Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Wynajem reklamy w grupie można rozliczać ryczałtem? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Wynajem reklamy w grupie można rozliczać ryczałtem? (/Temat-Wynajem-reklamy-w-grupie-mozna-rozliczac-ryczaltem-165244)



Wynajem reklamy w grupie można rozliczać ryczałtem? - Soplica - 18-11-2019 21:31

Witam. Czy ktoś wie czy wynajem powierzchni reklamowej w grupie na facebook tj. zdjęcie w tle, przypięty post można rozliczać ryczałtem 8,5%? - Wystawiam faktury przez useme.eu dla chętnych ludzi, którzy chcą podejmować współpracę. Oni dają mi do wyboru czy chcę się rozliczać na zasadach ogólnych 18% czy ryczałtem. Dzwoniłem do urzędu skarbowego i powiedzieli mi, że mogę i nie muszę nawet tego zgłaszać(useme.eu kazało zgłaszać). Wiem na pewno, że właściciele stron internetowych za reklamę mogą rozliczać się ryczałtem, ale trafiłem na taki artykuł:
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/youtuber-chcial-sie-rozliczyc-ryczaltem-za-reklamy-skarbowka-mowi-nie

I tam piszę, że Youtuber nie może rozliczać się ryczałtem, gdyż jego kanał nie jest osobną stroną internetową i funkcjonuję w ramach innego dużego serwisu. Myślicie, że z rozliczaniem wynajmowanej reklamy w grupie na fb może być podobnie?


RE: Wynajem reklamy w grupie można rozliczać ryczałtem? - rachman - 19-11-2019 03:39

Pewnie, że może być podobnie.
Pytaj konkretnego urzędu - swojego. W moim, Krzyśka, Zdzicha itd. może być inaczej. Serio... Ale skoro wg artykułu samo KIS się wypowiedziało to raczej co dyskutować nie ma. Raczej info znają wszystkie urzędy Wink