Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Oficjalna nazwa dla tego "zawodu" - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Oficjalna nazwa dla tego "zawodu" (/Temat-Oficjalna-nazwa-dla-tego-zawodu-165721)

Strony: 1 2


Oficjalna nazwa dla tego "zawodu" - Shimeon - 20-12-2019 14:59

W języku polskim nie ma takiego słowa. W angielskim chyba też.

Ten, kto zarabia przez internet i czerpie dochód pasywny/aktywny z internetu.

Nazwa zawodu oraz osoby wykonującej owy zawód? Przypuśćmy, że jesteśmy na przyjęciu rodzinnym. Ciotka nas pyta czym się zajmujemy. My odpowiadamy "zarabiam przez internet". Ona robi WIELKIE oczy, a w jej myślach WTF ?? 0.o

I z normalnej pogawędki, niewygodnego pytania robi się przesłuchanie.

Zdaję sobie sprawę, że jedni dorabiają do pensji czy coś. Dla drugich jest to dywersyfikacja, a dla jeszcze innych hobby. Ale są też tacy, dla których jest to jeden, jedyny dochód i nie muszą nigdzie harować po 8 godzin, by przeżyć do następnej wypłaty. Bo są na tyle zasobni, że wystarcza im na kolejne 30 dni.

Brakuje konkretnej nazwy, uniwersalnego słowa. Jakieś pomysły?

https://pl.bab.la/slownik/angielski-polski/earner
https://sjp.pwn.pl/doroszewski/zarabiacz;5526731.html


RE: Oficjalna nazwa dla "earnera" - szykiryki - 20-12-2019 15:07

Powiedz, że jesteś pleasure provider, jak zarabiasz na ero wszystko się będzie zgadzać.
Ciotki nieobcykane w angielskim tylko pokiwają głowami z uznaniem.

Ludzie, którzy nigdy nie zetknęli się z zarobkiem w sieci, usłyszawszy, że można tak robić pieniądz i tak Ci nie uwierzą, ewentualnie będą mysleć, że handlujesz na allegro albo zajmujesz sie MLMem, bo to pierwsze co przychodzi laikowi do głowy, więc nie ma sensu się tłumaczyć.


RE: Oficjalna nazwa dla tego "zawodu" - trybulski - 28-02-2020 13:44

Zarabiacz z 1965 roku najlepszy Smile

Obstawiałbym na influencera.

"Wiesz ciociu, to taka osoba która zajmuje się marketingiem przez internet".


RE: Oficjalna nazwa dla tego "zawodu" - rachman - 28-02-2020 13:48

A po co nazwa. Jest praca na czarno, na etat itp., freelance i zarabianie w sieci. Takich którzy spijają profity bez (większej) pracy zwą rentierami najczęściej... ale to się tak kojarzy z mlm lub czymś przykrym.
Podasz nazwę której nikt nie skuma i na co? Babcia ja nie pracuję ja zarabiam się mówi beka


RE: Oficjalna nazwa dla tego "zawodu" - Oskarqq - 28-02-2020 13:50

Wszystko zależy od tego, co przez ten internet robisz, bo pojęcie jest bardzo ogólne, a wiele sprecyzowanych zawodów również zarabia przez internet. Ja np. Jako seowiec, bądź pozycjoner zarabiam przez internet i dorabiam przez internet jako linker. Tutaj masz już np. konkretne nazwy dziedzin którymi się zajmuję. Sama nazwa osoby zarabiającej przez internet nie precyzuje w jaki sposób zarabia pieniądze, dlatego też np. możesz pewien ogół nazwać pracownikami fizycznymi, którzy z zawodu są np. dekarzami.

Zazwyczaj zarabiając przez internet, mówimy o promowaniu różnych dóbr, bądź programów afiliacyjnych, a to się wiążę z szeroko pojętym marketingiem. Myślę, że mówiąc że siedzisz w marketingu i promujesz swoje strony czy produkty innych, powinieneś jasno dać zarys tego co robisz.


RE: Oficjalna nazwa dla tego "zawodu" - azzaz - 28-02-2020 13:53

Ja mówię, że zarabiam na własnej działalności gospodarczej i wszyscy rozumieją. Robisz to jakie masz pkd w ceidg wpisane. Ja np. oficjalnie jestem marketingowcem.


RE: Oficjalna nazwa dla tego "zawodu" - trybulski - 28-02-2020 14:08

Jak powiesz babci że nie pracujesz tylko zarabiasz, to na zawał zejdzie, bo pomyśli zapewne o czymś innym.

Powiedz, że to tajemnica zawodowo - pomyśli, że jesteś agentem.

Powiedz, że pracujesz umysłowo.


RE: Oficjalna nazwa dla tego "zawodu" - Shimeon - 28-02-2020 14:15

Na zawał? Bez przesady Big Grin U mnie w rodzinie nie ma z tym kłopotów. Temat został założony z czystej ciekawości. Wink


RE: Oficjalna nazwa dla tego "zawodu" - trybulski - 28-02-2020 14:16

Cieszy mnie to. Jeśli nie chcesz nic mówić, powiedz po prostu, że to tajemnica i tyle.


RE: Oficjalna nazwa dla tego "zawodu" - Maciu82 - 02-03-2020 22:09

Hmm jeśli chodzi o człowieka zarabiającego on-line to kilka zawodów by było:
- ogólnie to może Sieciowiec albo Webowiec
- Reflinkacz Smile
- Polecacz
Wpisujcie wolny zawód