Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
[FB] jak nie zostać zbanowanym? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: SocialMedia (/Forum-SocialMedia-451)
+--- Dział: Facebook (/Forum-Facebook-452)
+--- Wątek: [FB] jak nie zostać zbanowanym? (/Temat-FB-jak-nie-zostac-zbanowanym-165391)



[FB] jak nie zostać zbanowanym? - hansiko90 - 28-11-2019 17:45

Witam.
Od jakiegoś czasu w około 10 grupach jednocześnie + marketplace umieszczałem ogłoszenia, sprzedaży mojego produktu.

Po około tygodniu FB zablokowało mnie na 24 godziny.

Później znowu zacząłem zamieszczać to samo ogłoszenie (raz dziennie ale na kilka grup)

Teraz znowu jestem zablokowany już 5 dzień...

Wie ktoś może o co tu chodzi? Czemu fb blokuje? Jak nie zostać zbanowanym ogłaszając się na kilka grup i jak długo potrwa teraz mój ban ?

Problem polega na tym , że ogłoszenia widze tylko ja...nikt ich nie widzi oprócz mnie .. (taki ban)


RE: [FB] jak nie zostać zbanowanym? - Hoolig4n - 28-11-2019 20:20

Bo wykrywa Twoje działania jako spam. Zmieniasz treść ogłoszenia ew. zdjęcia?


RE: [FB] jak nie zostać zbanowanym? - umpek - 28-11-2019 21:01

Dokładnie, nie dodawaj tej samej treście tylko delikatnie modyfikuj i nie powinno być blokady, no chyba że w treście ogłoszenia umieszczasz link który zablokował Facebook, wtedy też będzie blokada.


RE: [FB] jak nie zostać zbanowanym? - hansiko90 - 28-11-2019 21:37

tzn robię tak że wystawiam jakieś ogłoszenie i odhaczam 5-10 grup do opublikowania...
może przez to że po odhaczeniu kilku grup - to się wystawia na 5 grupach z identyczną treścią - przez to jest kwalifikowane jako spam?
ale z drugiej strony po co by była taka opcja na fb, skoro razem z tym idzie ban...


RE: [FB] jak nie zostać zbanowanym? - Lead - 29-11-2019 13:35

Korzystaj przy linkach tylko ze skracaczy przygotuj sobie 5,10 takich i powinno być ok


RE: [FB] jak nie zostać zbanowanym? - Hoolig4n - 29-11-2019 13:53

A jaki staż ma konto, którego używasz?


RE: [FB] jak nie zostać zbanowanym? - Jeremiash - 29-11-2019 16:02

(28-11-2019 21:37)hansiko90 napisał(a):  tzn robię tak że wystawiam jakieś ogłoszenie i odhaczam 5-10 grup do opublikowania...
może przez to że po odhaczeniu kilku grup - to się wystawia na 5 grupach z identyczną treścią - przez to jest kwalifikowane jako spam?
ale z drugiej strony po co by była taka opcja na fb, skoro razem z tym idzie ban...

Jeśli masz w historii jedynie publikowanie takich samych ogłoszeń to nie wiem nawet czy ludzie musza zglaszac takie posty. Nie wiadomo też jaka jest treść bo może naruszasz regulamin.


RE: [FB] jak nie zostać zbanowanym? - transformice100 - 29-11-2019 17:13

(28-11-2019 21:37)hansiko90 napisał(a):  tzn robię tak że wystawiam jakieś ogłoszenie i odhaczam 5-10 grup do opublikowania...
może przez to że po odhaczeniu kilku grup - to się wystawia na 5 grupach z identyczną treścią - przez to jest kwalifikowane jako spam?
ale z drugiej strony po co by była taka opcja na fb, skoro razem z tym idzie ban...

Otwieraj każdą grupę w osobnej karcie i wrzucaj treści w odstępach kilkuminutowych.
Używaj tzw. spintaxa, modyfikuj swoje treści w unikalny sposób. Używaj synonimów, dodawaj coś od siebie. Niech ta treść będzie czymś wartościowym w oczach FB a nie zlepkiem wrzucanym ciągle w tych samych miejscach.

Ban zapewne leci z powodu niskiej jakości konta/małego stażu/nienaturalnej aktywności.

A jeśli chodzi o to czy ten "shadowban" zostanie z Ciebie zdjęty to raczej tak. Po jakim czasie? Cukierberg wie, my nie Smile Jednak zapewne Twoje posty zostaną znacząco ucięte, przez co ja wolałem rozwinąć nowe konto niż denerwować się na fb Wink