Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Wielki tutorial FWB! Krok po kroku, co i jak. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+---- Dział: Lockerz (/Forum-Lockerz-285)
+----- Dział: Pytania dotyczące Lockerz.com (/Forum-Pytania-dotyczace-Lockerz-com-4)
+------ Dział: Noob Zone (/Forum-Noob-Zone-59)
+------ Wątek: Wielki tutorial FWB! Krok po kroku, co i jak. (/Temat-Wielki-tutorial-FWB-Krok-po-kroku-co-i-jak-16437)

Strony: 1 2


Wielki tutorial FWB! Krok po kroku, co i jak. - Tech - 11-11-2010 17:46

[Obrazek: fwb_blog.jpg]

Wczoraj FWB wystartowało dla wszystkich użytkowników. Z tej okazji postanowiłem napisać poradnik o tej nowej funkcji, gdyż wiele ludzi może być zakłopotanych co, gdzie i jak. Nie przedłużając...


WSTĘP


Co to jest FWBWink ? Dokładna nazwa brzmi Friends With Benefits czyli w wolnym tłumaczeniu "Przyjaciele przynoszący korzyści". Jest to Lockerzowa sieć społeczna, gdzie możesz zaprosić swoich znajomych i zarabiać na nich PTZ. Dodatkowo przy FWB wygląd Hallwaya całkowicie się zmienia. Wygląda on teraz tak:

[Obrazek: 82401448.png]

Ja osobiście wolałem stary wygląd, ale cóż, wszystko musi iść do przodu Tongue

Rozdział I - Ilość zdobywanych PTZ


Ilość zdobywanych przez nas PTZ zależy od tego czy mamy Z-Listera oraz posiadanej przez nas UW i jest widoczna na poniższej tabelce:

[Obrazek: wallpaperfwb1.jpg]


Rozdział II - Avatar i informacje o sobie


No to tak, teraz jak już wiemy co to jest FWB to zacznijmy z niego korzystać. Na początku ustawmy sobie Avatar, który znajduje się u góry, po lewej stronie. Klikamy "add photo", potem "browse", szukamy naszego obrazka i klikamy "upload"

[Obrazek: 81368392.png]

Za ustawienie pierwszego avatara dostaniemy trochę PTZ (zgodnie z tabelką). Ważne jest to, że zdjęcie nie może być mniejsze od 115x115 pixeli ani większe od 1280x720px. Rozmiar nie może być większy od 3 MB a dozwolone formaty to: .jpg, .gif i .png

Następnie uzupełniamy informacje o sobie, na dole w "About me".

[Obrazek: 17968527.png]

Możesz sobie ustawić 3 spośród tych informacji o sobie (kliknij na belkę by rozwinąć listę):

I like... - lubię
I am... - jestem
I want... - chciałbym
I read... - czytam
I wach... - oglądam
I am doing... - robię
I listen to... - słucham
I play... - oglądam
I own... - posiadam
I can't stop... - nie mogę przestać

Dokończ te zdania dowolnymi informacjami lub ustaw "don't show" jeśli nie chcesz mieć nic ustawione. Następnie kliknij "save" by zapisać zmiany. Jest limit 30 znaków.


Rozdział III - Zakładka Hallway i Alerts


Oczywiście chodzi tu o zakładki po lewej stronie, nie u góry.

Hallway
[Obrazek: 26759239.png]

Nie ma tutaj nic ciekawego do opisywania. Są tu wyświetlane wszystkie newsy jakie Lockerz napisze. Wystarczy na jakiś kliknąć by go powiększyć.

Alerts
[Obrazek: 42159521.png]

Na czerwonym tle wyświetlana jest ogólna liczba powiadomień. Wystarczy kliknąć na zakładkę by rozwinąć listę. Wyświetlane są tu oczekujące zaproszenia (Pending requests), PTZ za logowanie (Login PTZ) i Dailies. Wystarczy tylko kliknąć i zostaniemy przeniesieni do strony ze znajomymi czy dailies.


Rozdział IV - Connections


[Obrazek: 48139980.png]

*Friends: To tutaj możemy dodać wszystkich swoich znajomych z Lockerz. Wystarczy tylko wpisać email, który jest zarejestrowany na Lockerz.com i nacisnąć "send". Potem znajomy musi zaakceptować nasze zaproszenie Smile W tej samej zakładce będą wyświetlani wszyscy nasi znajomi. Możesz też sprawdzić ile PTZ zarobił dla ciebie każdy ze znajomych (Zbyszek has earned you X PTZ). Znajomi są sortowani według zarobionych dla ciebie PTZ.

