Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Link Building i ciekawsze sposoby zarobku - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: Link Building i ciekawsze sposoby zarobku (/Temat-Link-Building-i-ciekawsze-sposoby-zarobku-164627)

Strony: 1 2 3 4 5


Link Building i ciekawsze sposoby zarobku - Oskarqq - 06-10-2019 14:46

Siemanko! To mój drugi temat w dzienniku pracy, pierwszy popadł w stagnację i wrócę do niego pewnie za jakiś czas, aktualnie staram się dorobić w bardziej przyziemny sposób, jakim jest link building. Temat fajny, bo można fajnie dorobić, albo nawet zarobić, jednakże jest to bardzo nudne i praktycznie nie ma możliwości żadnego rozwoju. W agencji SEO w której pracuje, zwolniło się miejsce linkera, a że u nas linkerzy pracują zdalnie, to się zgłosiłem.

Będę tworzył wpisy na forach, oraz dodawał ogłoszenia w serwisach ogłoszeniowych. Fora oczywiście posiadam, wraz z kontami z bogatą historią, więc samo klepanie wpisów nie jest trudne. Jeśli chodzi o ogłoszenia, to treści zlecamy naszym copywriterom, a moim zadaniem jest po prostu dodanie gotowej treści, więc jest to o wiele łatwiejsze, niż wpisy na forach.

Stawki wyglądają następująco:
  • Wpis na forum: 2,5zł netto
  • Dodanie ogłoszenia: 1,5zł netto
Średnio na godzinę piszę 15 - 20 wpisów na forach, albo 40-50 ogłoszeń. Zdarza się też, że wpisów na forach w godzinę napiszę 10, kiedy klient jest wymagający. W sumie daje to całkiem ok pieniądze jako dodatek. Dziennie staram się pracować ok. 2h, czasem dłużej, czasem krócej. Wszystko zależy od chęci, także czasem zarobię więcej, czasem mniej. Rozliczam się z firmą w której pracuję w formie premii do wynagrodzenia.

Żeby utrzymać tępo pracy i żeby trochę się motywować, będę codziennie dodawał posta z tym ile wpisów/ogłoszeń dodałem w ciągu dnia i ile przez to zarobiłem. Póki co napisałem 100 wpisów na forach, czyli zarobiłem 250zł.


RE: Link building - praca dodatkowa + może coś jeszcze - Oskarqq - 07-10-2019 19:13

Kolejny dzień kolejne linki. Dzisiaj miałem do zrobienia ciężki, specjalistyczny temat i same wpisy na forach. Od tygodnia jestem chory + lenistwo, przez co robię mało, ale i tak się cieszę, że cokolwiek. Dzisiaj udało się napisać łącznie 30 wpisów tematycznych, dzięki czemu:
  • Zarobki dzisiaj: 30 x 2,50zł = 75zł
  • Zarobki łącznie: 250zł + 75zł = 325zł
Dodatkowo wróciły pomysły z moim poprzednim dziennikiem, w którym można powiedzieć nic nie podziałałem. Dzięki dodatkowemu zarobku, będę mógł poświęcić część środków na copywriterów, a w początkowe fazie nie będą to duże koszta.


RE: Link building - praca dodatkowa + może coś jeszcze - mysc - 07-10-2019 23:57

Taki dość nietypowo dziennik pracy, zarobek wyłącznie aktywny - CHYBA, że znajdziesz kogoś kto zrobi to taniej i będziesz podzlecał linkowanie. Wówczas mógłbyś nawet próbować się równolegle zatrudnić w innych agencjach seo jako linker Smile

Powodzenia!Smile


RE: Link building - praca dodatkowa + może coś jeszcze - Oskarqq - 08-10-2019 07:03

To prawda, dlatego link building uważam za dość ciężką pracę i bez przyszłości. Tak jak mówisz, mógłbym zlecić to komuś taniej, ale zarabiałbym wtedy marne grosze. Podjąłem się tylko i wyłącznie dlatego, że przyda mi się dodatkowy grosz na inne rzeczy. Nie zamierzam też długo linkować, myślę że max do grudnia/stycznia, a potem będę realizował już w pełni swoje pomysły.


RE: Link building - praca dodatkowa + może coś jeszcze - Diabolique - 08-10-2019 12:02

I tak się właśnie rodzi spam w internecie. Przepraszam, ale to zwykłe oszustwo. Płacą Ci za sztuczne opinie i wpisy, a Ty je dodajesz. Jak później będziesz coś chciał kupić przez internet czytając opinie, pomyśl o swojej pracy... :/


RE: Link building - praca dodatkowa + może coś jeszcze - Oskarqq - 08-10-2019 12:07

(08-10-2019 12:02)Diabolique napisał(a):  I tak się właśnie rodzi spam w internecie. Przepraszam, ale to zwykłe oszustwo. Płacą Ci za sztuczne opinie i wpisy, a Ty je dodajesz. Jak później będziesz coś chciał kupić przez internet czytając opinie, pomyśl o swojej pracy... :/

hahaha, dobra, zapamiętam Big Grin


RE: Link building - praca dodatkowa + może coś jeszcze - tomek019 - 08-10-2019 13:20

(08-10-2019 12:02)Diabolique napisał(a):  I tak się właśnie rodzi spam w internecie. Przepraszam, ale to zwykłe oszustwo. Płacą Ci za sztuczne opinie i wpisy, a Ty je dodajesz. Jak później będziesz coś chciał kupić przez internet czytając opinie, pomyśl o swojej pracy... :/

słuszna uwaga, ale jeśli mu płacą i ma z tego pieniądze to niech to robi dopóki nie zarobi odpowiedniej kwoty aby gdzieś zainwestować te pieniądze Smile

swoją drogą, zawsze jak sam kupuje jestem świadom że w wielu miejscach mogą być fake opinie i staram się po swojemu zrobić delikatny reaserch, do tej pory działało Big Grin


RE: Link building - praca dodatkowa + może coś jeszcze - Oskarqq - 08-10-2019 13:28

Jeśli chodzi o wpisy tematyczne, to oczywiście jest to sztuczne, ale jeśli chodzi o ogłoszenia, to są to typowo ogłoszenia firmy w serwisach ogłoszeniowych. Każdy powinien wiedzieć, że jeśli w na forum pojawia się link do jakiejś strony, to jest to reklama. Opinii sztucznych nie wystawiam. Powoli odchodzi się już od for, także pewnie niedługo takiego spamu już nie będzie. Teraz liczy się jakość linka, nie ilość.


RE: Link building - praca dodatkowa + może coś jeszcze - Diabolique - 08-10-2019 14:15

(08-10-2019 13:28)Oskarqq napisał(a):  ...Teraz liczy się jakość linka, nie ilość.

Tiaa... to się nazywa "artykuł sponsorowany" czyli ekskluzywna forma spamu za większe pieniądze.
Takie czasy.


RE: Link building - praca dodatkowa + może coś jeszcze - Oskarqq - 08-10-2019 14:21

(08-10-2019 14:15)Diabolique napisał(a):  
(08-10-2019 13:28)Oskarqq napisał(a):  ...Teraz liczy się jakość linka, nie ilość.

Tiaa... to się nazywa "artykuł sponsorowany" czyli ekskluzywna forma spamu za większe pieniądze.
Takie czasy.

[Obrazek: CKzDMcH.png]

Nic dodać, nic ująć.