Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zarobek pasywny - sprzedaż ebooków - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: Zarobek pasywny - sprzedaż ebooków (/Temat-Zarobek-pasywny-sprzedaz-ebookow-165827)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Zarobek pasywny - sprzedaż ebooków - Piotr_S - 20-01-2020 22:42

Bacznie się przyglądam i życzę coraz większej sprzedaży! Smile


RE: Zarobek pasywny - sprzedaż ebooków - adamwuss - 26-01-2020 15:48

Mogę prosić o raport? Big Grin


RE: Zarobek pasywny - sprzedaż ebooków - arturito - 30-01-2020 22:25

Widać zainteresowanie książką, marnujesz sobie tylko zyski nie dodając do tego Facebook Ads Wink

Sam sprzedaje 3 ebooki przez FB Ads, każdy kosztuje w okolicy 39zł i wychodzi to mega na plus. A od tego roku VAT tylko 5% to już w ogóle bajka.


RE: Zarobek pasywny - sprzedaż ebooków - mlodyes - 31-01-2020 18:23

Twój e-book jest czasowo uniwersalny? Jak rokujesz sprzedaż ebooka na przestrzeni roku? Ile zajęło Ci czasu napisanie go?
Chodzi mi o prosta kalkukacje z Twojej strony, np 12 msc x 1k na msc = 12k przychodu. Teraz suma godzin roboczych - napisanie+"promocja" i obsługa = zysk na godzinę. Big Grin


RE: Zarobek pasywny - sprzedaż ebooków - Zły_Szeląg - 31-01-2020 19:17

Podsumowanie miesiąca

Liczba sprzedanych sztuk: 91
Całkowity zarobek z ebooka: 2730 zł


Arturito - to, że u Ciebie sprawdza się przy podobnej cenie nie jest do końca miarodajne, bo dużo zależy od branży Big Grin Używam reklam w kilku innych działalnościach, w jednych sprawdzają się lepiej w innych gorzej. Jest to branża gdzie niestety koszt pozyskania klienta jest dość wysoki. Dodatkowo konwersja osób zainteresowanych do faktycznych sprzedaży nie jest duża. Planuję jednak sprawdzić w najbliższym miesiącu Smile

mlodyes - chciałbym, żeby sprzedaż nie spadła poniżej 1 tys miesięcznie (a po cichu liczę nawet na wzrost). Ebook bez problemu można sprzedawać przez dłuższy czas nawet kilka lat z ewentualnymi drobnymi aktualizacjami. Nie da się oszacowac ile zajęło pisanie - 90% materiałów w ebooku wykorzystałem z innej mojej działalności, więc problemem było tylko zmontować to w fajnej ścisłej formie Big Grin

Cele na kolejny miesiąc:
- Wydać drugi powiązany ebook (materiały już mam, więc kwestia zmontowania myślę że 1-2 tygodnie i będzie premiera)
- Przetestować sprzedaż również na instagramie (po wydaniu drugiej części)

Cel na kolejny miesiąc minimum 1 tys zł Big Grin

Najbliższa aktualizacja będzie po wydaniu drugiego ebooka, więc za 1-2 tyg Big Grin


RE: Zarobek pasywny - sprzedaż ebooków - arturito - 31-01-2020 19:47

Nie ma takiego ebooka, którego nie idzie sprzedać na fb ads Smile Jeśli twierdzisz, że Twój jest zbyt niszowy, to znaczy tylko tyle, że nie ogarniasz zbyt dobrze facebookowych reklam. Nie mówię tego złośliwie, wręcz przeciwnie - wgryź się w temat bo ucieka Ci sporo kasy Smile

Sprzedawałem już ebooki o pasożytach w organizmie, sprzedawałem pomoce maturalne, sprzedawałem swój ebook o Insta (a wiedz, że w reklamie na Fb nie możesz użyć nazwy Instagram Tongue), sprzedawałem dla znajomych koce i ręczniki w ich esklepie (a jak myślisz, że konkurowanie z IKEA jest łatwe, to nie jest Big Grin). Wszystko się da Wink

Jeśli masz pixela na stronie sprzedażowej, to już masz solidna dawkę danych by facebook sam znalazł podobne osoby, które np. odwiedziły stronę i je temat zainteresował. No chyba, że nie masz pixela, to błąd Smile


RE: Zarobek pasywny - sprzedaż ebooków - Zły_Szeląg - 31-01-2020 19:59

Zawsze jestem otwarty na nowe metody Big Grin Ile realnie kosztuje Cię pozyskanie jednego klienta (dla ebooka za 39 zł, o którym pisałeś)?


RE: Zarobek pasywny - sprzedaż ebooków - arturito - 31-01-2020 20:05

Ok połowe z tego, trzymam zwykle ROAS na poziomie 1,8 - 2


RE: Zarobek pasywny - sprzedaż ebooków - Zły_Szeląg - 31-01-2020 20:09

Dzięki, przemyślę sprawę Smile


RE: Zarobek pasywny - sprzedaż ebooków - arturito - 31-01-2020 20:12

Masz na zachęte screen z tego miesiąca z jednego z ebooków Smile Dodam tylko, że sprzedaży było więcej, FB gubi ok. 10% zakupów (nie wiem czemu, może przez adblocka czy coś). Wydałem 35k na reklame, zwrotu było ok. 70k. Minus 5% VAT i daje to całkiem przyjemny zarobek.

A to tylko jedna książka Smile Polecam temat ogarnąć.

[Obrazek: fbads.jpg]