Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Podatek a wypłata z zagranicy - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Podatek a wypłata z zagranicy (/Temat-Podatek-a-wyplata-z-zagranicy-165750)



Podatek a wypłata z zagranicy - Noizzyy - 23-12-2019 11:29

Witam. Przychodzę z pytaniem co zrobić w kwestii wypłaty z zagranicy. Niestety nie miałem do czynienia czymś takim nigdy i nie wiem co zrobić. Dostałem ofertę pracy zdalnej. Siedzę sobie przed komputerem kiedy chce i robię proste czynności. Firma oferuje mi 6€ na godzinę. Jest to o tyle komfortowe, że mogę pracować o której chcę i jak długo chcę. Lecz tutaj jest pewna rzecz, która mnie powstrzymuje. Jako, że firma jest z Londynu, mało obchodzi ich nasze prawo podatkowe i od razu poinformowali mnie, że muszę sam załatwić tą kwestię. Przykładowo miesięcznie dostałbym od nich przelew na 1500zł. Jak się z tego rozliczyć później by nie mieć żadnych problemów?

Z góry dziękuję za każdą pomoc. Pozdrawiam wszystkich i życzę WESOŁYCH ŚWIĄT! Heart


RE: Podatek a wypłata z zagranicy - rachman - 23-12-2019 14:28

Umowy są czy serio bez i wsio samemu? Bo wtedy to działalność gospodarcza raczej.


RE: Podatek a wypłata z zagranicy - Noizzyy - 23-12-2019 14:47

No mam umowe mieć z nimi


RE: Podatek a wypłata z zagranicy - szykiryki - 23-12-2019 20:52

Pracuje dla spółki z Czech, na początku miałam umowe o dzieło, w której jasno było zaznaczone, że podatki i ZUS po mojej stronie, podejrzewam, że będziesz miał podobny papier. Ja założyłam działalność, wystawiam faktury co miesiąc i na ich podstawie mi płacą.

To Twój jedyny dochód, czy masz jakąś umowę w PL, posiadasz status studenta? Teoretycznie pewnie skonczy się na odprowadzaniu co miesiąc zaliczki na podatek- podejrzewam, że po każdym miesiącu dostaniesz rozliczenie ile zarobiłes i na podstawie tego będziesz płacił do urzędu podatek, jeśli chcesz działać legalnie.
Jak dostaniesz umowe, polecam przejść się po prostu do swojego US albo zadzwonić na KIP i wszystko powiedzą co i jak Smile.


RE: Podatek a wypłata z zagranicy - Noizzyy - 23-12-2019 22:16

Posiadam status studenta, lecz jednak chyba zrezygnuje z powodu charakteru tej pracy. Dziękuję wszystkim za pomoc


RE: Podatek a wypłata z zagranicy - szykiryki - 24-12-2019 07:51

Własnie lepiej nie rezygnuj z tego statusu, bo masz przynajmniej ubezpieczenie zdrowotne Smile. Jak zrezygnujesz, to pozostaje w sumie tylko DG, no i mały ZUS najpierw przez pół roku, potem dwa lata, ale przy zarobkach 1500 zł średnio opłacalne...

Edit. to znaczy nie wiem czy chcesz rezygnować z pracy czy ze statusu studenta Tongue