Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zarobek pasywny - sprzedaż ebooków - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: Zarobek pasywny - sprzedaż ebooków (/Temat-Zarobek-pasywny-sprzedaz-ebookow-165827)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Zarobek pasywny - sprzedaż ebooków - adamwuss - 03-01-2020 17:01

@Zły_Szeląg a powiedz proszę, do tego ebook'a masz osobną stronę internetową?

Co do podatku, ja kiedyś słyszałem, że do jakiejś tam kwoty możesz sprzedawać ebook'i bez podatku. To prawda?


RE: Zarobek pasywny - sprzedaż ebooków - Hoolig4n - 03-01-2020 17:22

Fajny dziennik, powodzenia. Mam kilka pytań, bo też się za to zabieram (pierwsze 2 już ebooki już napisane) Masz swój własny sklep na jakiejś platformie typu woocommerce, shopify czy presta? I jak się z tego rozliczyć? W skarbówce muszę powiedzieć po prostu, że to ze sprzedaży ebooka? Big Grin


RE: Zarobek pasywny - sprzedaż ebooków - Zły_Szeląg - 03-01-2020 20:00

Trybulski - numer isbn to nie problem - mam nadany. Wszystko załatwia się online na stronie e-isbn.pl

Adamwuss, Hoolig4n - testowałem rozwiązanie landingpage + automater do automatycznej wysyłki. Niestety niższa konwersja, po prostu za dużo klików i przekierowań. Obecnie sprzedaję z ustawionego bota na messenger - klient klika, że chce zamówić, dostaje dane do wpłaty i tytuł przelewu, raz dziennie wysyłam ręcznie ebooki

Moim zdanie to jak sprzedajecie zależy od źródła ruchu. Jeśli ruch jest np z google czy newslettera to zdecydowanie własna strona. U mnie 100% ruchu z fejsa więc kierowanie na zewnątrz na stronę to według mnie niepotrzebna komplikacja


RE: Zarobek pasywny - sprzedaż ebooków - trybulski - 03-01-2020 20:16

@[Zły_Szeląg] super rozwiązanie ta sprzedaż poprzez bota Smile bardzo ciekawe, ciekawe

Polecisz jakiś poradnik jak sprzedawać na Facebooku?


RE: Zarobek pasywny - sprzedaż ebooków - Hoolig4n - 05-01-2020 17:59

Nigdzie w internecie nie mogę znaleźć jasnej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, więc może ktoś z Was wie i odpowie. To z pewnością pomoże osobom zainteresowanym wątkiem sprzedaży własnych e-book'ów. Czy mogę sprzedawać moje e-booki bez numeru ISBN w ramach działalności nierejestrowanej? Czy dopiero po przekroczeniu tych ustawowych 50% minimalnego wynagrodzenia w jednym miesiącu uzyskać numer ISBN i odprowadzać 5% podatku? (dla zielonych: nie posiadając numeru ISBN bo nie jest on obowiązkowy płaci się 23% VAT, posiadając ISBN jedynie 5%).


RE: Zarobek pasywny - sprzedaż ebooków - Zły_Szeląg - 05-01-2020 18:06

Możesz, płacisz tylko podatek dochodowy.

Również po założeniu działalności jeśli nie przekroczysz progu vat (200 tys przychodu rocznie) będziesz mógł prawdopodobnie sprzedawać bez płacenia vat, więc tylko dochodowy Big Grin


RE: Zarobek pasywny - sprzedaż ebooków - rachman - 05-01-2020 18:09

Ciekawy dziennik. Będę zerkać bo sam kiedyś tak miałem działać ale jakoś tak przeszły chęci ... Powodzenia.


RE: Zarobek pasywny - sprzedaż ebooków - trybulski - 05-01-2020 18:15

Jak zarobki w ciągu ostatnich dwóch dni?


RE: Zarobek pasywny - sprzedaż ebooków - Zły_Szeląg - 05-01-2020 18:51

Podsumowanie w dni robocze. Ale raczej bez szału, z tego co widzę sprzedały się 4 sztuki od ostatniej aktualizacji Big Grin


RE: Zarobek pasywny - sprzedaż ebooków - trybulski - 05-01-2020 18:59

Czyli ponad stówka do przodu Smile