Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Wykorzystywanie cudzego contentu do promocji grupy fb - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Wykorzystywanie cudzego contentu do promocji grupy fb (/Temat-Wykorzystywanie-cudzego-contentu-do-promocji-grupy-fb-164425)



Wykorzystywanie cudzego contentu do promocji grupy fb - Soplica - 22-09-2019 16:51

Witam. Czy wykorzystywanie cudzego contentu do promocji grupy na FB jest równoznaczne z łamaniem praw autorskich? - Co mogłoby mi grozić za to?


RE: Wykorzystywanie cudzego contentu do promocji grupy fb - twardy - 22-09-2019 17:03

No jesli nie przedstawiasz tego jak Ty bys byl autorem, linkujesz do zrodla, mozesz tez wspomniec kto jest autorem... nie powienies miec problemow. Zreszta wszystko zalezy tez od tego co to za content?


RE: Wykorzystywanie cudzego contentu do promocji grupy fb - Soplica - 22-09-2019 17:34

(22-09-2019 17:03)twardy napisał(a):  No jesli nie przedstawiasz tego jak Ty bys byl autorem, linkujesz do zrodla, mozesz tez wspomniec kto jest autorem... nie powienies miec problemow. Zreszta wszystko zalezy tez od tego co to za content?

No właśnie nie przedstawiam się jako autor tylko piszę "Co sądzicie o tej przemianie komody?"

i pod tym wklejam link do mojej grupy, ale ostatnio autorka tej przemiany się do mnie zgłosiła i zabroniła jej przemianą komody reklamować swojej grupy bo wyciągnie konsekwencje. Nie mogę znaleźć w necie drugiej aż tak dobrze odbieranej na fb przemiany.


RE: Wykorzystywanie cudzego contentu do promocji grupy fb - rachman - 22-09-2019 18:10

Ogólnie jako content strony czy do innych rzeczy wykorzystywać nie masz prawa bez zgody właściciela wg prawa jeśli nie istnieje licencja która na to zezwala. Sory łeb boli i nieskładnie piszę ale myślę zaczaisz Wink Żadne linki czy podawanie źródeł nie zmienia nic.
Wyjątkiem jest wykorzystywanie zdjęć itp. w celach recenzyjnych, itp. jak np. reporterzy robią, telewizyjne programy itd.
Jeśli na grupie poddajesz coś ocenie ito nie używasz tego w sposób objęty prawami autorskimi za bardzo. Jeśli nie ma tam wizerunku czyjegoś lub czegoś wiesz jak tablic auta, nr domu itd. to nie powinno być wontów w mojej ocenie...
Jeśli jednak wykorzystujesz czyjąś twórczość do reklamy swojego tworu to można tu się przywalić wg mnie.


RE: Wykorzystywanie cudzego contentu do promocji grupy fb - Soplica - 22-09-2019 18:18

(22-09-2019 18:10)rachman napisał(a):  Ogólnie jako content strony czy do innych rzeczy wykorzystywać nie masz prawa bez zgody właściciela wg prawa jeśli nie istnieje licencja która na to zezwala. Sory łeb boli i nieskładnie piszę ale myślę zaczaisz Wink Żadne linki czy podawanie źródeł nie zmienia nic.
Wyjątkiem jest wykorzystywanie zdjęć itp. w celach recenzyjnych, itp. jak np. reporterzy robią, telewizyjne programy itd.
Jeśli na grupie poddajesz coś ocenie ito nie używasz tego w sposób objęty prawami autorskimi za bardzo. Jeśli nie ma tam wizerunku czyjegoś lub czegoś wiesz jak tablic auta, nr domu itd. to nie powinno być wontów w mojej ocenie...
Jeśli jednak wykorzystujesz czyjąś twórczość do reklamy swojego tworu to można tu się przywalić wg mnie.

Dzięki za odpowiedź. To był content osoby z Polski, więc dosyć szybko się ta osoba dowiedziała, gdyż działałem na dość dużą skalę i content tej osoby naprawdę był viralowy, zbierał mnóstwo reakcji. Szukam czegoś zza granicy, ale nic nie przebija tego postu ;p


RE: Wykorzystywanie cudzego contentu do promocji grupy fb - rachman - 22-09-2019 18:24

Możesz też po prostu poprosić o zgodę lub zaproponować jakieś wynagrodzenie jeśli się to opłaci Wink


RE: Wykorzystywanie cudzego contentu do promocji grupy fb - AngelikaG - 23-09-2019 14:25

Hmm dziwne trochę bo skoro ją zalinkowałeś to dla niej też przecież reklama Tongue chyba że nie podoba jej się sposób w jaki to robisz lub nazwa grupy czy grupa docelowa do jakiej docierasz publikując jej twórczość


RE: Wykorzystywanie cudzego contentu do promocji grupy fb - Soplica - 23-09-2019 23:50

(23-09-2019 14:25)AngelikaG napisał(a):  Hmm dziwne trochę bo skoro ją zalinkowałeś to dla niej też przecież reklama Tongue chyba że nie podoba jej się sposób w jaki to robisz lub nazwa grupy czy grupa docelowa do jakiej docierasz publikując jej twórczość

No właśnie linkowałem tylko do mojej grupy ;s