Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rozliczanie się z programów partnerskich - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Rozliczanie się z programów partnerskich (/Temat-Rozliczanie-sie-z-programow-partnerskich-164348)



Rozliczanie się z programów partnerskich - adamkk - 17-09-2019 12:05

Cześć,

Panowie mam do Was ogromną prośbę a raczej pytanie. Od kilku miesięcy działam w programach partnerskich typu eBroker i normalnie się rozliczam ryczałtem 8,5% nie ma z tym problemu.

Od jakiegoś czasu zacząłem też działać w zagranicznym programie o nazwie clickbank. Działa on mniej więcej na tej samej zasadzie ale w przeciwieństwie do polskich programów tutaj nie ma żadnej umowy i nie mam pojęcia czy też mogę się rozliczać ryczałtem 8,5% czy jakoś inaczej (jestem dosyć zielony w temacie).

Przekopałem się już przez parę tematów ale ciężko wywnioskować jednoznaczną odpowiedź w tej sprawie. Martwi mnie jeszcze jedna rzecz natknąłem się na informacje że od niektórych źródeł dochodu trzeba zakładać działalność gospodarczą a ja totalnie się na tym nie znam.

Bardzo proszę o pomoc i będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi Smile


RE: Rozliczanie się z programów partnerskich - AngelikaG - 23-09-2019 14:17

Najlepiej zadzwoń do swojego Urzędu Skarbowego i zapytaj Smile Moim zdaniem musisz mieć wówczas europejski NIP (deklaracja VAT-UE) i wydaje mi się, że można go mieć nie mając działalności gospodarczej, ale nie jestem pewna.