Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zarobek pasywny - sprzedaż ebooków - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: Zarobek pasywny - sprzedaż ebooków (/Temat-Zarobek-pasywny-sprzedaz-ebookow-165827)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Zarobek pasywny - sprzedaż ebooków - Zły_Szeląg - 30-12-2019 13:44

Dzienniki w celu motywacji do systematycznej pracy Big Grin

Przygotowałem ebooka w formie pliku pdf.

Tematyki nie zdradzę - grupa docelowa kobiety.

Cena ebooka: 30 zł.

Cel: minimum jedna sprzedaż dziennie

Sposób sprzedaży: fanpage facebook

Jak będą wyglądać moje działania:

Zależy mi na zarobku pasywnym. Chcę poświęcić na marketing nie więcej niż 10 minut dziennie. W tym czasie:
1. Post na facebooku codziennie
2. Udostępnienie postu na 8-10 grupach dla podbicia zasięgu.

Zakupiłem fanpage 13 tys fanów z grupą docelową jaka mi odpowiada. Zmieniłem nazwę i przez ostatnie dni dodawałem kilka wpisów żeby fanpage wyglądał wiarygodnie. Dziś rano była premiera ebooka.

Będę dodawał codzienne aktualizacje na zasadzie:
Dni sprzedaży:
Liczba sprzedanych sztuk:
Całkowity zarobek z ebooka (tutaj codziennie będę dodawał kwotę z danego dnia):
Liczba fanów na fanpage (liczę, że również będzie rosła):

Pierwsza aktualizacja dziś wieczorem Big Grin


RE: Zarobek pasywny - sprzedaż ebooków - radek0389 - 30-12-2019 14:03

Taka sprzedaż ebooka przez promocje FB to twój eksperyment, czy masz już w tym doświadczenie?

Powodzenia!


RE: Zarobek pasywny - sprzedaż ebooków - Jeremiash - 30-12-2019 14:07

Jest jakaś aktywność w postach na fp?


RE: Zarobek pasywny - sprzedaż ebooków - rAzEET - 30-12-2019 14:32

Niby ok, ale ja bym poszerzył sprzedaż na większy rynek niż tylko Fb


RE: Zarobek pasywny - sprzedaż ebooków - Zły_Szeląg - 30-12-2019 15:11

Mam doświadczenie i w sprzedaży ebooków i w sprzedaży przez facebook, nie mam w sprzedaży ebooków przez facebook Big Grin Ale postawiłem na facebooka ze względu na niszę, bo dobrze pasuje Big Grin

Jeremiash - aktywność nie duża - podbijam like i komentarze swoimi kontami + udostępnienia na grupach żeby wyglądało na realny ruch. Zasięg pierwszego posta 3600 więc nieźle, jak na praktycznie martwy fanpage.

rAzEEt - Mam również instagram przygotowany pod promocję ebooka. Będzie to kolejny krok

Podsumuje od razu dzień pierwszy, bo potem mnie nie będzie. Duże zaskoczenie na plus - chociaż nie ukrywam - premierowy wpis spodziewałem się, że będzie najlepszy, ale i tak bardzo fajnie

Dni sprzedaży: 1
Liczba sprzedanych sztuk: 7
Całkowity zarobek z ebooka: 210 zł
Liczba fanów na fanpage: 13202


RE: Zarobek pasywny - sprzedaż ebooków - Voode - 30-12-2019 15:54

Ciekawy pomysł będę na pewno czytał.
A np stworzenie oferty na OLX, ogłaszamy, sprzedajemy ? 2 minuty roboty a może by się znalazło kilku kupców więcej Wink


RE: Zarobek pasywny - sprzedaż ebooków - Armin Van Buuren - 30-12-2019 18:13

czy rozważałeś sprzedaż za pośrednictwem Facebook Ads? Smile


RE: Zarobek pasywny - sprzedaż ebooków - Zły_Szeląg - 31-12-2019 12:46

Voode - do przemyślenia w dalszej kolejności Big Grin

Armin - sprzedaję inne rzeczy przez facebook ads i wydaje mi się, że w tym wypadku cena jest za niska w stosunku do kosztu pozyskania leada. Dla porównania w kampanii innego produktu mam cenę między 1,5 a 3 zł za wyślij wiadomość. Z zapytań kupuje załóżmy 10% użytkowników. Więc koszt pozyskania sprzedaży to 15-30 zł. Jeśli produkt kosztuje np 100 zł to ok. Ale przy ebooku za 30 to kiepska stawka. Dodatkowo zależy mi też żeby był to zarobek bez inwestycji w reklamę tylko organicznie

Podsumowanie na dziś, bo potem sylwester:

Dni sprzedaży: 2
Liczba sprzedanych sztuk: 10 (3 dziś)
Całkowity zarobek z ebooka: 300 zł (90 dziś)
Liczba fanów na fanpage: 13226

Kolejne podsumowanie 2 stycznia


RE: Zarobek pasywny - sprzedaż ebooków - shf - 31-12-2019 14:45

Ciekawe, w nowym roku myślałem nad dołączeniem do airdropów, dropshippingi więc będę zaglądać. Możesz wrzucać jakiś niuanse, ciekawostki Big Grin


RE: Zarobek pasywny - sprzedaż ebooków - Oszczędny - 01-01-2020 22:27

Czego dotyczy Twój eBook?
Też kiedyś myślałem o tym temacie, ale jakoś temat upadł ze względu na brak pomysłu co do tematyki eBooka.