Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Nowy kanał na YT - co myślicie? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: SocialMedia (/Forum-SocialMedia-451)
+--- Dział: YouTube (/Forum-YouTube-454)
+--- Wątek: Nowy kanał na YT - co myślicie? (/Temat-Nowy-kanal-na-YT-co-myslicie-165462)



Nowy kanał na YT - co myślicie? - Shimeon - 03-12-2019 16:19

Parę tygodni temu wpadłem na pomysł stworzenia drugiego kanału, na którym publikowałbym różne opowiadania, np. erotyczne. Tak zwane pojawia się tekst i go czytam. Mam dwa mikrofony i umiem modulować swój głos. Potrafię mówić bardzo niskim głosem, a tę umiejętność mógłbym nawet wykorzystać do ASMR.

Opinie?


RE: Nowy kanał na YT - co myślicie? - Fricooo - 03-12-2019 18:40

Raczej bardzo niszowy pomysł. W dodatku moze byc ciężko to spieniezyc. Youtube narzuci Ci ograniczenia, filtr wieku i zapewne wyłączy monetyzacje


RE: Nowy kanał na YT - co myślicie? - Makabrycy - 03-12-2019 19:20

a ja bym szedł w czytanie lektur, i innych ksiązek, jesli masz fajny głos to pomysł powinien szybko myknąć Smile nie musza to być opowiadania ero .... ale np. pikantne książki dla znudzonych mamusiek ... typu 50 twarzy greya Smile hehehe. pozostaje tylko kwestia praw autorskich w tej kwestii nie ma pojęcia jak to wygląda Smile


RE: Nowy kanał na YT - co myślicie? - Jeremiash - 04-12-2019 12:55

Opowiadania erotyczne to słaby pomysł a ASMR jak po polsku to też nie wróżę dużego sukcesu.


RE: Nowy kanał na YT - co myślicie? - Shimeon - 04-12-2019 14:30

(04-12-2019 12:55)Jeremiash napisał(a):  Opowiadania erotyczne to słaby pomysł a ASMR jak po polsku to też nie wróżę dużego sukcesu.

To tylko przykład Big Grin Na kanale będą też dostępne treści inne jak opowiadania dla dzieci. Tylko teraz nasuwają mi się dwa pytania:

1. Jak mógłbym to wszystko spieniężyć w dodatkowy sposób?
2. No i jak działają prawa autorskie w tym przypadku? Czy wystarczy, jak dodam źródło strony w opisie, z którego zaczerpnąłem informacje? Nikt się nie przyczepi?


RE: Nowy kanał na YT - co myślicie? - Shimeon - 14-12-2019 16:32

Próbka głosu:

https://www.sendspace.com/file/vvz9sd

Nie patrzcie na jakość dźwięku, bo to i tak do poprawienia Wink


RE: Nowy kanał na YT - co myślicie? - Zawik - 14-12-2019 16:56

Głos ciekawy, jakość nagrania fatalna, ale mówiłeś, żeby na to nie patrzeć.
Cytat:Na kanale będą też dostępne treści inne jak opowiadania dla dzieci.
Czyli rozumiem, że chcesz umieszczać na jednym kanale opowiadania dla dzieci i jednocześnie opowiadania erotyczne? Powodzenia Lol
Twój głos moim zdaniem nadawałby się na jakieś straszne ciekawostki, podobny format robił kiedyś youtuber Boxdel. Myślę, że będzie to lepszy pomysł od czytania opowiadań.
Jeżeli odpowiednio byś się przygotował i zadbał o jakość audio i wideo, Twoje materiały byłyby ciekawe i trzymające w napięciu, to kanał odniósłby sukces, tak jak w przypadku Boxdela. Tylko do tego potrzeba samozaparcia, bo wybicie kanału na youtube nie jest łatwe, ale za to opłacalne.


RE: Nowy kanał na YT - co myślicie? - Shimeon - 14-12-2019 22:55

(14-12-2019 16:56)Zawik napisał(a):  Głos ciekawy, jakość nagrania fatalna, ale mówiłeś, żeby na to nie patrzeć.
Cytat:Na kanale będą też dostępne treści inne jak opowiadania dla dzieci.
Czyli rozumiem, że chcesz umieszczać na jednym kanale opowiadania dla dzieci i jednocześnie opowiadania erotyczne? Powodzenia Lol

W głowie rodzi się od grona pomysłów i stąd taka burza mózgów. Ja to bym najlepiej wszystko robił na odpierdziel. Undecided

(14-12-2019 16:56)Zawik napisał(a):  Twój głos moim zdaniem nadawałby się na jakieś straszne ciekawostki, podobny format robił kiedyś youtuber Boxdel. Myślę, że będzie to lepszy pomysł od czytania opowiadań.

Słuszna uwaga. Śmieję się nawet, że mógłbym zastąpić głównego prowadzącego kanału niediegetyczne Lol

(14-12-2019 16:56)Zawik napisał(a):  Jeżeli odpowiednio byś się przygotował i zadbał o jakość audio i wideo, Twoje materiały byłyby ciekawe i trzymające w napięciu, to kanał odniósłby sukces, tak jak w przypadku Boxdela.


Z tym jest największy problem. Bo o ile do obróbki dźwięku wystarczy program typu audacity (?) tak potrzebny jest jeszcze sprawny, dobrej jakości mikrofon. Te, co mam na wyposażeniu to za parę dych. Stąd takie szumy w tle. Czy za stówę kupię już jakiś lepszy model? Do laptopa? Nie chcę wywalać kasy w błoto Sex

(14-12-2019 16:56)Zawik napisał(a):  Tylko do tego potrzeba samozaparcia, bo wybicie kanału na youtube nie jest łatwe, ale za to opłacalne.

Spokojnie. Dobry plan i lekka promocja u znajomych powinna rozruszać kanał na początek Wink A no i czytelna grafika.

@Dzięki za komentarz! Naprawdę dał mi wiele do myślenia!


RE: Nowy kanał na YT - co myślicie? - Zawik - 14-12-2019 23:25

(14-12-2019 22:55)Shimeon napisał(a):  Z tym jest największy problem. Bo o ile do obróbki dźwięku wystarczy program typu audacity (?) tak potrzebny jest jeszcze sprawny, dobrej jakości mikrofon. Te, co mam na wyposażeniu to za parę dych. Stąd takie szumy w tle. Czy za stówę kupię już jakiś lepszy model? Do laptopa? Nie chcę wywalać kasy w błoto Sex
Z tego co pamiętam to w przedziale 0-100 zł był mały wybór, jeśli chodzi o mikrofony. Był legendarny Zalman ZM-MIC1 za 20 zł, ale to tylko, gdy masz dobrą kartę dźwiękową. Osobiście jeśli miałbym się za to brać na poważnie, to zainwestowałbym w dobry sprzęt. Sam posiadam mikrofon Novox NC-1, którego polecam, jednak do niego dokupiłbym ramię, bo z daleka kiepsko będzie Cię słychać, za to z bliska słychać perfekcyjnie. Mikrofon teraz kosztuje 220 zł. Możliwe, że na rynku pojawiły się jakieś ciekawsze alternatywy, jednak nie interesuję się tym rynkiem od dłuższego czasu.
Dobry mikrofon to teraz podstawa. Pamiętaj, że zawsze jak coś pójdzie nie tak - możesz go sprzedać. Poprzeglądaj fora internetowe, zrób research, wybierz mikrofon i działaj! Wink