*Friend Requests: Tutaj czekają na nas zaproszenia od innych osób. Możemy je zaakceptować (accept) albo odrzucić (ignore).

*Invites: Po kliknięciu przeniesie nas do odświeżonej wersji starej zakładki "Connect", gdzie możemy zaprosić ludzi, którzy jeszcze nie maja konta na Lockerz.


Rozdział V - DECALS


To właśnie za Decale zdobywamy dużo PTZ. Jak na teraz mamy do czynienia z dwoma rodzajami decali - SHOP i PLAY.

SHOP:

Wyświetlane są tu wszystkie decale z shopu jakie mamy. Dostaniemy je automatycznie przy każdym zakupie z SHOPu. Możemy je też kupić osobno, tutaj: http://lockerz.com/vshop . Wszystkie kosztują po 1$. Jak już jakiś decal mamy to żeby go uaktywnić MUSIMY KLIKNĄĆ PLUS PRZY NIM.

Więcej info:
Decale - jak zdobyć?
Jak zdobywać PTZ dzięki decalom - z tym, że teraz wystarczy tylko kliknąć na czyiś Decal by otrzymać PTZ, nie trzeba przechodzić do innej kategorii shopu
Piramida - SHOPOWE DECALE ! Zgarnij łatwe PTZ !

PLAY:

Zasada działania decali z PLAY jest bardzo podobna. Aby posiadać jakiś decal, wystarczy, że obejrzysz dowolny filmik, a następnie znajdziesz go w zakładce PLAY (po lewo) i klikniesz przy nim plus.

Dodatkowe Info:
Lista Profili FWBWink Z Dużą ilością filmików


Rozdział VI - Downloads


Jak na razie nic tu nie ma.


Rozdział VII - Ustawienia


Jeśli nie chcesz aby twój meil wyglądał tak:

[Obrazek: spamn.png]

Musisz wejść w My account, wybrać NOTIFICATIONS, odznaczyć "New Friend Requests" i nacisnąć "submit".

Ważna jest też zakładka PRIVACY. Jeśli zapisujesz się na wszelkiego rodzaju listy, piramidki itp. to musisz przełączyć wszystko na "all" i kliknąć "submit", gdyż inaczej tylko twoi znajomi będą mogli oglądać twoje decale, filmiki itp.


RE: Wielki tutorial FWB! Krok po kroku, co i jak. - Miu - 11-11-2010 17:50

no żeś się napracował Big Grin masz te 2+ Wink


RE: Wielki tutorial FWB! Krok po kroku, co i jak. - Surlope - 11-11-2010 17:58

j/w.

Bardzo dużo roboty , za to dla Ciebie +. Ja to wszystko wiedziałem , ale dla początkujących napewno się przyda .

Dobra robota.


RE: Wielki tutorial FWB! Krok po kroku, co i jak. - Grub63 - 11-11-2010 18:24

good job +


RE: Wielki tutorial FWB! Krok po kroku, co i jak. - omisiu - 11-11-2010 18:35

Super robota ! +


RE: Wielki tutorial FWB! Krok po kroku, co i jak. - cinexik - 11-11-2010 18:57

haha!
po 1. tez mam poczte na o2
po 2. jest tam zaproszenie ode mnie xD
co za mila niespodzianka Wink
dobry poradnik +;]

aha a po 3 tez mi taki spam przychodzi na poczte ;d


RE: Wielki tutorial FWB! Krok po kroku, co i jak. - Tech - 11-11-2010 19:35

To nie jest o2 tylko gmail Tongue Ja sobie odznaczyłem już i nie przychodzi, ale i tak mam z 500 wiadomości. Muszę pokasować ten spam Big Grin


RE: Wielki tutorial FWB! Krok po kroku, co i jak. - cinexik - 11-11-2010 19:45

oO to taka sama skórka musi byc Tongue


RE: Wielki tutorial FWB! Krok po kroku, co i jak. - Zampal - 11-11-2010 19:59

Nawet mi się go nie chce czytać...

+


RE: Wielki tutorial FWB! Krok po kroku, co i jak. - BartuS - 11-11-2010 21:25

A ja całośc przeczytałem...

+ pójdzie Wink