Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
[PORADNIK] Strategia doboru hashtagów instagram dla początkujących - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: SocialMedia (/Forum-SocialMedia-451)
+--- Dział: Instagram (/Forum-Instagram-453)
+--- Wątek: [PORADNIK] Strategia doboru hashtagów instagram dla początkujących (/Temat-PORADNIK-Strategia-doboru-hashtagow-instagram-dla-poczatkujacych-165193)



[PORADNIK] Strategia doboru hashtagów instagram dla początkujących - Zły_Szeląg - 15-11-2019 12:16

Ostatnio sporo eksperymentowałem w temacie odpowiedniego doboru hashtagów aby zmaksymalizować zasięgi na instagramie.

Doszedłem do kilku wniosków, którymi chciałbym się z wami podzielić

Na początek moje wyniki żeby nie być gołosłownym:

[Obrazek: Wdctyez.png]

[Obrazek: v6GoATB.png]

Przy 12 tys obserwujących regularne zasięgi kilkadziesiąt tysięcy przy poście. Tygodniowy przyrost obserwujących w granicach 1000 polubień. Metoda testowana również na nowym koncie budowanym od 0 gdzie daje również dobre rezultaty

Konkrety:

Dobór hashtagów

30 hashtagów przy poście

1. 10 mało popularnych około 10 tys postów
2. 10 bardziej popularnych 30-50 tys
3. 10 popularnych w okolicy 100 tys

Jeśli w twojej branży ciężko o tak dużo hashtagów zejdź do 20 dziennie pomijając pierwsza najmniejsza grupę.

Jeśli działasz na Polskę to tylko polskie hashtagi. Są mniejsze ale łatwiej się przebić

Jeśli branża w której działasz jest na tyle duża dobierasz hashtagi tak żeby nie powtarzały się co kilka dni. Ja mam unikalne w skali tygodnia. Więc realnie potrzeba 30x7 210 hashtagów posortowanych według popularności

Ciekawe narzędzie doradzające podobne hashtagi: https://taggatory.com/

Niestety dla polskich nie działa zbyt dobrze, więc doradzam pomęczyć się trochę szukając ręcznie

Częstotliwość postów

Według mnie dobra strategia to 1 post codziennie i pilnowanie regularności

Mogę polecić również wtyczkę do chrome, która pozwala obsługiwać instagram w widoku mobilnym z komputera: LINK


RE: [PORADNIK] Strategia doboru hashtagów instagram dla początkujących - Misiał - 15-11-2019 12:59

Dzieki, na pewno przetestuje. Zawsze dodawałem max 15# bo w wielu "poradnikach" tak podpowiadali.


RE: [PORADNIK] Strategia doboru hashtagów instagram dla początkujących - azzaz - 15-11-2019 20:48

(15-11-2019 12:59)Misiał napisał(a):  Dzieki, na pewno przetestuje. Zawsze dodawałem max 15# bo w wielu "poradnikach" tak podpowiadali.

Autorzy niektóre ,,poradników" to tylko za to co jest napisane powyżej + trochę ogólnodostępnych informacji + parę nisz dobrych 5 lat temu kazali sobie płacić beka

Btw. Szablony i sztywne trzymanie się jakiegokolwiek poradnika to imo zawsze błąd jak ktoś chce do czegoś dojść. Trza wszystko samemu przetestować, ale się do niczego nie ograniczać i nie uznawać jednej konkretnej metody za jedyną właściwą Lol


RE: [PORADNIK] Strategia doboru hashtagów instagram dla początkujących - Hoolig4n - 15-11-2019 23:17

Dzięki za super poradnik! Akurat właśnie stworzyłem sobie konto na insta pod moją nową niszkę! Ja zawsze starałem się "nawciskać" jak najwięcej hasztagów z jak największą liczbą postów... facepalm


RE: [PORADNIK] Strategia doboru hashtagów instagram dla początkujących - Charlie120 - 16-11-2019 22:29

Zauważyłem u siebie że im hasztagi są popularniejsze tym mniej osób je widzi, więc dodaje takie ~50tyś i całkiem inaczej to wygląda.


RE: [PORADNIK] Strategia doboru hashtagów instagram dla początkujących - KaRoLeK535 - 19-11-2019 15:53

Popieram tą strategię fajne wyświetlenia + z mniejszych hasztagów bardziej szczegółowych wyłapuje się więcej zainteresowanych twoim profilem a duże hasztagi mogą dobrze wybić twój postBig Grin.
Widzę że masz założone konto firmowe nie uważasz że IG tnie przez to zasięgi czytałem kiedyś taki post że po przejściu na konto firmowe strasznie spadały zasięgi bo IG chce zarobić na płatnym promowaniu ? Ktoś coś wie na ten temat i może się wypowiedzieć ?Idea


RE: [PORADNIK] Strategia doboru hashtagów instagram dla początkujących - Zły_Szeląg - 19-11-2019 17:22

Mam też niefirmowe w tej samej tematyce o podobnej wielkości. Nie zauważyłam lepszych zasięgów, więc moim zdaniem to mit Big Grin