Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
jak długo czeka się na efekty SEO? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pozycjonowanie i Optymalizacja (/Forum-Pozycjonowanie-i-Optymalizacja-341)
+--- Wątek: jak długo czeka się na efekty SEO? (/Temat-jak-dlugo-czeka-sie-na-efekty-SEO-165510)

Strony: 1 2


RE: jak długo czeka się na efekty SEO? - bardock3 - 25-12-2019 03:54

Odpowiedź brzmi, jak już inni zauważyli "TO ZALEŻY".

Jeżeli chcesz mieć szybkie efekty, to załóż wizytówkę google moja firma i zoptymalizuj ją pod kątem SEOSmile


RE: jak długo czeka się na efekty SEO? - PiotrDD - 11-01-2020 13:53

Tak jak większość tutaj piszę na pozycję twojej strony ma wpływ wiele czynników :
- wiek domeny, jeżeli jest świeżutka to niestety trzeba będzie poczekać, z doświadczenia i analizy zawsze stron z top5 widać że domeny mają parę lat
-druga sprawa to budżet jaki masz przeznaczony na SEO i lokalna konkurencja, często dobry content i optymalizacja strony sprawiają że pojawia się ona dosyć szybko w topie, ale to raczej miesiące nie dni Smile


RE: jak długo czeka się na efekty SEO? - cezar78 - 24-01-2020 22:17

Na lokalne frazy (np "mechanik Pierdziszewo") w małym mieście da się w kilka miesięcy wybić do top 3. Dodaj swoja firmę w mapach google, dodaj kilka opinii 5 gwiazdek (z fake kont albo kup) i będziesz w top google dosyć szybko jeśli nie ma dużej konkurencji. Z okolic na pewno trafia ci sie jacyś klienci


RE: jak długo czeka się na efekty SEO? - KingaSkyShop - 25-01-2020 23:32

Zależność jest prosta: im mniej oblegana fraza, tym szybciej znajdziesz się na górze wyszukiwarki. Skoro jest to quasi-komis to pewnie największa ilość klientów to osoby mieszkające w zasięgu 100 km (strzelam) - warto uwzględnić pozycjonowanie lokalne, o którym mówiono już wcześniej.
Do tego wizytówka w Google i później dodawanie największych okazji w Google Moja Firma jako wpisy, żeby były widoczne od razu po wyszukaniu firmy.


RE: jak długo czeka się na efekty SEO? - kotprezes - 26-01-2020 14:04

jeżeli wszystko jest wykonane ok i strona jest nowa jak i domena to pierwsze efekty najszybciej w 4 miesiące


RE: jak długo czeka się na efekty SEO? - wtk111 - 28-01-2020 20:41

(26-01-2020 14:04)kotprezes napisał(a):  jeżeli wszystko jest wykonane ok i strona jest nowa jak i domena to pierwsze efekty najszybciej w 4 miesiące

Czemu akurat w 4 a nie 3 albo 5? To takie gadanie o dupie maryny, nikt nie zna fraz, strony, konkurencji. O czym tu gadać?


RE: jak długo czeka się na efekty SEO? - krzysiekmat - 01-02-2020 23:26

Większość już Ci podpowiedziało strona w Google Moja Firma i systematyczne zamieszczanie wpisów tak co 2 tygodnie aby wizytówka była cały czas aktualna.
A tam możesz linkować również swoją stronę jakieś promocje itd.
To najprędzej przyniesie efekty, co do pozycjonowania to musisz mieć cierpliwość i uważać gdzie zlecasz tą usługę, i jeśli działasz lokalnie z nie dużą konkurencją to z pewnością firma pozycjonująca nie będzie Ci potrzebna, zadbaj też o fb i inne media społecznościowe.
To by było na tyle bo konkretnie nie podałeś nic poza tym "Prowadzę niewielką, jednoosobową de facto firmę w branży motoryzacyjno-handlowej" ani nie odpowiedziałeś na pytania które zostały Ci zadane


RE: jak długo czeka się na efekty SEO? - bubu93 - 04-02-2020 00:53

Można też ustawić promocję z datą zakończenia bardzo odległą.


RE: jak długo czeka się na efekty SEO? - azzaz - 04-02-2020 22:15

Jeżeli szybkie efekty to wybierz frazę pod, którą nikt się nie pozycjonuje i na którą nie ma konkurencji. Top1 jak tylko strona się zindeksuje. Na poważnie to jedne frazy wybija się w 2 tygodnie, inne w pół roku. Kwestia trudności frazy, oraz umiejętności i zaplecza pozycjonera. Ja osobiście niestety na pytanie autora tematu np. nie potrafię odpowiedzieć bo zgubiłem gdzieś moją szklaną kulę, a z fusów wróżyć nie umiem.


RE: jak długo czeka się na efekty SEO? - trybulski - 22-02-2020 13:40

Tak. Większość wskazówek w tym temacie, to dobre wskazówki. Wiele rzeczy lokalnie możesz zrobić sam, szybko i za darmo.

Cytat:W skrócie: na początku ładuj treści- żeby za pół roku, rok było co optymalizować. Tak jak Oskar napisał- zrywaj jak najszybciej.

Obstawiałbym raczej na bieżące optymalizowanie zamiast optymalizowanie po faktach.

Cytat:300%

300 procent więcej ze stroną, niż wcześniej bez strony. 300 procent ale potencjalnych klientów. Nie wiadomo ile będzie ich faktycznie. A na to agencja nie ma już aż tak dużego wpływu. Wiadomo - na wiele rzeczy ma, ale nie na wszystkie. Czasem potrafią zadecydować szczegóły.

Cytat:Na lokalne frazy (np "mechanik Pierdziszewo") w małym mieście da się w kilka miesięcy wybić do top 3.

Ech.... chciałem napisać to, co jest widoczne. Czasem [rzadziej albo częściej] jeden link wystarczy i pierwsza pozycja gwarantowana. Sprawdź co się wyświetla jako pierwsza pozycja.

Pierdziszewo pierdziszewem, ale na Warszawę czy Radlin, też nie trzeba się za bardzo natrudzić.