Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Pomysł na biznes franczyza SPEEDY ROMANO - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Franczyza (/Forum-Franczyza-448)
+--- Wątek: Pomysł na biznes franczyza SPEEDY ROMANO (/Temat-Pomysl-na-biznes-franczyza-SPEEDY-ROMANO-164298)



Pomysł na biznes franczyza SPEEDY ROMANO - wob - 13-09-2019 12:08

Witajcie, przeczytałem ostatnio o tym w gazecie, podrzucam temat może kogoś zainteresuje.

Jak ktoś zje pizzę w tej pizzerii do dajcie znać.

Temat ciekawy. Do obsługi pizzerii potrzebne są 2 osoby, lokal wystarczy 25m2.

Więcej tutaj, jak kogoś zainteresuje to sobie doczyta.

https://franchising.pl/franczyza/2000/speedy-romano/


RE: Pomysł na biznes franczyza SPEEDY ROMANO - mireck - 14-01-2020 19:16

Swoja drogą, ciekawe jak wygląda opłacalność takiej pizzeri/kebabu tylko na dowóz lub z odbiorem z okienka. Wydaje się przy dobrej promocji+ np umowie z Uber Eats, Pyszne.pl, Woltem dość ciekawym biznesem.


RE: Pomysł na biznes franczyza SPEEDY ROMANO - Hoolig4n - 14-01-2020 21:42

(14-01-2020 19:16)mireck napisał(a):  Swoja drogą, ciekawe jak wygląda opłacalność takiej pizzeri/kebabu tylko na dowóz lub z odbiorem z okienka. Wydaje się przy dobrej promocji+ np umowie z Uber Eats, Pyszne.pl, Woltem dość ciekawym biznesem.

U mnie w mieście jest jedna pizzeria, która ma pizzę tylko na dowóz. Radzą sobie świetnie, sam mega często u nich zamawiam. Dodatkowo mój znajomy jeździ u nich jako dostawca i opowiada, że jest ogromny ruch, a w weekendy zapie**ol że nie dają rady wyrobić się z zamówieniami, a to małe miasteczko 45k mieszkańców i nie ma czegoś takiego jak uber eats niestety. Zamówić można albo przez telefon albo przez pyszne. Z opłacalnością takiego biznesu to jest różnie. Z gastronomią to jest taki problem, że jest sporo kosztów stałych, produkty muszą być świeże i dostawy są zazwyczaj codziennie, a nie masz pewności czy będzie jakiś ruch.


RE: Pomysł na biznes franczyza SPEEDY ROMANO - VendeN - 30-04-2020 19:42

Wiesz co, nie wiem czy bardziej opłacalne byłoby otworzenie restauracji na własną rękę.


RE: Pomysł na biznes franczyza SPEEDY ROMANO - masynmassino - 18-09-2022 20:57

Pisałem co prawda to w innym temacie o franczyzie, ale tutaj padają identyczne pytania, więc i odpowiedź mogę skopiować.
Odpowiedź a propos tego, czy lepiej otwierać samemu czy franczyzę. Stricte o pizzerii.

Ja sam niedługo (w ciągu 3 do 6 miesięcy - jesteśmy na etapie przygotowywania wszelkich ksiąg i papierów) będę oferował franczyzę pizzerii, która przez prawie 10 lat na rynku wypracowała bardzo dużo sprawdzonych procedur, przepisów i pomysłów. Ważne jest to, że absolutnie nie poddała się pandemii i lockdownom, a nawet kilkukrotne podwyżki prądu spływają po nas jak po kaczce, bo i na to znaleźliśmy sposób. Jesteśmy elastyczni i stale się zmieniamy na lepsze i dostosowujemy do bieżącej koniunktury.

Jako franczyzodawca daję markę i pomysł, ale przede wszystkim masę sprawdzonych procedur, przepisów, sposobów na marketing, na rekrutację, na zarządzanie, sposobów na legalną optymalizację podatkową, szkolenia, dostęp do tańszych produktów, wypracowane zniżki, gotową stronę www z serwerem, systemy do przyjmowania zamówień i wiele wiele innych, a przez cały okres trwania współpracy doradztwo 7 dni w tygodniu.

Za to wszystko tylko 5% od obrotu
i tylko 5000 zł jednorazowej opłaty początkowej.

W tym wypadku interes jest zbieżny. Franczyzodawca zarabia tylko jeżeli franczyzobiorca sobie dobrze radzi. Nie ma stałej kwoty do opłacenia, która dokładana jest na karb już od pierwszych miesięcy. Jak obrotu będzie mało, to prowizji również będzie mało.

Uważam, że to jest bardzo atrakcyjna forma rozpoczęcia działalności, i gdybym się cofnął 10 lat wstecz i miałbym opcję za 5% otrzymać tyle wsparcia i wiedzy, to bym nie tracił tych lat na samodzielne dojście do wielu wniosków i zarabiałbym dużo szybciej i pracował dużo mniej.

Ktoś pisał, że przy biznesach/franczyzach poniżej 50000k na start nie ma szans na zarobek, a będzie tylko samozatrudnienie.

U nas priorytetem jest zarabianie pieniędzy przy jak najmniejszym udziale własnym w pracy fizycznej na miejscu. Takowy udział będzie się zmniejszał z każdym miesiącem prowadzenia działalności, aż będzie bliski zeru (tylko sytuacje awaryjne lub praca na własne życzenie np. raz w tygodniu, aby być na bieżąco z sytuacją "od środka").

Pozdrawiam


RE: Pomysł na biznes franczyza SPEEDY ROMANO - Sakla13 - 22-11-2022 11:00

Korzystałam już z ofert pizzerii tylko na dowóz i dużym atutem była dużo szybsza dostawa niż w "normalnej" pizzerii, nawet w trakcie trwania meczu