Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Koparka GPU + własna elektrowania ? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Kryptowaluty (/Forum-Kryptowaluty-374)
+--- Dział: Dyskusje o Kryptowalutach (/Forum-Dyskusje-o-Kryptowalutach-458)
+--- Wątek: Koparka GPU + własna elektrowania ? (/Temat-Koparka-GPU-wlasna-elektrowania-164869)



Koparka GPU + własna elektrowania ? - minerszotu - 25-10-2019 14:03

Witajcie Jerk

Tak sobie kminie i kminie i tak: Prąd drogi w PL i kopanie GPU już się nie bardzo opłaca.. A jakby tak Big Grin Zrobić oszczędną koparkę i tylko dla niej robić prąd ? Jerk

Nie wiem może solary ? może agregat ? kurde rower na dynamoIdea
to ostatnie żart Tongue

Ale poważnie ktoś może coś takiego rozkminiał ? może warto dajmy na to wydać 5000 na solary i 5000 na koparke ale mieć 100% zysku bez kosztów prądu ?

Zapraszam do dyskusji


RE: Koparka GPU + własna elektrowania ? - twardy - 25-10-2019 14:14

Dziwne, ze nikt na to jeszcze nie wpadl... Ciekawe jak bedzie koparka kopac w pochmurny dzien? Wink Albo zima gdzie o 16 masz juz ciemno? Panele sloneczne swoje kosztuja no i co najwazniejsze... tam gdzie mieszkasz ile masz srednio slonecznych dni w roku?


RE: Koparka GPU + własna elektrowania ? - Makabrycy - 25-10-2019 17:07

podobno lubleskie jest najbardziej nasłonecznioym województwem w Polsce, a w kwestii produkcji prądu to woda zawsze płynie, tylko trzeba by miec działkę blisko płynącej wody i odpowiednie spiętrzenie żeby napędzić turbinę Smile Tesla twierdził ze prąd na ziemi jest darmowy tylko trzeba go umieć wykorzystać ... może warto zacząć studiować prace Tesli ? z ciekawostek warto zapoznać sie z generatorem Sarla ... Smile tak samo jak mozna popróbować zasilać silnik przy pomocy paliwa i gazu Browna Smile coś w tym jest tylko tęgiej głowy trzeba co by to ogarnęła ... Smile Pozdrawiam Smile


RE: Koparka GPU + własna elektrowania ? - minerszotu - 06-11-2019 09:40

też o to chodzi, że patrząc na ceny prądu może warto pomyśleć o alternatywie.
Nie muszą być to solary , tutaj kolega poddał mądry pomysł z turbiną wodną.
A może jakiś pomysł nowatorski ? Smile

Wiecie pare lat temu ludzie śmiali się słysząc Diesel w gazie.
Teraz na masową skale montują gaz do ciężarówek Smile


RE: Koparka GPU + własna elektrowania ? - pawelyoy - 06-11-2019 12:44

Tylko masz świadomość tego że same solary to nie wszystko ? Oprócz tego potrzebujesz inwerter, akumulatory.... Sam zwrot kosztów pewnie zajmie z 10 lat a po tym czasie solary stracą już pewną część zbierania światła słonecznego


RE: Koparka GPU + własna elektrowania ? - Matoro132 - 06-11-2019 18:23

Dofinansowanie jest solary. Jak wydasz ponad 10k to 5k Ci dokładają
click


RE: Koparka GPU + własna elektrowania ? - patryk6176 - 07-11-2019 11:39

Z tego co ja się trochę orientuje to jest też np możliwość odsprzedaży Energi zebranej do energetyki tak ma mój sąsiad na wsi, ma założone dwa liczniki główny od energetyki i od solariów i np jak mu zabraknie to ciągnie normalnie prąd a jak ma nadwyżkę to energetyka jakieś koszty zwraca ale dokładniej się nie wypowiem gdyż nie jestem zabardo w temacie co i jak.


RE: Koparka GPU + własna elektrowania ? - CANNON - 07-11-2019 19:31

Myślę że lepszym pomysłem bedzie wyjazd do Chin lub Indii, gdzie możesz podjąć próbę budowy małej amatorskiej elektrowni wodnej na którymś z dorzeczy a pod to podpiąć drukarkę bitcoinów.