Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Wygasająca domena 150 zł ;/ - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Obrót domenami (/Forum-Obrot-domenami-253)
+---- Dział: O domenach (/Forum-O-domenach-241)
+---- Wątek: Wygasająca domena 150 zł ;/ (/Temat-Wygasajaca-domena-150-zl-165491)



Wygasająca domena 150 zł ;/ - kukiz87 - 04-12-2019 21:52

Witam wygasa mi za miesiąc domena w nazwa , domena eu , normalnie zakupiona z 3 lata temu , nie przez żadne promocje za 0 zł itp. Mam pytanie , jest opcją przed końcem teraz ją przenieść gdzieś indziej aby było taniej ? jeżeli tak to jak to wygląda ?


RE: Wygasająca domena 150 zł ;/ - Simpson - 04-12-2019 22:09

Jasne,że się da poczytaj tutaj:
https://dailyweb.pl/gdze-najtaniej-odnowic-domene-pl/
w razie pytań wal na pw Smile


RE: Wygasająca domena 150 zł ;/ - eseles - 04-12-2019 23:35

Wchodzisz na strone dostawcy do ktorego chcesz przeniesc domene i szukasz w menu "Transferuj/Przenies domene.


RE: Wygasająca domena 150 zł ;/ - adamcio99922 - 05-12-2019 00:40

Pamiętaj, że jak nie opłacisz przed końcem terminu to potem doliczaja sobie drugie tyle za... "przywrócenie usługi". Dlatego uciekaj czym prędzej Smile


RE: Wygasająca domena 150 zł ;/ - kukiz87 - 05-12-2019 11:10

No właśnie usiadłem do tego i widzę że muszę do nazwy jeszcze pismo wysłać...


RE: Wygasająca domena 150 zł ;/ - eseles - 05-12-2019 16:03

Nie wiem jak w praktyce ale czytajac komentarze na tej stronie https://pomoc.zenbox.pl/pl/kb/articles/jak-uzyska-kod-authinfo-potrzebny-do-transferu-domeny-z-nazwa-pl wynika, ze nazwa.pl wysyla kod authinfo listem tradycyjnym. Pewnie po to, ze jak ktos chce przeniesc pod koniec to nie zdarzy.


RE: Wygasająca domena 150 zł ;/ - Inteleq - 05-12-2019 16:58

Uszanowanko
Uciekałem ostatnio z nazwa.pl bo miałem tam głównie meila i chcieli chorą cenę za przedłużenie.
Piszesz do nich meila o wydanie numeru AUTHINFO JAK POPROSIĆ O AUTHINFO
Następnie szukasz miejsca które jest sensowne i gdzie chcesz trzymać swoje rzeczy (serwer, meil etc)
Zakładasz tam konto i w trakcie zakładania napewno pojawi się informacja czy nie chcesz przenieść domeny swojej. Wtedy w którymś kroku zapyta Cię o authinfo. Potem już z górki, troche cierpliwości na różne weryfikacje etc i bedzię git. Pamietaj tylko żeby zrobić to jak najszybciej, bo tak jak ktoś pisał u góry. Będziesz musiał otworzyć na nowo w nazwa.pl swoją domene i nie potrzebnie zabulisz.

(Ja sie przenosiłem na ovh.pl bo szybki researchu ale to było kilka miesięcy temu)

Wink


RE: Wygasająca domena 150 zł ;/ - kukiz87 - 06-12-2019 10:12

To w takim razie pismo mam wydrukowane , wysyłam poleconym w poniedziałek , ogólnie domene mam do 5 stycznia , czyli miesiąc , ale te świeta wchodzą , zobaczymy może się uda.


RE: Wygasająca domena 150 zł ;/ - Inteleq - 06-12-2019 10:32

Wal do nich meila ze skanem, a nie jakaś pocztasroczta Tongue


Wygasająca domena 150 zł ;/ - eseles - 20-12-2019 21:32

@kukiz87 i co wyjasnilo sie cos ?

Wysłane z mojego SM-J250Y przy użyciu Tapatalka