Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Inwestycja w garaż pod wynajem? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Inwestowanie - Dyskusje (/Forum-Inwestowanie-Dyskusje-315)
+--- Wątek: Inwestycja w garaż pod wynajem? (/Temat-Inwestycja-w-garaz-pod-wynajem-165707)



Inwestycja w garaż pod wynajem? - kariolmax - 19-12-2019 16:48

Witam Was serdecznie,

długo myślałem, gdzie mogę ulokować swoje oszczędności i patrząc na aktualny trend na rynku pomyślałem o zakupie garażu pod wynajem. Mieszkam w Lublinie, więc najpewniej szukałbym oferty na terenie LSM lub Centrum - studenci i duże osiedla, co ułatwi znalezienie chętnego do wynajęcia. Czy ktoś z Was próbował już swoich sił w takiej formie inwestycji? Jak z rentownością takiego przedsięwzięcia, jakieś zagrożenia? Mieszkania są popularniejsze, jednak nie dysponuję takimi środkami, aby móc sobie na nie pozwolić.



Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie!


RE: Inwestycja w garaż pod wynajem? - Makabrycy - 19-12-2019 17:27

problem może być z kupnem garażu, cena pewnie w okolicach 30-40 tysi, koszt wynajmu jakieś 200 - 300 złotych zależy jak się trafi .. Smile napewno masz mniej problemów i zobowiązań co do lokatora Smile na pewno jest to pomysł na spokojny pasywny zarobek ale trzeba by takich garaży mięć ze 20 Smile ewentualnie szukać jakieś działki i budować swoje własne garaże i lub komórki na graty i wynajmować ... w okolicach jakiegoś osiedla .. Smile lub majac działke stawic blaszaki, teraz robią mega fajne projekty i wykonania ... jeśli chodzi o blaszane garaże Smile


RE: Inwestycja w garaż pod wynajem? - lijon - 23-12-2019 20:21

Jeden garaż to marny biznes, niska stopa zwrotu itp.
Jak chcesz inwestować w garaże to kup działkę obok nowego osiedla i tam postaw garaże. Nowe osiedla= ludzie z kasą.
Na studentach raczej nie zarobisz, większość z nich jeździ złomami za kilka kafli i raczej nie będą zainteresowani płacić rocznie za garaż równowartość swojego rzęcha. LSM to stare osiedle robotnicze gdzie większość mieszkań jest z przydziału więc wątpię aby emeryci byli chętni na najem.


RE: Inwestycja w garaż pod wynajem? - kariolmax - 25-12-2019 02:42

Nie myślałem o tym jako o sposobie na biznes a bardziej szansie, na uchronienie swoich środków przed utratą wartości i lekki zarobek. Dziękuję za pomocne rady, będę wdzięczny za alternatywne pomysły, inne od w/w zakupu garażu. Ja w międzyczasie zrobię rekonesans jak wygląda sytuacja z wynajmem (ilość potencjalnych chętnych oraz ceny) w tej okolicy.


RE: Inwestycja w garaż pod wynajem? - antyk - 26-12-2019 15:30

Jeżeli chodzi o Lublin i kupno garażu bardziej wydaje mi się opłacalne zainwestować w garaż w nowych osiedlach np. przy jana pawła, ul onyksowa, jantarowa itd. Kupić garaż tam w podziemiach bloku i wynajmować, nowobogaccy młodzi ludzie którzy tam kupują mieszkania często mają parę aut, a jeden garaż czy przydział miejsca parkingowego nie wystarcza im.


RE: Inwestycja w garaż pod wynajem? - cezar78 - 27-12-2019 21:37

Garaż zawsze lepszy niż mieszkanie. Przynajmniej możesz wyrzucić niepłacącego. No ale musisz mieć ich kilka żeby jako tako zarobić


RE: Inwestycja w garaż pod wynajem? - Oszczędny - 02-01-2020 18:41

Garaż to świetna alternatywa dla osób, które nie dysponują odpowiednim kapitałem. Na dobre mieszkanie w wynajmie na pokoje przy biurowcach / uczelniach trzeba mieć pewnie ok. 500 000 zł.
Stopy zwrotu będą pewnie podobne, a ryzyko mniejsze w związku z brakiem ustawy o ochronie lokatorów, także pomysł jak najbardziej OK.