Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Sklep dropshipping pod cały świat- dziennik - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: Sklep dropshipping pod cały świat- dziennik (/Temat-Sklep-dropshipping-pod-caly-swiat-dziennik-164664)

Strony: 1 2


Sklep dropshipping pod cały świat- dziennik - Gremquen - 09-10-2019 21:05

Hejka,

Trochę tutaj na forum już jestem. Zajmowałem się tworzeniem stron www na etacie, tak samo tutaj na forum swego czasu swiadczyłem takie usługi, tworzyłem LP itp. Teraz z tego zrezygnowałem, przeprowadzilem się że wsi pod Kielcami do Katowic by z dziewczyną (też z okolic Kielc) wynająć tu mieszkanie. Zanim się przeprowadzilem to miałem nagraną już pracę płatną o około 80% więcej niż najwięcej zarobiłem na etacie w Kielcach. Przeprowadzka była więc w miarę bez ryzyka.

Teraz sobie pracuję, jestem przedstawicielem sporego polskiego producenta, sprzedaję produkty dla domu Ale i dla branży HoReCa - mam służbową fabie z 2017 (najszybsza na autostradzie) i jeżdżę sobie po całym Śląsku po sklepach detalicznych i hurtowniach i zbieram zamówienia. Bazę klientów mam, sami dzwonią gdy czegoś chcą, wchodzę też sam z siebie do punktów gdy jestem w pobliżu, generalnie ok 5-7 stopów dziennie. Lubię te pracę bo jestem elastyczny, nie siedzę w 1 miejscu, autem od zawsze lubiłem jeździć i nigdy mnie to aż tak nie męczyło. Po skończeniu pracy aż fajnie sobie siąść przy kompie i coś porobić.

Czasem dla firmy gdzie pracowałem na etacie robię strony zdalnie jako podwykonawca, chociaż średnio jest to 1 projekt miesięcznie za max 1000zł dla mnie.
Czasem też znajdę klienta to sam coś robię już jako ja.

W Internecie swoje zarobiłem, od buxów z 10 lat temu do ppi, cpa, sub itp.

Teraz zakładam dziennik gdzie będę stawiał swój sklep internetowy pod dropshipping. Target cały świat, sklep w języku angielskim. W sklepie będzie jedna kategoria, ten sam przedmiot tylko od różnych producentów, z różnymi funkcjami w różnych cenach. Załóżmy roboczo że są to drony (choć to nie one, ale rozważałem Smile)

Za mną 2 dzień prac.
Będę starał się opisywać każdy spędzony nad sklepem dzień. Dziennik jest po to aby pomóc Wam z waszymi pytaniami Ale też uzyskać pomoc w sprawach, których ja nie będę wiedział. Motywacji większej to on mi chyba nie da Smile

Dzień 1:
- kupienie domeny, końcówka .shop
- podpięcie jej pod serwer (akurat mam jeden wolny Smile )
- wybranie szablonu pod wp+ woocommerce (darmowy shopisle)

Dzień 2:
- DNSy się przepięły więc generuje SSL od Lets Encrypt
- instaluje wordpressa
- wtyczki i szablon też
- robię proste logo w Photoshopie i wrzucam na stronę
- generuje politykę prywatności, zwrotów, regulamin
- dodaje testowo 1 produkt z aliexpress
- podpinam paypala
- pisze tego posta i idę szykować sie do spania


Mam teraz pytanie dla doświadczonych.
Co się lepiej sprawdza. Darmowa wysyłka czy jednak płatna? Ważne jest to że produkt nie kosztuje 50 centów jak zegarki i nie zrobię darmowego produktu A wysyłki za $5.
Produkt na Ali chodzi od $4 do nawet $50, zależy jaka jakość producent itp.
Na tych tańszych chce większą marże nawet 100%, na tych droższych od znanych producentów już jakąś rozsądną. Robić wysyłkę free czy kasować te 2-5$ A cenę produktu dać mniejsza?


Do zrobienia na kolejny dzień:
- zrobić menu w stopce
- utworzyć email w domenie
- ogarnąć układ strony głównej
- dodać więcej produktów (docelowo ok 20)
- podpiąć fanpage (już utworzony) i nabić tam więcej lajków, na razie jest kilkadziesiąt
- dorobić to o czym zapomniałem i ogarniać fb ads Smile

Trzymajcie się! Smile


RE: Sklep dropshipping pod cały świat- dziennik - Bartezx1997 - 09-10-2019 21:15

O, ciekawy temat.
Ekspertem nie jestem, ale ten shipping moim zdaniem lepiej wrzucić w cenę produktu.
Powodzenia Big Grin


RE: Sklep dropshipping pod cały świat- dziennik - mintek14 - 09-10-2019 22:26

Dodaje wątek do obserwowanych , powodzenia Huh


RE: Sklep dropshipping pod cały świat- dziennik - RockShox - 09-10-2019 22:33

Będę obserwował Smile


RE: Sklep dropshipping pod cały świat- dziennik - bossos - 10-10-2019 09:19

Czekam na kolejne wpisy z niecierpliwością Smile


RE: Sklep dropshipping pod cały świat- dziennik - pysioor - 10-10-2019 15:27

Fajny dziennik, wytrwalosci Ci zycze, bede zagladac! Big Grin


RE: Sklep dropshipping pod cały świat- dziennik - arturito - 10-10-2019 18:38

W Polsce od niedawna dostępny jest też Stripe, koniecznie załóż Wink Samym Paypalem ograniczysz sobie sporo klientelę.

W moich sklepach (bo też od długiego czasu w Dropshipie siedzę) zawsze mam dwie opcje wysyłki:
-FREE STANDARD SHIPPING
-INSURANCE SHIPPING 1.99$

7/10 bierze ten ubezpieczony, a tak naprawdę on i tak zwykle jest wliczony w cenę produktu (ePacket).

Powodzenia Wink Najlepszy czas na handel w necie idzie (listopad-grudzień)


RE: Sklep dropshipping pod cały świat- dziennik - Gremquen - 10-10-2019 18:59

(10-10-2019 18:38)arturito napisał(a):  W Polsce od niedawna dostępny jest też Stripe, koniecznie załóż Wink Samym Paypalem ograniczysz sobie sporo klientelę.
@[arturito] O super! Dzięki za radę Smile

Powiedz mi, żeby założyć konto i przyjmować płatności potrzebuje danych rejestracyjnych działalności gospodarczej? Czy jako prywatna osoba też mogę?


RE: Sklep dropshipping pod cały świat- dziennik - arturito - 10-10-2019 20:12

Musisz mieć firmę. Do Paypala też, jak większe obroty zaczniesz generować to wymuszą na Tobie otwarcie konta biznesowego (przynajmniej tak mi się kojarzy, ale dawno to było jak przesiadłem się na biznesowe więc może nie mam racji).


RE: Sklep dropshipping pod cały świat- dziennik - zarii - 10-10-2019 22:38

Jeśli nie masz działalności, czyli również i NIPu - w polu rejestracji w kolumnie NIP spróbuj wpisać swój pesel Smile