasadnione względami technicznymi.

Art. 25.
1. Kto, oznaczając lub wbrew obowiązkowi nie oznaczając towarów albo usług, wprowadza klientów w błąd co do pochodzenia, ilości, jakości, składników, sposobu wykonania, przydatności, możliwości zastosowania, naprawy, konserwacji lub innych istotnych cech towarów lub usług albo nie informuje o ryzyku, jakie wiąże się z korzystaniem z nich, i naraża w ten sposób klientów na szkodę, podlega karze aresztu albo grzywny.


___

Dlaczego wolisz wybrać e-commerce od afiliacji na "pierwszy ogień"? W tym pierwszym dochodzą takie problemy jak:

- wystawianie rachunków
- dodatkowe koszty: etykiety, wysyłka, opakowania do wysyłki
- ustawowe prawo do zwrotu
- reklamacje
- przy braku DG - brak możliwości odliczenia kosztów! (kupując produkt za 100zł i sprzedając za 120zł, podatek płacisz od 120zł i wychodzisz praktycznie na zero :>)

Afiliacja to natomiast reklamowanie cudzych produktów polegające wyłącznie na promowaniu swojego linka. Docelowo najwięcej zarabia się na własnych produktach, ale zacząć polecam jednak od afiliacji - żeby nauczyć się podstaw e-marketingu. Ty się chcesz rzucić od razu na głęboką wodę, w dodatku z naruszeniem zasad o nieuczciwej konkurencji.

Moim zdaniem plan co najmniej średni - aczkolwiek nie zniechęcam, być może myślę już zbyt schematycznie Smile


Pozdrawiam i powodzenia!
mysc


RE: Witajcie, pytanie od początkującego :) - e-nauta - 06-01-2020 00:16

@mysc OGROMNE dzięki za analizę pomysłu.

(05-01-2020 22:05)mysc napisał(a):  Zanim zaczniesz działać, warto zdawać sobie sprawę że rebranding na cudzych produktach jest nielegalny.
Kolejne dni mijają i rozwijam pomysł. Pierwotnie rebranding był pomysłem na test z perspektywą własnego lub outsourcowego produktu/produktów. Dzisiaj już wiem gdzie zamówić produkt brandowany dla mnie w lepszej cenie niż przypuszczałem i dającej lepszą marżę niż rebranding.


(05-01-2020 22:05)mysc napisał(a):  Dlaczego wolisz wybrać e-commerce od afiliacji na "pierwszy ogień"
Mam doświadczenie w handlu. DG ogarniam. Ten pomysł jest w stanie wygenerować sporą marżę po prostu.

Im więcej się temu przyglądam i głębiej wchodzę w szczegóły tworząc biznesplan tym bardziej podoba mi się afiliacyjny pomysł na dystrybucję. Wiem, że podchodzę do tematu niestandardowo jak na nowicjusza na polu e-zarabiania.
Być może nawet powinienem skupić się na produkcie i marketingu a kogoś z Was poprosić o ogarnięcie dystrybucji afiliacjami - nie muszę wszystkiego uczyć się od podstaw i robić wszystkiego sam. Jeśli ktoś z Was ma jakiś pomysł jak pomóc mi z tym to proszę o kontakt.
edit: Dodam, że model współpracy jaki wydaje mi się optymalny to CPS na poziomie 20% przy wartości jednostkowej produktu 80 zł.


RE: Witajcie, pytanie od początkującego :) - mysc - 06-01-2020 03:29

Samo dodanie kampanii afiliacyjnej nie gwarantuje, że ktokolwiek się weźmie za jej promocję. Większości kampanii nikt nie tyka - bo to się nie opłaca jeśli w tym czasie można promować coś łatwiejszego "do sprzedania", np. erotykę.

Ogółem zasada jest taka, że wybierając niszę i produkt - nie patrzy się w pierwszej kolejności na marżę, tylko na własne możliwości reklamowania. Nic Ci po produkcie, jeśli nie masz gdzie go sprzedawać.

Ty zacząłeś od drugiej strony, wybrałeś produkt, liczysz już marżę, % prowizji - podczas gdy, na mój gust (mogę się mylić) mało kto (nawet spore prawdopodobieństwo, że nikt - bo aż tyle aktywnych osób w afiliacji w Polsce nie ma) się taką kampanią w ogóle zainteresuje mając alternatywę w postaci dużo łatwiejszych opcji do reklamowania.

Paradoksalnie sam produkt nie jest aż taki ważny. Nawet najlepszy produkt przegra z przeciętnym, jeśli ten drugi będzie miał lepszy marketing ;/


Skoro już masz ten produkt wybrany, zanim cokolwiek ruszysz - przeanalizuj opcje reklamowe:

1) Kto jest główną grupą docelową produktu (wiek, płeć, zainteresowania, itd.)?

2) Ile takich osób jest?

3) Jak dociera do nich konkurencja w tej niszy i czy w ogóle jest konkurencja?

4) W jaki sposób Ty możesz dotrzeć z reklamą do grupy docelowej?

5) Czy w internecie są jacyś blogerzy lub YT'berzy którym mógłbyś zaproponować współpracę? (to ma moim zdaniem dużo większe szanse na powodzenie od dodawania kampanii afiliacyjnej do sieci - ale dodać oczywiście nie zaszkodzi)


Moim zdaniem ważniejszy od produktu (i od marży) jest dostęp do rynku zbytu. Bez pomysłu na marketing, nie ma co się brać za realizację ;/


RE: Witajcie, pytanie od początkującego :) - szarylis - 02-02-2020 18:51

na początek możesz zacząć od CPA, polecam mylead, admini są quality w przeciwieństwie do fireads gdzie większość to bałwany