Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Certyfikat SSL - Który wybrać - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Hostingi i Serwery (/Forum-Hostingi-i-Serwery-359)
+--- Wątek: Certyfikat SSL - Który wybrać (/Temat-Certyfikat-SSL-Ktory-wybrac-165270)



Certyfikat SSL - Który wybrać - milosz998 - 20-11-2019 11:51

Witam.

Wykupiłem domenę .pl dla mojego sklepu internetowego, jednak nie mam certyfikatu SSL (przez co pokazuje że strona jest niebezpieczna). Teraz pytanie: Który z tych certyfikatów wykupić i dlaczego tak różnią się ceną?

[Obrazek: 4d82d3bbffb99596e98c836fce5e4492.png]


RE: Certyfikat SSL - Który wybrać - MESWEB - 20-11-2019 15:08

Njatanszy certyfikat jest dla jednej domeny natomiast WIldcard jest dla domeny i subdomen. Musisz wybrac taki ktory bedzie dopasowany do Ciebie.


RE: Certyfikat SSL - Który wybrać - itmaster - 23-12-2019 21:01

A nie lepiej wybrać hosting, który ma w pakiecie (cenie) darmowy Lets Encrypt?
Wtedy masz za darmo SSL do wszystkich swoich domen, a i nawet subdomen, bez płacenia co roku za płatny certyfikat SSL.


RE: Certyfikat SSL - Który wybrać - VendeN - 31-05-2020 18:10

Zacznijmy od tego, że masz 3 typy certyfikatów SSL

DV - Skierowany dla domen należących np. do osób prywatnych
OV - Skierowany dla organizacji
EV - Skierowany dla firm, instytucji zazwyczaj używają jego banki, wydawcy kard etc.

Jeśli chodzi o darmowy certyfikat SSL to masz 2 do wyboru Let's encrypt który Ci szczerze polecam ale z jego instalacją musisz się troszkę pobawić.
Certyfikat SSL CloudFlare wymaganiem jest jedynie posiadanie dnsów z CloudFlare które są w zupełności darmowe tak samo jak Let's encrypt.