Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Dziennik kukułki – copywriting - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: Dziennik kukułki – copywriting (/Temat-Dziennik-kukulki-%E2%80%93-copywriting-164428)

Strony: 1 2 3


Dziennik kukułki – copywriting - kukulagosleep - 22-09-2019 21:01

Siemanko!

Może zacznę od kilku słów o sobie. Mam na imię Dawid, jestem 20-letnim studentem. Forum przeglądam regularnie, niedawno zdecydowałem się założyć tutaj konto. Nie mogę powiedzieć, że intensywnie interesuję się zarabianiem w internecie, moją pasją jest piłka nożna Wink

Po co zakładam ten dziennik? Ostatnio, głównie z nadmiaru czasu, zainteresowałem się tematem copywritingu. Jako, że mam dość spore doświadczenie w pisaniu różnej maści tekstów – prowadziłem w życiu kilka fanpage'ów, a aktualnie jestem redaktorem na stronie związanej ze sportem – postanowiłem spróbować. Poczytałem trochę artykułów o copywritingu i założyłem konta na GoodContent oraz TextBookers (tutaj rejestracja jest zamknięta, może się kiedyś doczekam). Na razie mam napisane ok. 50 tekstów, zajęło mi to nieco ponad tydzień (poświęcałem max. 2 godziny dziennie, raz mniej, raz więcej). Dziennik ten będzie służył mi jako pewnego rodzaju motywacja, może też czegoś się tutaj nauczę Smile

Jaki mam cel? Za niedługo wracam na studia, jednak mimo to chciałbym poświęcić min. 1 godzinę dziennie na pisanie. Chciałbym maksymalnie wykorzystać ten czas i dojść do pułapu, przy którym byłbym w stanie zarabiać te, powiedzmy, 25zł/h. Wypłaty w serwisie GoodContent można zlecać raz w miesiącu kalendarzowym, więc chciałbym to robić w okolicach 10-ego każdego miesiąca. Pierwszy cel – 500 złotych do 10 października. Może to wysoki próg, może mały – zobaczymy.

Jeśli macie jakieś pytania, porady, komentarze – zapraszam Smile

CEL (10 PAŹDZIERNIK): 0/500 ZŁ
NAPISANYCH TEKSTÓW: 0



RE: Dziennik kukułki – copywriting - Elton - 22-09-2019 22:42

Powodzenia! Też sie tym zainteresujęm,zawsze tej motywacji brakuje ^^


RE: Dziennik kukułki – copywriting - kukulagosleep - 23-09-2019 21:10

23.09.2019

Dzisiaj nie miałem zbyt wiele czasu, jednak udało mi się coś napisać. Niestety, moi "ulubieni" zleceniodawcy nie potrzebowali dzisiaj żadnych tekstów, dlatego musiałem skorzystać z innych ofert. Nad artykułami spędziłem ok. półtora godziny – poszłoby szybciej, ale brak weny i dość niewygodne dla mnie tematy. Mam nadzieję, że jutro mocniej przycisnę Wink

CEL (10 PAŹDZIERNIK): 26,99/500 ZŁ
NAPISANYCH TEKSTÓW: 5



RE: Dziennik kukułki – copywriting - precell - 23-09-2019 21:54

Napisz w jakich tematach najlepiej się czujesz, to być może na forum złapiesz jakieś zlecenia, przy okazji ucinając pośrednika.


RE: Dziennik kukułki – copywriting - kukulagosleep - 23-09-2019 22:02

(23-09-2019 21:54)precell napisał(a):  Napisz w jakich tematach najlepiej się czujesz, to być może na forum złapiesz jakieś zlecenia, przy okazji ucinając pośrednika.

Na razie ciężko mi stwierdzić, bo piszę dość krótko, ale najlepiej czuje się w tekstach, w których mogę wykazać się kreatywnością i dodawać coś od siebie. Na razie moim najlepiej płatnym zleceniem było napisanie notki biograficznej na bloga, a później zrecenzowanie kilku produktów, wcielając się w osobę prowadzącą tego bloga. Nie trzymały mnie praktycznie żadne ramy ani oficjalne formy, po prostu stworzyłem luźny tekst, który dodatkowo zawierał potrzebne informacje. Mimo, że musiałem napisać dość sporo, to było to naprawdę przyjemne.


RE: Dziennik kukułki – copywriting - kukulagosleep - 25-09-2019 19:08

24-25.09.2019

Ostatnie dwa dni nie były zbyt pracowite w moim wykonaniu, głównie z powodu braku czasu. Drugą kwestią jest to, że wszedł mi dość fajny kupon i zaspokoiło to moje finansowe potrzeby Smile Napisałem tylko dwa teksty z GoodContent, do tego doszło jednak jedno zamówienie prywatne, z czego jestem zadowolony. Mam nadzieję, że resztę tygodnia przepracuję solidniej i zbliżę się do mojego celu.

CEL (10 PAŹDZIERNIK): 77,06/500 ZŁ
NAPISANYCH TEKSTÓW: 8



RE: Dziennik kukułki – copywriting - smagalaz - 25-09-2019 20:18

Cześć! Trzymam za Ciebie kciuki kolego po fachu Big Grin Zarabiasz głównie na tworzeniu tekstów pod czyjeś wytyczne, czy może na sprzedaży gotowych tekstów?


RE: Dziennik kukułki – copywriting - kukulagosleep - 25-09-2019 20:58

(25-09-2019 20:18)smagalaz napisał(a):  Cześć! Trzymam za Ciebie kciuki kolego po fachu Big Grin Zarabiasz głównie na tworzeniu tekstów pod czyjeś wytyczne, czy może na sprzedaży gotowych tekstów?

Dzięki! Wiesz, dopiero zaczynam, więc na razie piszę teksty na zlecenie według czyichś wytycznych. Jak się wkręcę, to może zacznę tworzyć coś na giełdę.


RE: Dziennik kukułki – copywriting - Tomson - 28-09-2019 13:25

Powodzenia w prowadzeniu dziennika. Jakby ktoś z forumowiczów chciał skorzystać z usług kukuły to serdecznie polecam Smile


RE: Dziennik kukułki – copywriting - LeBaddy - 28-09-2019 17:07

Sam myślę nad copywritingiem. Nawet jeśli nie będę robił tego w przyszłości, zostanie mi doświadczenie w pisaniu tekstów SEO na własne strony. Smile

Życzę dużo prywatnych zleceń bez pośredników.

Jakieś porady dla początkującego? Możesz polecić jakiś program, który pomoże mi wyłapać głupie pomyłki w tekście? ^^ (Pewnie mi się to przyda xD)