Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Dziennik motywacyjny - 25 000 / msc do 2025 - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: Dziennik motywacyjny - 25 000 / msc do 2025 (/Temat-Dziennik-motywacyjny-25-000-msc-do-2025-165231)



Dziennik motywacyjny - 25 000 / msc do 2025 - tumcio1234 - 17-11-2019 23:00

Witam serdecznie forumowiczów!
Coś o sobie:
Tomek z tej strony, dwudziestodwuletni student Politechniki Warszawskiej, na forum od 2k14 jako raczej bierny użytkownik. Interesuję się muzyką, wszelakim sportem, programowaniem oraz jazdą na MTBike.


O celu dziennika:
Dziennik ten ma służyć monitorowaniu moich postępów w tworzeniu strony internetowej oraz planowaniu kolejnych kroków na drodze do jej powstania. Oraz planie dnia by pogodzić wszystkie obowiązki.
W skrócie, z uwagi na to, że jestem potwornie niekonsekwentny, dziennik ten ma mi pomóc w skupieniu się na celu jaki sobie wymierzyłem oraz ograniczeniu czasu jaki marnuje na bzdety.

O samej stronie:
Strona to istny moloch (w założeniu 0.15kk podstron z różną treścią), ale jak na moje możliwy do wykonania w 120x24h nieprzerwanej pracy. Z uwagi na to, że studiuje nie będę mógł w pełni poświęcić się jej tworzeniu, dlatego też koniec 1 etapu (strona+ część treści) stawiam na grudzień 2020. Główny zarobek ze strony będzie pochodził z usług jakie będzie ona oferowała - ok. 70%, kontraktów z markami - ok. 25% oraz Adsense - ok. 5%. Podane wartości procentowe opieram o swoją wiedzę (która nie jest zbyt obszerna, ale stanowczo większa od zwykłego użytkownika), więc mogą się one różnić od tych w efekcie końcowym.

W Polsce istnieją dwie duże strony o podobnej tematyce co do tej, którą zamierzam stworzyć. Strony te jednak nie oferują usługi, która jak napisałem wyżej ma przynosić 70% dochodów, ponad to UX jest na obydwu na "średnim" poziome oraz żadna nie posiada rozbudowanej funkcji społeczności (konta, komentarze, profile i zdjęcia użytkowników) - nie, nie będzie to Facebook 2, jak napisałem wyżej nie chce tracić czasu xD.

Z czym zaczynam:
Na start mam rozszerzoną wiedze z CSS HTML SASS jscripta oraz lekko ponad postawową z PHP oraz MYSQL

Najbliższe plany:
Wtorek - dokończenie projektu na studia
Środa - Praca nad projektem na studia+ instalacja środowiska, na którym będę programował i hostował stronę
Czwartek - Rozpoczęcie (i skończenie?) lead page+ system rejestracji
Piątek - Weekendu początek
Sobota - Programowania ciąg dalszy
Niedziela - Podsumowanie tygodnia + plany na następny

Linii kodu: 0


RE: Dziennik motywacyjny - 25 000 / msc do 2025 - tumcio1234 - 25-11-2019 01:45

Pierwszy tydzień mam za sobą

Co zrobiłem:
Landing page jest zrobiony, ale to szablon, który będzie zmieniany w miarę postępu prac nad pozostałą częścią strony.
System rejestracji śmiga - pierwszy użytkownik już się zarejestrował xD
Nic więcej nie zrobiłem ze względu na nadciągający pierwszy trudny okres studiów tj. pierwsze kolokwia zimowe.

Plany na najbliższy tydzień:
Poniedziałek: - Rozpoczęcie projektu na SE + 2 projekciki na GE
Wtorek: - Poczytanie o CMS'ach + nauka na kolokwium
Środa: - Praca nad projektem na HE + inne przedmioty na studiach
Czwartek: - Rozpisanie baz danych na papierze + ogarniecie jakich podstron jeszcze potrzebuje
Piątek: - Weekendu początek
Sobota: - Ogarniecie zaległości na studiach + zrobienie szkieletów kilku podstron
Niedziela: - Podsumowanie prac